Canon 17-55 špatně ostří na 7D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kelav 21. 6. 2017 22:08

Ahoj,zdravím vás.

Trochu mě trápí technika, tak mě napadlo zeptat se vás, co si o tom myslíte. Vezmu to rychle, nikdo dneska nerad čte :-) Tedy.. před časem jsem se rozhodl pořídit si starší Canon 7D ke stávající kombinaci Canon 550D a Canon 17-55 f2.8. Sem tam fotím svatby a "sedmdéčkem" jsem chtěl nahradit stávající foťák (a ten používat jen jako zálohu).

Tedy, koupil jsem hezký foťák, jako nový, málo naběháno, nasadil na něj 17-55 a bum. Na 7D se objektiv chová dosti nepředvídatelně. Po prvních zkušenostech jsem jej poslal s tělem na seřízení ostření na tělo, protože ani MicroAF nepomohlo. Objektiv se vrátil z AWH s mírně lepší přesností ostření. Pořád to ale není ono. Jednak, když si vzpomene, tak prostě nezaostří nikam (přitom foťák pípne, že má zaostříno). Na displeji to většinou moc nepoznám, až při zvětšení na monitoru se to ukáže. No a pokud fotím se zapnutou stabilizací, tak ta mi většinou fotky "rozmaže" úplně.

Prostě tahle kombinace si nějak nesedla a z deseti fotek jsou správně zaostřené tak dvě třetiny (s vypnutou IS), a tak polovina se stabilizací zapnutou.

Laboroval jsem s MicroAF. Když seřídím rovinu ostření na krátkou vzdálenost, tak při focení něčeho vzdáleného to ostří kamsi před. Když to zkoriguji na dálku, tak mám zase backfocus při focení něčeho blízkého. Žádnou univerzální hodnotu pro nastavení MicroAF jsem nenašel. A když do toho zamotám ještě IS, tak mám tak každou třetí, čtvrtou fotku správně ostrou.

A přitom, nasadím-li objektiv na "petsedpadesátku", tak mi z toho lezou fotky ostrý jak břitva. A o stabilizaci se nemusím starat, prostě jí mám furt zaplou a funguje, jak má.

Ještě dodám, že ostatní objektivy s ostřením na 7D problém nemají. Ale přijde mi, že z Canonu 550D lezou fotky na stejné časy a clony mírně ostřejší :-/

Abyste viděli o čem povídám, tady je fotka hezky ostrá z Canonu 550D, zapnutá stabilizace, clona 2.8: https://drive.google.com/open?id=0B7_j8 ... FQtSWtQVUE

No a tady je fotka ze 7D, ostré, s vypnutou stabilizací, ostré není pořádně nic, ostřeno na oči, 1/160, clona 4: https://drive.google.com/file/d/0B7_j8f ... sp=sharing


Kdyby nešly fotky zobrazit, dejte vědět. A díky za jakékoliv tipy a rady.

Hezký den.
Naposledy upravil kelav dne 22. 6. 2017 07:52, celkově upraveno 1
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 6. 2017 23:09

Já myslím, že na uši zaostřeno je.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků