výpověď starého SS a založení nového SS

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod davson 6. 6. 2016 18:51

Mám stavební spoření uzavřené již v roce 2000. Pravidelně spořím 1500 Kč. V roce 2009 jsem se "poradcem" nechal přesvědčit k navýšení cílové částky na 3 mil. Kč. Prý je to pro mé dobro, abych při naspoření poloviny cílové částky dosáhl na úvěr a mohl si zajistit bydlení. Dnes vím, že to byla největší chyba mého života. Takovou částku nemohu do relativně mladého věku naspořit. To bych se bytu dočkal možná před důchodem.
Dnes mě zase zve poradce ČSMS na schůzku, s tím, že do konce června můžu uzavřít výhodnější smlouvu. Mám tu starou zrušit a uzavřít novou. Tak nevím co s tím. Už mu moc nevěřím.
davson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 6. 6. 2016 19:13

No když mu nevěříš, je nějaký důvod nenajít kohokoli jiného? Pěkně mu poděkuj za doporučení založení nového produktu, že to zkonzultuješ a případně provedeš s nějakým jeho konkurentem.

Jestli nevěříš poradcům jako skupině, je to těžší. V podstatě nezbude než si to všechno nastudovat sám, a udělat poradcovu práci za sebe, a pak popř. smlouvu uzavřít online nebo jen s poradcem, kterému řekneš, co přesně do formuláře vyplnit.

Možná by ještě stálo za pokus říct kandidátům na poradce, že od nich chceš pro navrhovanou operaci písemné vyjádření o výši provize – ale to jednak samo od sebe tak moc nemusí znamenat (nějaká provize tam bude vždycky, může to jen ukázat na opravdu velkou chybu), druhak neukáže na alternativy k jejich doporučení, které nezmínili, za třetí je slušná pravděpodobnost, že ti zkrátka neodpoví a řeknou ti ber nebo nech, a nakonec není úplně jasné, jestli by sis na nich něco vzal, kdyby (i písemně) lhali / „se spletli“.
fc70
Přeborník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků