Nejlepší investice

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Miro25 13. 3. 2018 15:11

Chtěl bych zkusit nějaký obnos investovat, poradíte mi do čeho je to v této době nejlepší?? Cca 100tisíc
Miro25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 3. 2018 15:39

do všeho a do ničeho
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miro25 13. 3. 2018 17:03

jo tak to jste mi pomohl
Miro25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivo_2 13. 3. 2018 17:51

Zkoušet investovat jakékoliv peníze není správný přístup .
další obecná rada je nedávat peníze do něčeho čemu nerozumíte .
Také záleží na několika dalších "faktorech" které přímo ovlivňují způsob volby výběru .
To co pro jiného je vhodný způsob investice .Neznamená že to platí i pro vás .
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 13. 3. 2018 18:10

Začněte se vzdělávat, začněte studovat. Jelikož to vypadá, že to myslíte vážně a už jste začal, tak v tom pokračujte.
Místo ptaní se lidí na názory, raději sledujte, jak a do čeho investují oni, a zkuste se vždy zamyslet, co je k tomu vede.
Pak se taky přichystejte na možnost, že o část peněz přijdete. Když investujete 100 tisíc, je dost možné, že za rok budete mít jen 60 tisíc. Tak to prostě s investicemi chodí. Nesmíte mít tedy pocit, že při ztrátě pár desítek procent začnete propadat panice.
Já osobně mám rád dividendové akcie a nakupuju výhradně na trhu v USA (jako obchodníka používám Fio). Důvodem, proč nakupuju v USA, je diverzifikace. Mám příjem v korunách, žiju v ČR, která je vázána na EU trh. Když se bude EU dařit, budu spokojenej a budu se mít dobře i bez investic. Pokud se EU dařit nebude, je USA alternativa či taková pojistka.
Aktuálně mám akcie 5 společností: Intel, GE, AT&T, Ford, Pfizer. Všechny nesou dividendy, ale každou jsem kupoval z jiného důvodu. Vy je nekupujte. Pro vás mohou sloužit jen k tomu, co jsem popsal výše. Tedy k zamyšlení, proč zrovna tyhle.
Samozřejmě nemusíte investovat do akcií, můžete si koupit zlato, stříbro, můžete zkusit podnikat či vložit vklad do podnikání někoho jiného. Můžete taky za těch 100 tisíc koupit nějaký pozemek. Ale opě nic z toho nedělejte. Nejdřív se nad tím zamyslete.

A rada na závěr. Nikdy nevěřte lidem, kteří se tváří, že vám zadarmo poradí. Když už takového člověka potkáte (říkají si finanční poradci), začněte se vyptávat vy jich, kam investovali, kde aktuálně mají peníze a kolik na tom vydělali či prodělali. To je jediná relevantní informace, kterou od nich můžete získat.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 3. 2018 18:23

radecekh píše:Když už takového člověka potkáte (říkají si finanční poradci), začněte se vyptávat vy jich, kam investovali, kde aktuálně mají peníze a kolik na tom vydělali či prodělali. To je jediná relevantní informace, kterou od nich můžete získat.


Jako že když jeden náhodně v listopadu na měsíc investoval do bitcoinu a vydělal, je lepší jak druhej, co do něj náhodně investoval v prosinci a prodělal? Nebo co mi ty odpovědi na tvoje otázky maj říct? :hm
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 13. 3. 2018 19:27

Jack111:
Ty odpovědi mají zjistit, jestli ten člověk, co dává rady, má holou pr... a jen teoreticky kecá, anebo i sám investuje. A když sám investuje, tak jak a do čeho investuje.
Těžko budu poslouchat rady někoho, kdo vsadil všechno co má do bitcoinu, a je úplně jedno, jestli na tom vydělal nebo prodělal. Jde o to, jestli ten co radí, radí konzistentně s tím, jak sám investuje.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 13. 3. 2018 19:48

radecekh,

Pět akcií není dostatečná diverzifikace. Chováte se v tomhle smyslu naprosto iracionálně.

Diverzifikace napříč zeměmi viz článek Larryho Swedroa: nejhorší vývoj globálního portfolia je lepší než nejhorší vývoj portfolií jednotlivých zemí.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 13. 3. 2018 20:11

jednadva:
Pět akcií je naprosto dostatečná diverzifikace na to, kolik tam mám. Jsem dost konzervativní, takže víc jak polovinu finančního majetku mám v bankách.
Já nechci diverzifikaci napříč zeměmi. Já chci diverzifikaci na úrovni západní civilizace. A tu si realizuju tak, jak ji realizuju. A vyhovuje mi to. Jak to dělá Larry mě nezajímá. Pokud byste se pochlubil, jak to děláte vy, rád si to přečtu a zamyslím se, jestli bych se nemohl částečně inspirovat.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 3. 2018 20:26

radecekh: Takže když ti řeknu, že mám peníze ve fondech, v nemovitostech, nějaký komodity a já nevím co všechno. Samozřejmě ve fondech, co posledních 5 let patřily k nejlepším, neovitosti ve městech, kde nejvíc stoupla cena a v komoditách, které měly mimořádný poslední rok.
A tobě doporučuji tohle a tamto, kde budu mít největší provizi.

Nebo jak si chceš ověřit, že nekecám? Ti mám ukázat klíčky od bytu?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 3. 2018 20:52

Kam investovat $$$ ?
Dlouhodobě jsou nejúspěšnější a nejjednodušší akcie (velikost částky /od jednotek tisíc Kč až přes mega/, výborná likvidita 1D, obrovská šíře na výběr titulů /přes 1000?/, přijatelné riziko u blue chips - regulace a transparentnost)
Ale k tomu to chce číst, učit se od druhých a nejlépe z chyb jiných (zdarma) tj. každý měsíc např. jednu knihu za cca 350 Kč (pidi školné...), semináře, webináře a samozřejmě TA, FiA, FuA, PA. A k tomu průběžně po očku sledovat, co se děje na trzích. Časem se naučit sledovat, kam plynou velké finance. A pak se těšit na o<:) o<:)
//za 100 bych pořídil 3 až 5 titulů//
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 13. 3. 2018 21:03

radecekh,

Prostě Vaše portfolio (= všechno co máte naspořeno) má menší výnos, než by mohlo při stejném riziku mít. Neboli kdybyste diverzifikoval víc, tak si můžete dovolit dát do akcií větší peníze a riskoval byste přitom stejně. Ale když jste spokojený, tak jste holt spokojený.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 13. 3. 2018 21:55

jednadva:
Mé akciové portfolio (včetně všech minulých operací, dohromady jsem vlastnil 10 různých akciových titulů) má od 1. září 2012 (tehdy jsem začal investovat na americkém trhu) výnos 23,28 % p. a. (tolik mi ukazuje aplikace, ručně jsem to nepřepočítával, ale asi to odpovídat bude). Tedy já jsem naprosto spokojený. DJI zatím překonávám, S&P 500 taky.
To, jestli dám nebo nedám více peněz do akcií, záleží spíš na jiných okolnostech, než na vypočteném riziku těch akcií. Když jsem v roce 2014 opustil tehdejší zaměstnání a začal podnikat, tak jsem z akcií stáhl skoro polovinu peněz, protože jsem chtěl mít naprosto likvidní polštář. Naopak letos pokleslo riziko nedostatku a do akcií postupně přelévám další peníze.
Já nejsem typický investor. Investoval jsem za svobodna. Pak jsem se oženil a 12 let utápěl veškeré peníze v baráku. Teprve od doby, kdy už mám kde bydlet, nemám dluhy, řeším, co s penězi. A proto jsem se vrátil k investování z mládí.

Jack111:
Když si budeme tváří v tvář povídat o investicích, musel byste být hodně dobrý lhář, abyste byl schopen vykládat o těch svých fiktivních. Pokud byste byl finanční poradce, stejně bych si přes vás nic nepořídil, jen bych si vás vyslechl a pokud by mě to zaujalo, pořídil bych si to sám.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 13. 3. 2018 22:12

radecekh,

V prvé řadě je těch 23,28 % p. a. průměr. Ne rozptyl nebo jiná míra variability (nestejnosti) výnosu. Takže o rizikovosti svojí investice jste neřekl nic. A považovat výnos nad benchmarkem z fleku za svoji nadprůměrnou schopnost je trapas.

Těch pět akcií s neznámo jak stanovenými vahami bude pěkně volatilních. Pokud do nich máte nainvestováno třeba 10 % majetku, tak Vám to zvýší rozptyl celých úspor klidně tolik, co 20 % nainvestovaných do nějakého širokého indexu. Akorát v tom druhém případě budete mít v akciích dvakrát tolik a tím pádem vyšší výnos z úspor a vyšší životní úroveň. Ale pokud nechcete zadarmo oběd, tak nechte ležet. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 3. 2018 23:01

radecekh píše:Jack111:
Když si budeme tváří v tvář povídat o investicích, musel byste být hodně dobrý lhář, abyste byl schopen vykládat o těch svých fiktivních. Pokud byste byl finanční poradce, stejně bych si přes vás nic nepořídil, jen bych si vás vyslechl a pokud by mě to zaujalo, pořídil bych si to sám.


Pak nechápu smysl těch dotazů. Vás by to mohlo zaujmout až po tom, co byste uvěřil, že jsem úspěšný? A kdybych úspěšný investor nebyl, pak by vás to nezaujalo, ač by se jednalo o úplně to samé? :hm
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků