Běžný účet pro seniory

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 10. 10. 2018 11:01

Dobrý den,
po zásadní změně účtu Genius Gratis u Monety bank.
Hledám alternativu.
Požadavky jsou nízké nebo žádné platby za účet.
Kamenné pobočky, kde lze vkládat a vybírat hotovost na pobočce a podat papírový příkaz.
Creditas v daném městě nemá pobočku.
Děkuji za návrhy.
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 10. 2018 11:28

Po jaké zásadní změně?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 10. 10. 2018 11:43

FIO banka
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 10. 10. 2018 11:50

A jak se jmenuje to tajemne mesto, ve kterem ma mit ta nova banka pobocky? :D
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 10. 2018 03:22

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 11. 10. 2018 04:28

čulibrk píše:Po jaké zásadní změně?


Zpoplatnění výběrů a vkladů "neklienta" na pobočce?
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 10. 2018 04:58

Hm, tak to má FIO taky. A u AirBank neklient nevloží vůbec. Aktuálně mě nenapadá bezplatný účet, který má zdarma vklady pro neklienty. Ono je to logické, hotovostní operace jsou pro banky zpravidla ztrátové a proč by měla dotovat službu pro neklienty?

Řešením je založit si účet u stejné banky, uložit na něj a na cílový účet peníze převést.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 11. 10. 2018 13:51

U účtu Grátis u Monety aktuálně zpoplatnili výpis poštou. Dali to vědět na začátku léta, takže řešit to až teď to už stojí 50 Kč za ten výpis.
Zpoplatnění výběrů a vkladů "neklienta" na pobočce je již nějaký měsíc myslím.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LGA 11. 10. 2018 17:53

innogy píše:Si myslim, ze jste mimo. Potrebuje co nejlevnejsi ucet bez onlinebankingu. Stari lide neumi na pocitaci, mobilu, obsluhovat bankomat, platit kartou ... Ja to vidim u svych pribuznych. Potrebuji ucet, kam jim prijde duchod, vyber a vklad penez a bezhotovostni transakce jedine na pobocce, a nejlepe jeste papirovy vypis postou. Je to smutne, ale je to tak, take budete jednou stari a nebudete stihat prizpusobovat se technologickemu pokroku.

Když se chce, tak to jde!
Má-li nad 70 let, dojde na pobočku, tak zdraví nejspíše ještě slouží.
Výpis z účtu je dotyčnému možné i vytisknout?

Poštovní spořitelna, ta je skoro všude.
Pro klienty Poštovního účtu jeden výběr hotovosti v zúčtovacím období zdarma.
Pro klienty Poštovního účtu se zvýhodněním od 58 let nebo osoby zdravotně postižené je jedna donáška hotovosti na adresu v zúčtovacím období zdarma.
Naposledy upravil LGA dne 11. 10. 2018 17:58, celkově upraveno 1
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 11. 10. 2018 18:51

Nevím o bance v ČR která by uměla papírový výpis zdarma. To těch 30Kč v poštovce je ještě jedna z nejnižších cen.

Ono až mi budeme staří tak budeme ovládat účty asi stejně jako dnes. Ta technologická revoluce v bankovnictví už tu byla. Jen banky si prostě neuvědomují že existují ještě konzervativní klienti kteří už zvyky měnit nebudou.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 11. 10. 2018 18:53

Papírový výpis k účtu nebyl v požadavcích - a proč taky? Větším problémem budou ty výběry hotovosti - tam je asi jedinou alternativou FIO.
Pokud by zvládli kartu, tak bych spíše volil Českou spořitelnu, než Poštovní - aspoň u nás tam mají holčiny, které pobíhají po pobočce a radí důchodcům jak vybrat z bankomatu, vložit ve vkladomatu ... u Poštovky jsem to nezažil.
U Poštovky (ale i u České) je nebezpečí, že jim prodají nějaký výhodný produkt - to bych taky viděl ajko plus pro FIO.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 10. 2018 18:53

Vsaď se, že budeme taky zaostalí, jen si teď nedovedeme představit, jak to bude v budoucnu probíhat. Já třeba už teď nejsem příznivec mobilních appek, ale už na to mám v podstatě věkem nárok. :) (Ne, že bych je nezvládal, ale nevyhovuje mi cokoliv ťukat na mobilu.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 11. 10. 2018 19:15

Taky mi vadily mobilní apky, pak sem si koupil o 1,5" větší telefon a už tam ty apky mám a začal sem používat i smart banking ;-)
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 10. 2018 19:47

"Off topic", už ta appka (Superforum) nemá bugy?!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 11. 10. 2018 20:24

A k cemu vam to je ?
Naposledy upravil milanBrno dne 11. 10. 2018 23:09, celkově upraveno 1
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků