Rozdíl mezi příjmy a výdaji = v mínusu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vecerapl 9. 3. 2017 10:35

Zdravím,
poprvé za 15 let jsem se dostal v rozdílu mezi příjmy a výdaji do mínusu několika desítek tisíc. Uplaňuji 60% paušál jako OSVČ. Předpokládám, že do přehledu daně tedy tento rozdíl s mínusem mám ponechat.

V mínusu jsem hlavně díky investování do projektů, což mně vede myšlenka, zda-li mám nárok na čerpání peněz od státu ve formě "sociálních peněz"? :-) No co, nikdy jsem nic nečerpal, tak toho využiji, pokud to vůbec jde.

Například:
  • příspěvěk na bydlení (máme hypotéku)
  • sociální příspěvěk na dítě
  • případně další

Přeci jen je manželka už 2 roky je na mateřské, kde ji byla vyměřena mateřská zhruba okolo 7800,-kč. Pokud budu brát (příjmy - výdaje) jako svoji výplatu, kterou mám v mínusu, nic jsem nevydělal a tedy v rodině je příjem pouze z mateřské 7800,-Kč.

Díky moc za rady.
vecerapl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radecekh 9. 3. 2017 11:14

Nějak nechápu, jak můžete být účetně v mínusu, když vaše náklady (výdaje) jsou 0,6 * vaše příjmy.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 9. 3. 2017 12:14

Bylo by dobré, kdyby nám stát naše investice sociálně pojistil. Budou volby. Já bych pak už chodil jen do casina, na co se zdržovat nějakými složitějšími investicemi. Černá červená a pak případně sociálka
:-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod marax1 9. 3. 2017 14:08

Obávám se, že podnikatelům OSVČ moc dávek stát nedá. Podmínkou asi bude zrušení živnosti.
marax1
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod audiobullys 10. 3. 2017 02:36

Na sociální dávky nesmíš mít majetek.to že musíš platit hypo je nezajímá, pro ně to je majetek. A nebo ti řeknou tak prodejte auto. No ale tudle jsem nekomu počítal příspěvek na bydlení nebo hmotnou nouzi či energie a je jim u ***** jak jseš v mínusu.oni maj tabulkové že bereš 11500 když podnikas.
Abys něco dostal musíš bydlet v pronajmu, auto nevlastnit a hlavně bejt na pracaku. Žádný aktivní IČO. Možná se bez zeptat na pracak na podporu.musis mít nak 2 roky odpracovaný. Jeden znamej co dělal v Praze instalatéra pak dostal podporu, ale musel přerušit živnost, když se vrátil domů kvůli dětem.
audiobullys
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků