Podnikatelsky ucet v CR

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 5. 2017 07:53

Je zde nekdo, kdo vlastni UK Ltd a otevrel podnikatelsky ucet v CR?

Protoze v bance nevedi, ktery dokument z Company House vlastne potrebuji(vystaveni jednoho stoji £65 a fakt nebudu zadat o 10 dokumentu a pote si z nich jakoze banka vybere ten JEDEN spravny)

Z toho plyne dalsi otazka, musi mit firma vubec podnikatelsky ucet? Teoreticky, kdyz banka bude tolerovat zopar plateb tydne, melo by to byt v poradku, ne?
Kdybych byl registrovany k DPH, tak to je jine, tam to s osobnim uctem nelze.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod ta7s 18. 5. 2017 08:03

Firma nemusi mit ze zakona podnikatelsky ucet.
ta7s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ab84 18. 5. 2017 08:23

Byl jsem chvíli jako OSVČ plátcem DPH a používal jsem jen osobní účet, nikdy jsem podnikatelský účet neměl.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 18. 5. 2017 09:29

To se chce podívat do podmínek banky jestli nezakazuje použít účet i pro podnikatelské účely, ale možná by s tím u Ltd (tedy sro), mohl mít problém finančák, ale záleží jak to chodí v UK.

Neexistuje v Company House nějaký dokument podobný výpisu z obchodního rejstříku?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 18. 5. 2017 20:09

Účet registrovaný na berňáku musí být na společnost, nikoliv na nějakou fyzickou osobu. To zda je či není podnikatelský nikdo neověřuje, ale vlastník účtu se ověřuje.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brcer 4. 6. 2017 22:45

Company House zajišťuje jen vytvoření firmy. Je nutno v Anglii požádat o Apostille(lze najít na internetu, někoho kdo to vyřídí, stojí 50-100 liber), obdoba výpisu z obch. rejstříku a stanovy společnosti. Zajistit český překlad a s tím zajít do banky. Některá to udělá hned, někde s tím dělají trochu drahoty a trvá schvalování.
Brcer
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků