Jak se nenechat napálit v servisu.

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Elara 9. 3. 2014 15:23

Ahoj, kdysi dávno se mi rozbila přehazovačka na kole, a nešlo to opravit. Vzal jsem kolo do servisu, cena měla být přibližně 450Kč.

Přijdu tam, a najednou na mě zkoušeli takové to "Jé, šéf (kterej to přebíral) tu není, a nebyl tu ani když sem pracoval... já Vám i vyměnil řetěz, umyl celé kolo... blablabla"

Takže se to vyšplhalo na 700Kč. Ty sem musel zaplatit, protože sem nevěděl, jak z toho ven.

Jak tomu předejít? Kamarádka mi říká, ať příště sepíšu smlouvu, ale to mi přijde přehnané. Napadlo mě, příště, k tomu kolu přilepit lístek, co přesně chci, a že nechci a nezaplatím nic jiného. Ale co kdyby ten lístek "ztratili".
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 9. 3. 2014 16:27

I ustni smlouva je platna, jen se spatne dokazuje. Trvat na puvodne domluvene cene. Zaplatit 450 Kc a vzit si kolo zpet.
Nejradsi bych dodal "uz se tam nevracet", jenze v realu budou ve meste dejme tomu 3 servisy a kdyz Vas okradou v kazdem, uz nebude kam jit.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 9. 3. 2014 16:36

A co kdyby mi řekl že mi ho bez zaplaceni nedá?
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 3. 2014 17:15

Kdykoliv davas neco do servisu, nechat si sepsat potvrzeni, ze servis prevzal danou vec (nezapomenout sepsat take stav veci), predbeznou cenu a rozsah prace. Priste taky muzes dojit vec prevzit a reknou ti, ze tady nic nemaji. Predbezna cena je zavazna v tom smyslu, ze bez souhlasu zakaznika (objednavatele) ji nemohou podstatne zvysit (tusim, ze zde je obecne akceptovana hranice 20%). V opacnem pripade muzete od smlouvy okamzite odstoupit (a zadat vraceni penez).
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 9. 3. 2014 17:25

Můžeš mi poslat vzor takové smlouvy?
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 9. 3. 2014 17:40

To je neopravnene zadrzovani cizi veci ci tak neco, pohrozit policii. V nejhorsim tam zajit, ale to bych zrovna pochyboval, ze neco udelaji. Vic me nenapada. Ale pokud nemas alespon papir, ze kolo prevzali, tak je muzou zaprit.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 9. 3. 2014 18:33

Papir sem od nich tehdy dostal, ale nastvali me tema debilne zduvodnenejma prirazkama... poldove by udelali tak mozna kulovy.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 9. 3. 2014 19:30

Tak jeste mozna Sdruzeni Ochrany Spotrebitele - sam jsem jednou neco resil, volal tam kvuli tomu jen pro informaci a druhy den se dotycna firma ozvala - asi dostali hlasku.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 3. 2014 00:31

Tak nevim, ale kdyz snad cokoliv predavam do opravy, tak mam nejakou objednavku prace a tam je i napsano, co pozaduji a predbezna cena (pripadne tel.kontakt pro pripad, kdyby se muselo neco operativne resit).

Pokud se domluvim na cene 450 Kc a borec prijde s nejakejma vymluvama, tak snad reknu, at si tomu sefikovi zavola, pripadne, ze je mi lito, ze delal nejake "nevyzadane" veci a ze maji na urovni vnitropodnikove komunikace jeste co dohanet.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 3. 2014 09:17

Elara píše:Můžeš mi poslat vzor takové smlouvy?

Uprimne, ja si nenosim do servisu svoji smlouvu :-) Bezne ocekavam, ze servis proste vystavi objednavku a do te se takove veci jako stav veci, pozadavane opravy, predbezna cena a priblizne datum opravy vypisuje a ja dostane kopii toho papiru.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 10. 3. 2014 09:23

Noxik píše:To je neopravnene zadrzovani cizi veci ci tak neco, pohrozit policii.

Kolo tam dal dobrovolne, tohle policie neresi, servis nemusi kolo vydat, dokud zakaznik nezaplati, na to existuje zadrzovaci pravo dane obcanskym zakonikem, takze to neni zadne neopravnene zadrzovani cizi veci, ale opravnene zadrzovani cizi veci.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 10. 3. 2014 12:51

Na druhou stranu zakaznik nema povinnost platit nic, co si neobjednal nebo minimalne na dodatecny dotaz nepotvrdil.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 10. 3. 2014 14:32

sefikovi zavola, pripadne, ze je mi lito, ze delal nejake "nevyzadane" veci a ze maji na urovni vnitropodnikove komunikace jeste co dohanet.

* Sefika jsem chtěl vidět, ale prej tam nebyl.

Bezne ocekavam, ze servis proste vystavi objednavku a do te se takove veci jako stav veci, pozadavane opravy, predbezna cena a priblizne datum opravy vypisuje a ja dostane kopii toho papiru.

* Dali mi jen stvrzenku na to kolo, vše ostatní bylo ústně :-(

Kolo tam dal dobrovolne, tohle policie neresi, servis nemusi kolo vydat, dokud zakaznik nezaplati, na to existuje zadrzovaci pravo dane obcanskym zakonikem, takze to neni zadne neopravnene zadrzovani cizi veci, ale opravnene zadrzovani cizi veci.

* A takle uvažovali oni a takle mě ochcali.


Hele lidi, nemá smysl nad tím plakat, jen mi řekněte, co dělat příště, nechci bejt za kokot@.

Tohle se stalo l.p. 2008, to sem byl v osmý třídě... táta nedávno zařizoval opravu auta pro svýho tátu, a tam právě přesně sepsal, co a jak chce udělat, oni se vyjádřili kolik to asi bude stát, on tam přidal kauzuli o tom, že v případě překročení 15% tolerance mu maj zavolat.

Koukali na něj jak právě vyoraní, ale přijali to... mě napadlo postupovat podobně, vytisknout ti takovou smlouvu, a dát jim podepsat obě kopie, jednu pro mě, druhou pro ně, aby ze mě zase neudělali čůrák@. Protože právě takový ucha jsou pro ně zlatej důl.

Stejný, jako když dědovi odešel zdroj na PC, šel do "Odbonrého servisu" a tam mu nabízeli Pentium II za "směšných" 15.000. To sem dědovi ihned zatrhl, a jestli někdy toho prodavače potkám, tak mu srovnám držku.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 3. 2014 14:55

Místo nošení smluv po servisech doporučuji přečíst adekvátní pasáže občankého zákoníku a zákon na ochranu spotřebitele, aby ses orientoval ve svých právech. V každém servisu s tebou stejně vyběhnou, přejímající technik na přepážce nemá právnické vzdělání a pokud vlastní i jen selský rozum, tak ti to ani nepodepíše.

Tohle ber jako lekci do života a ukázku toho, že i když jseš v právu, tak kromě toho, že bys měl svoje práva znát, musíš to umět i prokázat, což tedy beze svědků a nějakého písemného závazku je skoro nemožné. Ono to je dobré tam, kde to vůbec neznáš, ale i pokud je to tobě známá firma a máš s ní zkušenost, tak se tím chrání obě strany před případným nedorozuměním.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 10. 3. 2014 15:10

" Ono to je dobré tam" tím myslíš tu smlouvu?

Já to právě beru jako ponaučení, že mám být opatrný, ale nevím, jak tu opatrnost realizovat. Když tam půjdu se svědkem, tak to bude moje slovo proti slovu těch ostatních, jeho kolegů. Podle mě je fakt nejlepší si tu smlouvu nechat podepsat od jejich šéfa.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků