Obnova instalace z OneDrive do Lumia 640LTE - info

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 7. 2016 19:13

Můj mobil Nokia Lumia 625 mě pomalu začal prudit špatným nabíjecím/datovým mikroUSB konektorem. Po necelých 3 letech se zřejmě mechanicky opotřeboval (ku*vítko) a špatně se spojovaly kontakty s nabíječkou. Kleštičky pomohly částečně, pak zatěžovat propojení do náklonu těžkou knihou, ale čím dál s menším úspěchem. Oprava vyjde podle webu aspoň na 680Kč a akumulátor je napevno, takže nevím co ještě vydrží.
Na druhou stranu musím říci, že systém WP8.1 mi vyhovuje, chci hlavně telefonovat, je tu velmi dobře fungující GPS a mapy HERE. Nechci spoustu aplikací. Hry jsem už odinstaloval, i Skype a Facebook. Stačí mi Mapy.cz, Adobe Acrobat Reader, řády DPP, vlakové tabule, DLNA video a IP radio, pak asi dvě systémové, dvě publicistické a pak mediální (TubeCast, SoundHound) aplikace. Pro internet jsem si přidal Operu, pro komunikaci WhatsApp. Zkoušené aplikace jsem zrušil a ty co chtějí přistupovat k mým soukromým datům neinstaluji, pokud požadavek není logický. Antivir není potřeba. Telefon chodil rychle jako nový (některé aplikace rychlost ale hodně pokazí) a rozlišení displeje víc než cca 800x480 potřebují jen fandové VR papírové přilby a ti, co mají ostrost vidění létajícího dravce. Jednou za 7 dní se mi automaticky zálohovaly aplikace, kontakty a nastavení na OneDrive s účtem Microsoft a to je pro obnovení instalace to nejdůležitější. Fotky a videa mám na SD kartě.

Takže jsem našel jen o vlas lepší Lumia 640LTE s cenou o něco nižší než můj starý mobil. Provedl jsem ručně poslední zálohu 625ky na OneDrive. Přehodil jsem SIM a SD kartu a spustil první konfiguraci. Telefon má průvodce a ten mne provedl instalací při připojeném WiFi. Nejdříve několik otázek, pak obnovení ze zálohy na OneDrive.
Displej sice používá jen menší zobrazení ikon (víc na ploše), ale objevily se všechny i se zástupci webů, které jsem na původní ploše měl. Pak se automaticky doinstalovávaly aplikace a po asi 3 hodinách stahování (nebyl jsem u toho, možná dřív) bylo hotovo. Musel jsem ještě projít systémová menu a ta se přeci jen trochu liší. Něco jsem tedy nastavil jinak a podle svého. Například jsem omezil funkce odesílání informací Microsoftu.
Ale celkově - příjemné překvapení a tak to má být.
meda2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 7. 2017 17:55

11. 6. 2017 ukončil Microsoft podporu systému pro "chytré" mobilní telefony Windows Phone 8.1 a nadále bude podporovat jen systém Windows 10 Mobile.
Znamená to, že zálohování a obnova z verze 8.1 na/z OneDrive servery přestala fungovat také.
Na mé 640LTE určitě. Upgrade na 10 je doporučený jen čistý a bez záloh!?!

Tentokrát, jak jsem před rokem chválil, mohu říci na adresu této firmy jen jediné:
Ať se smaží v pekle sestupných grafů prodeje svých produktů!
meda2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melipa 27. 7. 2017 18:32

Ať už servery Microsoftu fungují a dovolují zálohu, nebo ne tak, bych stejně instalaci na desítky udělal bez obnovení zálohy v každém případě, člověk se ušetří docela dost problémů
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 27. 7. 2017 18:46

Offtopic:
Čo používaš za appku na vlakové tabule? Nedokážem nič v store nájsť.
Vďaka :)
MrFail
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků