Jak nejlevneji opravit skrabance?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Johnyppe 12. 6. 2012 15:05

Ahojte, mam nasledujici problem: Chystam se prodavat auto (Renault Scenic) a jsou na nem dva dost velke skrabance. Jeden je v plastu a dost do hloubky, druhy je na kov. Potreboval bych poradit, jak (popr. kde - idealni jih Moravy) nejlepe skrabance opravit tak, aby se nemusel lakovat cely dil. Bojim se toho, ze kdyz se nalakuje cely dil, tak si muze kupujici myslet, ze auto bylo bourane, ikdyz nebylo.
Dale bych potreboval opravit drobnejsi skrabance, ktere jsou po celem aute. To by podle me resilo nejake kompletni rozlesteni, ale nemam predstavu, kdo to umi udelat a co to stoji.
Za rady predem dekuju.

Obrázek
Obrázek
Johnyppe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 12. 6. 2012 15:12

http://express-lakovna.cz/ na tohle asi origo rendlik tužka stačit nebude
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 6. 2012 15:34

Ale prd lakovna, to se rozlesti. Nebude to sice rovne, ale bez skrabancu.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shr3k 12. 6. 2012 17:09

Vzít opravný lak, štěteček, zaplnit krátery bází, udělat lehce "kupičku" pokud možno jen v kráteru, nechat zaschnout den, další den vzít třeba Carplan T-Cut nebo podobný, odstranit měkkou bázi a zarovnat kráter. Vzít tužku s naředěným čirým lakem, přetřít, počkat den, znovu zarovnat T-Cutem. Doleštit.
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 12. 6. 2012 17:34

Ja bych to prodavajicimu ukazal a o cenu opravy snizil cenu, je to jednoduche. Jakekoliv bastleni je k nicemu.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnyppe 12. 6. 2012 17:42

Moc diky za rady. Rikal jsem si, ze bych to teda zkusil udelat tak, jak psat Shr3k, ale ted nevim, jestli to ma cenu. Mel jsem za to, ze ta oprava zvysi cenu auta urcite vice, nez je cena opravy. Myslite, ze to tak neni?
Johnyppe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Heini 12. 6. 2012 18:00

V tomhle případě určitě ne, je to staré auto, u kterého každý nějaký ten šrám předpokládá. Pokud tam žádný nebude, je to možná příjemný bonus, ale cenu to určitě nezvýší.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 12. 6. 2012 18:11

evlo píše:Ale prd lakovna, to se rozlesti. Nebude to sice rovne, ale bez skrabancu.
Ona je to trochu lakovna, ale víc drobná klempířina ;-)
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnyppe 12. 6. 2012 21:11

Ok, diky, necham to teda tak, akorat rozlestim ty male skrabance a snad to bude ok.
Johnyppe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3MPS 13. 6. 2012 15:44

Co tam chceš leštit?? To myslíš, že rozleštěním se to zatře:-))))))))))))
Naopak, bude to ještě horší. Barva tam prostě už není a ty ji rozleštěním (=dalším broušením) ještě více odstraníš.

Buď sleva a nebo oprava, ale pořádná, kterou ti stejně nikdo nezaplatí.Lidé jsou holt s...ě.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod orgasmic 13. 6. 2012 16:14

Ty asi nevis, ze barva ma na sobe jeste bezbarvy lak :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 14. 6. 2012 18:52

Lidi jak vy jste se tohodle zbavili? Týpek v Toyotě (jo, fakt jsem k těm vydřiduchům jel :D) říkal, že by to šlo rozleštit. Já jako lama samozřejmě nevím čím a jak :D. Chci se toho jen opticky zbavit, nemusí to bejt uber dokonalý, proto se mi nechce do postupů ala "celý to rozeber, vobrus, nanes nějakou sračku, nalakuj, stříkni průhledným...".

IMG_1262.JPG
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 16. 6. 2012 22:11

Pota : pokud to máš cizí barvu (tu bilou) tak bych to zkusil rozleštit.to by jít mohlo..pokud je to tvuj zaklad a barva je pryč,tak tak velkej flek nenatřeš barvou a nasledně nerozleštíš ani omylem :-( ... dal bych to tak jak to je do nějaké šikovné lakovny a udělají ti jenom zastřik a nepoznáš to...bohužel to bude stát bankovky.tak litr-dva....
PS:šikovná lakovna je asi každá,ale mnohdy si někde za tu samou práci vezmou víc papírku české národní :grr:
freddy158158
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 17. 6. 2012 08:11

Problém vyřešen viz. galerie. Stačilo tempo a vyleštit.
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cj 10. 7. 2012 14:13

Jsem si všiml, že mám na dveřích nějaké škrábance pod klikou od nehtů, není to na základovku, ale je to vidět. Pomůže rozleštění? Nemám představu jak moc je rozleštění účinné.
čekatel...
Cj
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků