Nouzový režim Tiptrornic Audi Allroad 4.2

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kamasutra 5. 1. 2017 18:52

Zdravim všechny přítomné,ve zkratce uvedu co se mi stalo. Jedu si Allroadem a bez jakéhokoliv předchozího varování mi Tiptronic přestal řadit,šla pouze zpátečka a převodovka byla v nouzovém režimu. Kamarád vzal diagnostiku a napíchnul převodovku. Odblokoval ten nouzák a ...auto jede. úplně bez problémů. žádný cukání, žádný pazvuky, žádnej prokluz...dokud...!!!...nezařadím 4ku a 5ku. První tři kvalty choděj jak maj, ale na 5ku to je jako na manuál a na 4ku to jakoby prokluzuje a podřazuje na 3ku. Když jsem to nechal bejt spadlo to zase do nouzáku. Znovu jsme to odblokovali a jezdím teď na sekvenci do trojky a žádnej problém. No a dotaz zní:napadá vás čím by to mohlo být?
Díky předem za odpověď
kamasutra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 5. 1. 2017 18:53

Známe historii převodovky? Olej? Nájezd?
anonym

Odeslat příspěvekod orgasmic 5. 1. 2017 18:53

Mechatronika?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamasutra 5. 1. 2017 19:00

Nájezd auta cca 230 000km,rok výroby 2005jedna z posledních první generace,olej v převodovce měněn co 50 000km. Ale nyní zhruba bude čas na další výměnu oleje v převodovce. Může to dělat málo oleje v převodovce? Slyšel sem že třeba oproti Multritronicu je v Tiptronicu hodně oleje. Já jen že bez jakéhokoliv upozornění,náznáků to přestalo řadit a na D i S jde motor jen do otáček,tak třeba obyla decka oleje pod limit a stalo se tohle.
Naposledy upravil kamasutra dne 5. 1. 2017 19:02, celkově upraveno 1
kamasutra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 5. 1. 2017 19:02

Tak jestli víš jak funguje hydrodynamický měnič tak ti asi je jasný že ho tam nemůžou být dva litry :D Začal bych s tím ale zas aby to nebyly zbytečně vyhozený prachy

Dvě poslední výměny seš si fakt jistej dělals to ty nebo jsi to třeba koupil jetý s tím že to bylo udělaný?
anonym

Odeslat příspěvekod kamasutra 5. 1. 2017 19:06

Mám na to faktury. To auto mám cca 2 měsíce,najeto na něm cca 10 000km.
kamasutra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 1. 2017 19:16

orgasmic píše:Mechatronika?

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 1. 2017 19:24

Proste se to normalne *****, co je na tom divnyho... Nejaka netesnost, ojete prokluzujici lamely nebo pasy...
A v nouzaku jde jen R a ne treba 1-3 rucne? To mi prijde divne, s tim by se blbe jezdilo ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 5. 1. 2017 19:25

A ta tam je za priplatek?
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 5. 1. 2017 19:45

kamasutra píše:Mám na to faktury.

Jinými slovy na převodovku nikdo celých 10 let nikdo nešáhl, nech to dát někomu kdo dělá převodovky jestli chceš můžu ti dát kontakt na člověka v Brně, jestli to bude jen olej a filtr tak se do desítky vlezeš jinak kdo ví kolik taková VW převodovka může stát jetá nebo jestli půjde repas, zlatej korejec kterýho nikdo nechce :D
anonym

Odeslat příspěvekod milanekjablonecak 5. 1. 2017 19:49

Bordel v převodovce, čidla to nepustěj, zřejmě blbej nebo žádnej olej, špony, rozborka, sborka a kontrola ozubení, výměna, slušný průvan v kešeni, nic jinýho bych pro sichr nezkoušel.
milanekjablonecak
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 1. 2017 19:49

Clovek kterej dela prevodovky by snad mel zvladnout i repas prevodovky za rozumnou cenu a ne jen vymenit filtr a olej. Tyhle HDM prevodovky mivaji spotrebak celkem levnej, nevim teda jak VW, mam zkusenosti jen s GM.

-- 5. 1. 2017 20:52 --

Oleji se priklada prehnany vyznam, to, ze vymena docasne pomuze neznamena, ze prevodovka neni jinak v *****. Spony a piliny by mel spolehlive zachytit filtr a nemely by vadit. Kdo videl magnet pri vymene oleje a filtru tak mu musi byt jasny, jak ten material z lamel a lozisek ubyva :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 5. 1. 2017 20:00

On zvládne kdo ví co, třeba dělal i převodovku pro nějakou tatrovku (osobák veterán ne sklápěčku :D ), já přeodovku nekuchal tak nevím co je tam jak jednoduchý a nebo složitý a asi taky záleží jak která
anonym

Odeslat příspěvekod mlaskac 5. 1. 2017 21:37

prevodovka na tohle bude tak 40k, ja jsme kdysi 2.7bt prodal za 40 jena bych to slo v den co jsem se rozhodl z domu, za mesic stal vyvonenej za 160k a o dalsi mesic uz jsem ho potkal v oc chodov s komplet odrenym bokem asi nekdo pocitil ze je allroad nedotacivej.


tohle bude slusna kasicka
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 5. 1. 2017 21:44

A6 2.7 biturbo za 40? Asi tak rok a půl-dva zpátky? Barvu už si nepamatuju ale tuším že jsem na to reagoval na bazošu, pak jsem si to rozmyslel
anonym

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků