Geometrie kol - manuál

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mzama 1. 11. 2007 12:12

Nemá někdo možnost naskenovat (ofotit) manuál k optické soupravě na seřizování geometrie kol aut, která se používala již před lety v servisech a svazarmovských dílnách (typové označení neznám)?
Předpokládám, že tato zařízení se v dnešní době mohou vyskytovat především v autodílnách soukromníků.
mzama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrumr 1. 11. 2007 18:44

to je lepší špagát,ale poptám se,myslíš jak k zadním kolum se dá stupnice kterou se to sřídí a na předku je ta lampa a potom před předníma a za předníma kolama je ta stupnice :roll: myslím,že je to výrobek motex
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mzama 2. 11. 2007 07:19

Asi ano, jsou tam tyče na obou koncích opatřené stupnicemi, které se umisťují do určité vzdálenosti před a za nápravu. Na kola nápravy se upevňují držáky a na ně lampy (jsou tuším dvě, pro obě kola), ty je možno otáčet na čepech. Souprava obsahuje ještě další prvky pro odklon kol atd.
Manuál jsem před léty letmo viděl ve svazarmu - sešit A4 plný nákresů všech možných variant, které lze kontrolovat a dle potřeby seřizovat, vč. vzájemného postavení obou náprav vůči sobě.
Zkus se poptat. Zatím díky.
mzama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.II 2. 11. 2007 16:44

To je snad zařízení pro odprodej do Národního technickýho muzea, ne? V dnešní době laserovejch geometriií bych se stím vůbec nezabejval.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrumr 2. 11. 2007 17:56

co chceš vědět já sem stym dělal veliký auta,musíš mít přípravek pro zafixování řízení,a ještě na to sou ty točny,musí být zapuštěný v podlaze nebo zadek zvednutý,jinak je to jednoduchý podle tych stupnic u zadních kol sešteluješ lampy aby neházely a potom předek zadek a druhou stranu podle tych lišt :hm Jaký kolo máš dělat poznáš podle tych stupnic u zadních kol,který musí být od nábojů přesně dané.Manuál sem se zapomněl poptat,ale hledej motex
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 2. 11. 2007 18:09

My měli ve Svazarmu od Motexu jen tyč na sbíhavost.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrumr 2. 11. 2007 18:11

to měla každá dílna dělaný,to sou už lepší oči . :hm
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 2. 11. 2007 18:14

Tohle bylo profi zařízení ode Motexu. Optická tam byla akorát lupa nad stupnicí.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mzama 2. 11. 2007 18:56

U těch starších zařízení záleželo hodně na lidech, kteří u toho dělali. Nebylo žádnou vyjímkou, že vůbec neprováděli vycentrování lamp aby neházely a pak to podle toho taky mnohdy vypadalo.
Ale zpět k manuálu. Momentálně nepotřebuji ani tak konkrétní informaci, jako spíše kompletní materiál popisující všechny možnosti, které toto zařízení dovoluje. Tuto soupravu má ve své autodílně jeden tak trochu známý od nás, ale bez onoho manuálu (koupě před léty z druhé ruky). Jak už jsem psal, ...plno nákresů všech možných variant, které lze kontrolovat a dle potřeby seřizovat...
Takže pokud by pro někoho z vás nebyl velký problém získat kopii, elektronickou podobu nebo měl typ kde tento manuál získat, byl bych rád.
mzama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrumr 2. 11. 2007 19:38

Jouda.II píše:Tohle bylo profi zařízení ode Motexu. Optická tam byla akorát lupa nad stupnicí.n/quote]
my jsme tu lupu ani neměli a tá stupnicet byl děs,lepší byla fixa k tomu manuálu,já se ti poptám,ale v elektronické podobě,když kámoš nemá internet natož digi foták ,ale na tym nic jiného nezměříš,místo tych lamp tam dáš ty bublinky a tam vidíš oklon kola a při rejdu záklon rejdovýho čepu,ale při dnešních autech,kde to je daný ramenem toho moc neseřídíš a žigul,1203 atd kde sou podložky na odklon se už takový blbosti nedělají a kdo má třeba víceprvek na zadku,ten zajede na digitál :hm
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hellmajs 5. 12. 2012 08:40

Dobrý den,

taky sháním manuál k této geometrii, nemohli by jste mi ho prosím taky nafotit a poslat? Moc by mi to pomohlo. Než bych na všechno přišel sám, tak bych asi zešedivěl :).
Hellmajs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mistr Joda 5. 4. 2013 19:36

Pokud jeste shanite manual na ten MOTEX tal ho mam.
Mistr Joda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mafi190 18. 9. 2013 18:11

Dobrý den, chtěl jsem Vás poprosit, jestli by jste byl tak hodny a poslal mě ten manuál na geometrii kol Motex. ;-) Můj e-mail mafiameda@seznam.cz. Dejte mi prosim vědět jestli ho ještě máte a domluvíme se na předání.

Mockrát vám děkuji Dušek
Mafi190
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod enel.nr 7. 2. 2014 07:20

Zdravim .
Našiel som tu par slov o manuali na geometriu motex taktieš ho hladame neviete nem pomôct.
enel.nr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků