Jak uložit letní pneu na zimu?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod imaster 7. 11. 2006 21:42

Jak ukládáte letní pneu na zimu? Předpokládám umýt vodou, vydloubat kamínky a .....??
Budu je mít v garáži u tchána, bez disků, to se prý neukládají na sebe, ale stavějí a semtam se mají údajně pootočit.
Neměli by se něčím natřít?, nakonzervovat? Ptám se proto, že je to má první zima a nemám zkušenosti.
Jsou to Pirelli 3000 E, najeto zhruba 4600Km.
Díky všem.
Naposledy upravil imaster dne 7. 11. 2006 21:45, celkově upraveno 1
imaster
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 7. 11. 2006 21:43

muzes to namazat nejaky regumem, jinak postup je sparvny, jednou mesicne je prohazej a to staci
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 7. 11. 2006 21:48

moc to přeháníte.. jsou to jen ocelové dráty potažený gumou. Když nebudou v těkavém, nebo kyselém prostředí tak je jedno jak je do tý garáže nahážeš. Není to víno abys to musel každou chvíli otáčet láhev a dbát aby korek nevyschnul
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 7. 11. 2006 21:58

Takže žádné pohádky na dobrou noc? Já je mám nastojato ve sklepě, bez konzervace, otáčet nechodím.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 7. 11. 2006 22:00

Matezz: ja taky i zimni pres leto :) ale kdyz uz nekdo chce, tak mu davam navod, jak se to dela spravne, ne jak se to dela bezne
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 7. 11. 2006 22:02

Uložit do postýlky místo dcerky nebo synka (zimu vydrží v posteli s rodičema), přikrýt peřinkou, dudlík a v noci svítit lampičkou, aby se samy nebály :D
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 7. 11. 2006 22:07

Však jo, já je mám vedle v pokoji :D
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 7. 11. 2006 22:07

když si vezmu, že třeba tejden, nebo i více stojí zaparkované 1.5t auto a ani se nehne a pneumatikám to nic neudělá tak nějaké obracení v garáži je fakt spíš humorný. Jde jenom o to aby je nic nerozežralo (v garáži typicky olej, nebo fridex) a aby je nic mechanicky nepoškodilo (zase v garáži typicky šroubovák :D ) to je všechno.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 7. 11. 2006 22:10

ace2 píše: a aby je nic mechanicky nepoškodilo (zase v garáži typicky šroubovák :D ) to je všechno.e/quote]


ace: to jako aby se šroubovák v noci nevrátil domů ožralej a omylem nevrazil do nějaké gumy svojí ostřejší stranou? :D
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 7. 11. 2006 22:15

spíš jak je budeš házet do tý garáže abys je na něco nenapíchnul, v na jaře bys pak lehce zabil kompresor za 199 Kč z Intersparu protože by pořád tlačil vzduch a on by zákeřně zdrhal zpět na svobodu.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 7. 11. 2006 22:20

Jj, na podzim nahazim kola do nejakyho rohu garaze, pres zimu se na tom nahromadi tuna bordelu a kdyz pak najare najdu roh, kam jsem je vrazil, tak je zas hodim na auto a jezdim. Letni totez ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepke 7. 11. 2006 22:36

JardaB píše:Jj, na podzim nahazim kola do nejakyho rohu garaze, pres zimu se na tom nahromadi tuna bordelu a kdyz pak najare najdu roh, kam jsem je vrazil, tak je zas hodim na auto a jezdim. Letni totez ;-)

nejsi sám Mr. Green
miluju sílu 5000 poníků...
s2 combi
kepke
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mole 7. 11. 2006 23:59

to já si před zimou říkám, že ty kola aspoň umyju, ale vždy se na to vyprdnu Mr. Green
Opel Astra H Caravan 1.8 LPG
mole
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rs. 8. 11. 2006 08:28

viz mole, prvni gumy jsem 2x myl + bral regumem - sice byly krasne, ale uplne odrezl rafek. bez rafku na stojaka nebo nesmi jit na sebe 4
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod Mojm 8. 11. 2006 09:52

Kdyz uz je nekdo vysazeny na to obraceni tak bude nejlepsi vzit tycku a provest ji stredem rafku, zavesit a je to. Jinak na letni kaslu. Az budu mit nadupane auto s nadupanyma gumama tak se asi o ne budu starat, ale ne kdyz mam pneu za 1500.
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků