Dovezené auto ze Slovenska

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Minfe 16. 11. 2017 09:08

Zdravím, mám prosím dotaz a budu vděčný za jakékoli rady.
Před týdnem jsem si dovezl auto ze Slovenského bazaru. Mám převozní značky platné 30 dnů, velký TP + jakousi "Bílou kartu" (pojištění odpovědnosti) které za dva dny vyprší platnost a navíc je psaná na předchozího majitele a je v ní uvedena původní SPZ, nikoli ta převozní kterou na voze mám nyní.

Můj dotaz zní: Můžu s tím jezdit? Bude při případné policejní kontrole problém? Prodávající mi říkal, že s tím můžu měsíc bez problému jezdit a pak to přihlásit v ČR (zatím to přihlásit nemůžu, protože mi teprve dojde malý TP).

Nemá s tím někdo prosím zkušenosti?
Minfe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 16. 11. 2017 09:50

Povinné ručení (zelenou kartu) na sebe snad už máš, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Minfe 16. 11. 2017 09:56

Zatím čekám až mi z bazaru pošlou malý TP. Pak jsem chtěl provést registraci a pojištění. Zelenou kartu na sebe nemám - myslel jsem že nejdřív potřebuji českou SPZ abych si mohl zřídit pojištění, nebo se mýlím?
Minfe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 16. 11. 2017 10:06

Mýlíš. K uzavření pojistky ti stačí VIN kód.
Bude ti k něčemu v procesu přihlašování slovenský malý TP? Podle mne k ničemu.
Měl bys každopádně uzavřít pojistku, navštívit STK a pak registr vozidel.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 16. 11. 2017 10:06

Mylis se. Bez zelené karty nesmíš vyjet. Takže co? Takže hned do pojišťovny. Pak res vše ostatní.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X123 16. 11. 2017 10:12

puk123 píše:Mýlíš. K uzavření pojistky ti stačí VIN kód.
Bude ti k něčemu v procesu přihlašování slovenský malý TP? Podle mne k ničemu.
Měl bys každopádně uzavřít pojistku, navštívit STK a pak registr vozidel.

Bez malého slovenského TP nepřihlásíš...
X123
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomi852 16. 11. 2017 10:18

maly TP ti nikto neposle, nakolko sa na SK odovzdava pri odhlaske na DI...
Tomi852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Minfe 16. 11. 2017 10:22

Auto mám zatím v garáži. Dnes jsem s tím chtěl vyjet ale připadalo mi, že asi není něco v pořádku tak jsem se pro jistotu zeptal. Auto bez malého TP nepřihlásím? Můžu si nyní uzavřít pojistku na převozovou SPZ, abych s autem mohl jezdit dokud ho nebudu moci v ČR přihlásit?
Minfe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 16. 11. 2017 10:26

Prosím tě, sbal si doklady, velký TP a zajdi uzavřít pojistku do pojišťovny nebo k makléři. Oni už si s tím poradí.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomi852 16. 11. 2017 10:30

a mimochodom bolo to auto pred vyvozom na kontrole originality? bez tej neodhlasia auto do inej krajiny...
Tomi852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X123 16. 11. 2017 10:35

Tomi852 píše:maly TP ti nikto neposle, nakolko sa na SK odovzdava pri odhlaske na DI...

Nesmysl, pokud má udělaný vývoz, pak přijde malý TP do měsíce poštou...
X123
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Minfe 16. 11. 2017 10:38

Na Kontrole originality auto bylo. Prodejce mi říkal, že malý TP dojde nejpozději do měsíce ale že spíš to bude tak za dva týdny. Škoda že to nejde přihlásit bez malého TP...
Minfe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Minfe 16. 11. 2017 12:49

Tak jsem si uzavřel dočasnou pojistku bez SPZ (je tam uvedeno že čekám na SPZ). Díky všem za pomoc
Minfe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 16. 11. 2017 13:45

To vážně nejde přihlásit auto z SK bez malého TP a ještě k tomu se na něj čeká 2 týdny? :D Ještě štěstí, že by mne taková pitomost jako jet pro auto k čobolům nikdy nenapadla a na západě dostanu vše potřebné hned... Pojistku bych si pro vlastní bezpečnost zařídil hned českou bez ohledu na to co kdo říkal a samozřejmě k tomu žádnou SPZ nepotřebuješ
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Minfe 16. 11. 2017 14:27

Musím říct že podruhé už bych to absolvovat nechtěl :) Auto bylo za dobrou cenu, ale těch starostí co s tím je... Taky to s tím malým TP nechápu, ale byl jsem se ptát na magistrátu a vážně to potřebují... Byrokracie no...

Ale ta kontrola originality je na Slovensku celkem fajn protože na internetu pod VIN kódem poznáš údaje stavu tachometru z technických kontrol + měří lak všech částí karoserie... Takže i snadno poznáš jestli to bylo bouraný. Taky zkontrolují identifikátory auta jestli třeba není složený ze dvou :D Všechno nafotí a je to k dispozici online... Prodejce to sice stojí 80 eur (což jsem stejně platil já) ale já jsem za to byl celkem rád
Minfe
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků