ADSL wifi modem - jaky

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 7. 2016 06:09

Cago, nejaky tip na ADSL wifi modem. Ale nejaky opravdu silny, vsesmerovy apod. do baraku, takze par zdi, stropy, patro apod....
anonymni

Odeslat příspěvekod Jelass 18. 7. 2016 06:37

Do baráku máš nejlepší na patro jeden modem. Značky bych volil zyxel nebo comtrend. Pokud máš zdi půl metrový nebo naopak že sadrace, tak ti nepomůže sebelepší modem. Další věc je, že adsl je dneska už trochu out. Vdsl ti o2/t-m nenabízí?
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 7. 2016 06:45

ano jsou tam pul metrove zdi a mam nejaky levny a proste signal je, ale silnejsi by byl treba. Jinak nevim co je adsl a vdsl... mame od O2 to po dratu z telefonu, nevim co to je.

jinak potrebuji konkretni typ, prootze tech zychelu a comtrendu je milion.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jelass 18. 7. 2016 06:51

Zavolej jim, jestli ti neupgradovali z adsl na vdsl, je rozdíl ca 8 x 20 -40 mbit/s. Na vdsl je potřeba i nový modem, kup rovnou u o2/t-m, ceny měly dobré.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 7. 2016 06:52

tak to vdsl nemam bo jsem na konci dratu a do ustredny desne daleko, takze mme tech 8 a vice nejde... to vim.
Jinak ja koupim rovnou VDSL modem na tom pojede i ADSL, ale potrebuji takovy co je silny a to mam obavu, ze ty modemy od O2 nejsou bo od nich ted mam.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jelass 18. 7. 2016 06:58

Kdy jsi to naposledy zjišťoval? Zavolání nic nedáš.

On se modem taky poměrně rychle "unaví" reálná životnost jsou +- 3y.

Ať ti teda někdo poradí něco fakt silného, ptž nějakej Starej velkej barák na jeden modem je na *****.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 7. 2016 07:02

no prave to neco fakt silneho je dulezite :)

jinak kdyz kupim VDSL modem, tak budu klidny ne? At pak mam to ci ono, tak to pojede na tom modemu ne? VDSL modem ADSL umi, ne?
anonymni

Odeslat příspěvekod Slawall 18. 7. 2016 08:10

Modem se neunavuje. Bud funguje nebo ne.

Koupit VDSL modem je asi rozumen, O2 chysta upgrade VDSL a melo by byt dostupne i dale od ustredny, ne jen do kilometru.

Cely barak bude asi problem pokryt, ale plati, ze umisteni modemu je dulezite, schovany ve skrini nekde v rohu bude mit na prd signal..koupil bych k modemu jeste wifi repeater a tim siril signal dale po baraku.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 18. 7. 2016 10:04

Mám Zyxel P600 a jde mi to po celým baráku a ještě na to jede mladej v druhém domě přes dvůr :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 18. 7. 2016 10:08

Jasně, funguje - nefunguje, proto to bylo v uvozovkách. Ale reálná životnost je bohužel kratka.

Nevím jaký máš zkušenosti s repeaterem, já žádný :)
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 18. 7. 2016 10:09

Doma jede VDSL modem uz 4. rokem, porad funguje jako novy.

Repeater trochu zvysuje odezvu, ale jinak je to dobra vec za par Kc.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 18. 7. 2016 10:13

970ka píše:Mám Zyxel P600 a jde mi to po celým baráku a ještě na to jede mladej v druhém domě přes dvůr :-)

To už je takovej dědeček :D, dneska je p660
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 18. 7. 2016 10:13

Slawall píše:Doma jede VDSL modem uz 4. rokem, porad funguje jako novy.

Děkuji za informaci.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 18. 7. 2016 10:17

goes asi bych sel do neceho takoevho, co ma odjimatelnou antenu https://www.alza.cz/zyxel-sbg3300-d2926 ... d=18848451 takze tam muzes dat prut, co ma vyssi vykon.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar


Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků