Mojí babičku obvinili z krádeže... Poraďte prosím

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nozicka 10. 3. 2017 10:20

Moje babička navštívila se zbožím, které koupila v jiné prodejně, prodejnu, kde měli v nabídce identické zboží.

Při východu z prodejny píply rámy, ochranka ji prošacovala a tvrdila, že zboží ukradla, babička nesouhlasila a volali se měšťáci.

Měšťák s ochrankou babičku donutili cosi podepsat (pravděpodobně oznámení na úřad - já vím, já vím...) a její nákup si odnesl.

Babička vůbec nešla uličkou, kde se dotyčné zboží prodává. Jediné, na čem je obvynění vystavěné, je pípnutí rámů a to, že se u ní našlo zboží, které je shodou okolností v nabídce dané prodejny.

Babička má účtenku za dotyčné zboží, platila ho kartou, má svědectví známé, se kterou předchozí prodejnu navštívila.

Co teď dělat? Nechci čekat, až se orgáni z úřadu rozhoupou k nějakému předvolání, protože to už pravděpodobně nebudou existovat kamerové záznamy z prodejny (které musí jasně dokázat, že babička se k regálu s dotyčným zbožím ani nepřiblížila).

Díky za všechny odpovědi.
Nozicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 10. 3. 2017 10:27

Můžeš strážníka co ji vzal nákup na policii obvinit z krádeže, to by mělo věci urychlit. Musíš na policii, ne na státni zastupitelství.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 10. 3. 2017 12:44

Babička udělala chybu, poku jdeš do krámu s již zakoupným zbožím a krám do kterého lezeš může prodávat podobný nebo totožný sortiment zboží, je povinností obsluze kasy toto zboží nahlásit, často nabízejí i možnost úschovy po dobu nákupu, pokud toto neučinila, je to naivita a reakci obsluhy se nelze divit.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 10. 3. 2017 13:01

Souhlasím s evlem...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 10. 3. 2017 13:09

v tom původním obchodě babička při odchodu nepípala a v tom druhým jo?
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 10. 3. 2017 13:12

babičky kradnů
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 10. 3. 2017 13:13

Je to celé fake, protože proč by měl někdo brát její nákup...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 10. 3. 2017 13:14

jestli babička náhodou v něčem nejede :D
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 3. 2017 13:23

Bábičkááá :D

Obrázek
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatV 10. 3. 2017 13:24

pech. píše:Babička udělala chybu, poku jdeš do krámu s již zakoupným zbožím a krám do kterého lezeš může prodávat podobný nebo totožný sortiment zboží, je povinností obsluze kasy toto zboží nahlásit, často nabízejí i možnost úschovy po dobu nákupu, pokud toto neučinila, je to naivita a reakci obsluhy se nelze divit.

Není.
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 10. 3. 2017 13:25

když uslyšela hluk, dala to do jinýho hrníčku... :hm :D

orgasmic: co to je nějaký kasting?
Anonymni

Odeslat příspěvekod Jean ViC 10. 3. 2017 13:34

joo s hrnickama borec... ten pobavil
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 10. 3. 2017 13:58

pech. píše:Babička udělala chybu, poku jdeš do krámu s již zakoupným zbožím a krám do kterého lezeš může prodávat podobný nebo totožný sortiment zboží, je povinností obsluze kasy toto zboží nahlásit, často nabízejí i možnost úschovy po dobu nákupu, pokud toto neučinila, je to naivita a reakci obsluhy se nelze divit.

Obracíš důkazní břemeno, je na orgánovi, aby prokázal, že to zboží ukradla.
Nicméně je pravdou, že pokud by to nahlásila obsluze, měla by to bábrdle bez trablí.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 10. 3. 2017 14:04

zamis píše:v tom původním obchodě babička při odchodu nepípala a v tom druhým jo?


:!:
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 10. 3. 2017 14:08

To vůbec nic neznamená, záleží na citlivosti těch rámů třeba. Nebo třeba pípala, jen to neslyšela a nikdo ji nezastavil, milión variant.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků