Vadí Vám kozumní život?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod .Jelen. 13. 2. 2018 21:42

Poslední dobou si všímám, že mi čím dál víc vadí konzumnost dnešního života - použít a zahodit. Většina věcí je dělaná na hodně omezenou životnost a už ani nepomůže, když jste ochotni si připlatit. Ale i to, jak se denně vyhazují perfektně fungující věci, jen aby se nahradily novýma. Spousta věcí už se dnes neopravuje, protože to je nastavený tak, aby si zákazník radši koupil novej krám. Dokonce i lidí, kterým to vždycky vadilo, pozoruju, že už se pomalu vzdávají a začali přistupovat na tuhle hru, protože je to hodně komplikovaný, né-li nemožný, se tomu bránit.
(Teoreticky by se to dalo vztáhnout nejen na věci, ale i další záležitosti denního života...)
Šte vás to taky? Děláte proti tomu něco?
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2018 21:51

Je mne to u rite
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 13. 2. 2018 21:52

+1
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 13. 2. 2018 21:55

Me hlavne vadi plytvani.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 13. 2. 2018 21:57

mně vadí když někomu něco vadí, to mi vadí, že to někomu vadí, protože mi to pak vadí, když to někomu vadí, že mi to vadí, jak to někomu vadí
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 13. 2. 2018 22:00

Mě to třeba serre taky,mám rád kvalitní věci na furt.Všechno nový stojí za how.. A co mi ještě serre, třeba veškeré pití v PETkách a zavedl opět vše ve skle a sifonové bombičky :-).
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 13. 2. 2018 22:00

mne nic nevadi ale som casto *****
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 2. 2018 22:07

neřeším
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 2. 2018 22:20

Štvou mě sousedi v baráku, že nechtěj další popelnici, abych mohl nerušeně vyhazovat starý věci. Teď kolikrát musím jít na roh ulice s tříděným odpadem. :-\
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 2. 2018 22:25

Slawall píše:Me hlavne vadi plytvani.

+1
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 13. 2. 2018 22:29

je mi to jedno, ja tak neziju.mam 17 let stary auto a budu ho mit dokud bude jezdit, sem s nim velmi spokojenej.telefon mam teda novej, ten starej sem musel po ctyrech letech zahodit protoze microsoft zabil jeho operacni system jinak bych ho mel jeste par let.jinak pouzivam vsechny veci dokud je nerozbiju nebo neprestanou fungovat.nevidim nakej velkej prinos v kupovani novejch veci.ano vic se to blejska a umi to skoro i pohonit curaka, ale to ja zvladnu porad jeste sam.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 13. 2. 2018 22:34

když koupíš novou a stará pořád funguje tak se většinou dá (prodá) někomu dalšímu, kdo ji ještě využije dalších pár let dokud se nevysere nebo nepošle zase dál
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 2. 2018 22:38

jaký si to uděláš, takový to máš.
Používám 5 let starý telefon (Ativ S/W8.1 ... hw asi jako SG III) byť bych si mohl koupit nový.
Jezdím 17 let starým autem, byť bych si mohl koupit nové (jako fakt nové ... klidně Volvo V90, nebo nějakého Jaguara. Něco hodit jako akontačku a pak klidně dávat 20k na lízačku/5y bez toho aniž bych musel najet na rohlíkovou dietu).
Nosím mechanické hodinky s aut. nátahem, byť je módní nosit Apple Watch a jeho klony.
Už ani neupgraduju PC, ta i7-4790K prostě stačí.

sice to možná z pohledu ostatních vypadá jako sockaření, ale ... mam v piči.
Naposledy upravil eLzyx dne 13. 2. 2018 22:47, celkově upraveno 1
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 2. 2018 22:47

Tak jestli je pro tebe cajk platit měsíčne 20k měsíčně leasing, tak jenom děláš vlny, ale jsi totálně mimo obraz.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 2. 2018 22:48

ano není to problém. Příjmy na to jsou. Ale hlava by to nedala. Přijde mi to zbytečné.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků