Proč se tvoří zácpy?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MaxvRS 14. 8. 2005 18:55

Právě jsem absolvolval cestu po E55 od Votic do Prahy a nechápu jednu věc, provoz byl sice velmi hustý, ale každou chvilku jsme stáli, přitom za celou cestu nebyla jediná nehoda, která by komplikovala provoz. Proč kolona jedoucí cca 60km/h každou chvilku zastaví? že by to bylo nedodržováním bezpečných vzdáleností, kdy někdo musí prudce brzdit a v reakci na to za ním kolona postupně úplně zastaví? První kolona byla hned na začátku před vesnicí Olbramovice, další v kopci před Benešovem, kde jsou dva pruhy (na konci nefungoval zip) a pak cestou k D1 jsme stáli ještě asi 4x a na D1 před Prahou 2x. Takto se to opakuje téměř každý víkend, proto mi to vrtá hlavou.
MaxvRS
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Golman 14. 8. 2005 19:06

No kolikrát se také divím. Vidím před sebou docela volno, tak si jedu v pohodě a najednou to předemnou někdo zahamtne. Říkám si, to jsem ale debil, málem jsem naboural a pak najednou vidím, že to auto zastavilo úplně z ničeho nic, hovado. Největší problém je plynulost provozu, je mezi námi spoustu hovad, co jezdí brzda, plyn, brzdí levý pruh - to jsou hlavní příčiny všech kolon a bouraček.
Golman
Nováček

Odeslat příspěvekod luk 14. 8. 2005 20:28

Nedodržují se bezpečné vzdálenosti, leckdo jede plyn-brzda, aniž si tím jakkolu pomůže. Kdyby si všichni nechali dostatečný odstup, může to jet celé velice plynule, bez nervozity a bez zbytečného pálení paliva navíc, o destičkách a spojkovém obložení nemluvě.

Podobnou situaci vídám na I/38, když je třeba padák do vesnice, v ní už je to nahusto, tak není důvod to dolů zbytečně rozjíždět, nechám to tedy jet plynule (třeba 80 km/h), abych pak dole nemusel zbytečně brzdit na 30 km/h apod. Skoro vždycky se najde blbec (klidně i v kamionu), co si najede metr za mě, bliká, troubí, a nechápe, že nic nezíská.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 8. 2005 20:44

luk: ....a v horsim pripade Te zacnou hromadne predjizdet....
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaxvRS 14. 8. 2005 20:51

luk píše: Skoro vždycky se najde blbec (klidně i v kamionu), co si najede metr za mě, bliká, troubí, a nechápe, že nic nezíská.e/quote]


Jo to znám a pak takovéhle lidi zase předjedu ve městě chytřejší volbou jízdím pruhů, používáním druhém pruhu na kruhovém objezdu atd.
MaxvRS
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 8. 2005 20:56

MaxvRS: tak to mas muj obdiv, ja jsem si do vnitrniho pruhu na kruhaci jeste netroufl :) Tam mam uplny blok, ze bych se jen hodne tezko pak dostaval ven :)
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 14. 8. 2005 21:20

Caddy: Pokud narazis na kruhac patricnych rozmeru s vice pruhy, tak se to da, ale jak je to jen pidi kruhac ala CR, tak to byva ve vnitrnim adrenalin :D Chce to casto davku drzosti :lol:
S tim vecnym krouzenim jsi mi pripomnel jednu scenku z filmu, jak americka rodinka v Londyne krouzi po viceproudem kruhaci od rana do vecera a nemuze ven Mr. Green Navic ta myslenka, jezdit v protismeru... :o :lol:
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaxvRS 14. 8. 2005 21:21

Caddy píše:MaxvRS: tak to mas muj obdiv, ja jsem si do vnitrniho pruhu na kruhaci jeste netroufl :) Tam mam uplny blok, ze bych se jen hodne tezko pak dostaval ven :)


Já jsem to naučil v Kolíně, kde jsem jako doma, předjedu tím vždycky spoustu aut a ušetřím čekání v koloně před ním.
MaxvRS
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 8. 2005 21:29

MaxvRS: jojo, nechce se tam nikomu a tak je ten levy pruh vedouci do vnitrku kruhace prazdny a velmi lakavy....ale zatim vzdy zvitezil strach z dostani se zpet...mozna az budu mit vetsi auto, s timhle se bojim byt drzy :)
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk 14. 8. 2005 21:53

Caddy: Totiž z levého pruhu (třeba tak, jak je to v Kolíně) by se mělo stejně vždycky vjet do vnitřního pruhu na KO. Praxe je ale taková, že skoro všichni z něj vjíždějí do vnějšího a tak se tam ti z toho pravého nedostanou.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivory 14. 8. 2005 22:02

Když je problém, stačí projímadlo a je po zácpě ;-)
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaxvRS 14. 8. 2005 22:10

luk píše:Caddy: Totiž z levého pruhu (třeba tak, jak je to v Kolíně) by se mělo stejně vždycky vjet do vnitřního pruhu na KO. Praxe je ale taková, že skoro všichni z něj vjíždějí do vnějšího a tak se tam ti z toho pravého nedostanou.o/quote]


No samozřejmě že z něj vjíždím do vnitřního (bývá prázdný) a pak zase vyjíždím do levého pruhu na pokračující komunikaci. Stejně tak to dělám v Praze na Vítězném nám.
MaxvRS
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javim 14. 8. 2005 22:19

Tam to ale nejde vždy ... když jezdím od Podbaby směr Prašný most, tak sice najíždím do vnitřního kruhu z levého pruhu, ale výjezd je jen jednoproudý a musím se tam nějak vsunout ... naštěstí velká většina aut vyjíždí směr Evropská a tudíž se přesunu do vnějšího kruhu a mohu relativně klidně vypadnout pryč :) Malinko mi to ztěžují jen ti, co najíždějí z Evropské a moc se neserou s předností vozidel na kruhovém objezdu :)
javim
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 14. 8. 2005 22:45

osobne to tiez nechapem. keby sli vsetci 130, tak predsa idu 130 a to zapcha nieje.
a
Nováček

Odeslat příspěvekod Slaughter 15. 8. 2005 02:41

k tem kruhacum- na velkej kruhac temer vzdycky najizdim do vnitrniho pruhu protoze tam nebejvaj zadny auta a zatim jen jednou, pokud si dobre pamatuju, se mi stalo ze sem musel udelat kolecko navic...
a predjet takhle deset aut neni zadna vyjimka...
Slaughter
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků