Automatické radary v zahraničí a případná pokuta

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jezdíte rychleji v ČR nebo v zahraničí?
Jezdím rychleji u nás, bojím se vysokých zahraničních pokut 26 %  60%  [ 26 ]
Jezdím rychleji v cizině - body nehrozí a automatických radarů se taky nebojím 17 %  39%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 43

Odeslat příspěvekod Bob 4. 2. 2007 11:13

Ahoj,
chtěl bych nadhodit téma, jestli máte někdo zkušenost s případnou pokutou, pokud vás vyfotil automatický radar v zahraničí. Podle mého názoru jsme zatím z obliga a pokud nás vyfotí jen automatický radar, tak se nic neděje.
Ale třeba mému známému z Belgie se už stalo, že ho vyfotili v Holandsku a pokuta mu přišla domů do Belgie.
Víte o někom z ČR (nebo SR), kdo by zaplatil ex post za rychlou jízdu v cizině? Nebo třeba i Čech na Slovensku nebo Slovák u nás?
Nebo taky víte, že se zatím nic neděje a jezdíte tak v cizině rychleji než u nás?
Pište a já v dalším příspěvku popíšu nějaké praktické zkušenosti.
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Auto1 4. 2. 2007 11:21

Vyfotil me radar,ne automat,ale s obsluhou,situace takova, dalnice v SRN,jedeme dve auta za sebou asi 113kmh a je tam 80,jedno na CZ cislech,pokuta neprisla,druhe na SRN cislech,evidovanych na moji ceskou adresu,pokuta prisla do CZ.
Auto1
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob 4. 2. 2007 11:25

Rakousko - kdysi na okresce na mě blikaly radary asi ve čtyřech vesnicích za sebou. Nejsem vrah chodců - bylo 3 ráno a všude prázdno. Od té doby jsem ve východní Marce byl víckrát, mám už i jiné auto a vše o.k.
Německo - fotil mě radar na okresce směr Drážďany od Cínovce a nic. Od Saarbruckenu na Norimberk si snad už pamatuju kopec na dálnici, kde je 100 a radar - zase 3 ráno, ještě jsem viděl blesk na auto přede mno, brzdit bych mohl, ale přišlo mi to zbytečné. Jen jsem zapřemýšlel, jestli si mám rukou zakrýt obličej nebo snad klukovsky vypláznout jazyk (nakonec jsem se jen usmíval).
Francie - v poslední době tam fakt vyrostla spousta radarů, je před nimi často cedule, ale zase mi příliš nestálo za to ty cedule vyhledávat a brzdit.
Benelux - určitě mě tam taky fotili a nic.
Chytli mě jen jednou ve Francii, kde po měření hned vybírali - omluvně jsem jim sdělil, že "je ne parlai pa francai" (nehovořím francouzsky - francouzštináři prominou), tak mi francouzsky vyhubovali, ukázali na tacháči kolik jsem jel a pustili mě bez pokuty :-)
Jak jste na tom vy?
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Bob 4. 2. 2007 11:38

A ještě jeden dodatek:
vlastně jsem i za rychlost venku jednou platil - u těch "hajzlů" na Slovensku - dálnice D2 před přechodem měli nějaké omezení a ještě před hranicema vybírali. Bylo to naprosto nesmyslné, prostě dvouproudá dálnice - vůbec jsem nebrzdil. Chtěli 500, ale říkali, že Slovákovi by snad chtěli brát řidičák. (bylo to tak před 5-6 lety? - ať nemyslíte, že pokuta byla moc malá)
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Bob 4. 2. 2007 20:37

Kurňa, to jsem vymyslel tak blbé téma, nebo nikdo nejezdíte ven?
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Delphin 4. 2. 2007 21:09

Momentálně pobývám na Belgicko - Německém pomezí. Jezdím se služebními auty s belgickými značkami a s auty z půjčovny, ty jsou na německých značkách. No, z Německa do Belgie kolegům už snímky ze stacionáru přišla - bylo to hned za hranicí. Mě jeden blýsknul (oranžový záblesk, zajímavé) kousek dál ještě před Vánocemi, zatím nic, tak doufám. Jinak ve Francii jsem před stacionáry viděl značku, v Německu jak kde, v mém regionu u každé druhé třicítky (jsou u přechodů před školou a radar u přechodu, ne za cedulí), v Nizozemí je radar snad na každém kroku, v Belgii na dálnici na Německo jsem viděl jen jeden stacionár, prý proto, že mají problémy doručovat pokuty Němcům, co rychle proletí domů.
AR: Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Ford Focus II, Fabia Sedan, Superb III, Kodiaq a teď Octavia III se Superbem IIIfl. Ale Pionýr mi pořád zůstal. MM: Samsung S23. Živě: Dell XPS15, Dell G16 a HP.
Delphin
Otvírák Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delphin 4. 2. 2007 21:11

Jo, zapomněl jsem. Ještě jsem narazil na jeden stacionár na slovenské D1, u cedule Rakoľuby 2000 m ve směru Bratislava - Trenčín na oba pruhy a v protisměru na stejném místě.
AR: Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Ford Focus II, Fabia Sedan, Superb III, Kodiaq a teď Octavia III se Superbem IIIfl. Ale Pionýr mi pořád zůstal. MM: Samsung S23. Živě: Dell XPS15, Dell G16 a HP.
Delphin
Otvírák Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob 8. 2. 2007 00:02

Tak ještě jedna reinkarnace tohoto tématu - platili jste někdo za pevný radar v cizině? Nebo na to před radarem ještě šlápnete?
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod ace2 8. 2. 2007 00:08

Bob píše:A ještě jeden dodatek:
vlastně jsem i za rychlost venku jednou platil - u těch "hajzlů" na Slovensku - dálnice D2 před přechodem měli nějaké omezení a ještě před hranicema vybírali. Bylo to naprosto nesmyslné, prostě dvouproudá dálnice - vůbec jsem nebrzdil. Chtěli 500, ale říkali, že Slovákovi by snad chtěli brát řidičák. (bylo to tak před 5-6 lety? - ať nemyslíte, že pokuta byla moc malá)m/quote]


jo jo 100 metrů před hraniční čárou. 130-80-60 km/h. Už je to zrušený.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob 8. 2. 2007 00:18

ace2 píše:
Bob píše:A ještě jeden dodatek:
vlastně jsem i za rychlost venku jednou platil - u těch "hajzlů" na Slovensku - dálnice D2 před přechodem měli nějaké omezení a ještě před hranicema vybírali. Bylo to naprosto nesmyslné, prostě dvouproudá dálnice - vůbec jsem nebrzdil. Chtěli 500, ale říkali, že Slovákovi by snad chtěli brát řidičák. (bylo to tak před 5-6 lety? - ať nemyslíte, že pokuta byla moc malá)m/quote]

jo jo 100 metrů před hraniční čárou. 130-80-60 km/h. Už je to zrušený.r/quote]

A - za pevnej radar jsi někde venku platil? Nebo jsi o někom slyšel?
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod mabosk 8. 2. 2007 00:53

Jazdim "rychleji" ako doma tak aj v zahranici. Zatial som platil pokutu len raz a to som siel rychlo neumyselne.
Inac mi este nikdy pokuta nedosla a to ma niekolko krat zmerali so stac. radarom (A + DE), radarom zo stojaceho auta (A) a laserovou pistolou (A).
mabosk
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob 8. 2. 2007 01:20

mabosk píše:Jazdim "rychleji" ako doma tak aj v zahranici. Zatial som platil pokutu len raz a to som siel rychlo neumyselne.
Inac mi este nikdy pokuta nedosla a to ma niekolko krat zmerali so stac. radarom (A + DE), radarom zo stojaceho auta (A) a laserovou pistolou (A).

Tak to vypadá, že v cizině jsme z obliga.
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Alex.. 8. 2. 2007 07:52

chybí tu možnost jezdím všude stejně rychle ;)
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Delphin 8. 2. 2007 08:25

Bob píše:
ace2 píše:
Bob píše:A ještě jeden dodatek:
vlastně jsem i za rychlost venku jednou platil - u těch "hajzlů" na Slovensku - dálnice D2 před přechodem měli nějaké omezení a ještě před hranicema vybírali. Bylo to naprosto nesmyslné, prostě dvouproudá dálnice - vůbec jsem nebrzdil. Chtěli 500, ale říkali, že Slovákovi by snad chtěli brát řidičák. (bylo to tak před 5-6 lety? - ať nemyslíte, že pokuta byla moc malá)m/quote]

jo jo 100 metrů před hraniční čárou. 130-80-60 km/h. Už je to zrušený.r/quote]
A - za pevnej radar jsi někde venku platil? Nebo jsi o někom slyšel?e/quote]

Už jsem psal, že 2 kolegové platili. Po 30 €.
Delphin
Otvírák Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acizek 8. 2. 2007 08:46

uz me to parkrat vyfotilo v Nemecku i Holandsku, nic neprislo a na hranicich bez problemu.
ted zacinaji instalovat stacionary na dalnice v Madarsku, kde ted sluzebne jsem, uz me to zase parkrat blejsklo, ale auto mam na ceskych znackach a nic neprislo :)
acizek
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků