Výběr bazarového notebooku (Lenovo/HP/Dell)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Svenmeister 21. 7. 2018 20:48

Vybírám starší notebook pro nenáročné použití (víceméně jen Office, Outlook, Chrome s max 8 okny)

Cenově se pohybuji okolo 17 000 Kč (bazar)

Od notebooku očekávám kvalitní, pevnou konstrukci, dobrý příjem Wifi, tichý provoz i v případě vyšší zátěže, výdrž na baterii aspoň 5h při připojení na Wifi a práci v Office a Outlook.

Výběr:
HP Elitebook 840 G3 (i7, SSD, 8 GB RAM, QHD IPS)
Dell Latitude E7470 (i7, SSD, 8 GB RAM, FHD IPS)
Lenovo Thinkpad T460s (i7, SSD, 8 GB RAM, QHD IPS)

Cenově o výbavou jsou napodobno, jediny Dell ma "jen" FHD, což mi nevadí, spíš to něco málo pomůže výdrži.

Který z těchto 3 je nejlepší volbou? Předpokládám, že ať vemu jakýkoliv, bude to dobrá volba.

Všechny notebooky jsou stále v záruce výrobce. Zajímalo by mě, zda jde záruka u těchto modelů dokoupit (nejlépe NBD) a zda se musí zakoupit ještě v původní záruční době a její platnost rovnou začíná nebo začíná až po skončení původní záruky, případně zda jde dokoupit už i po uplynutí původní záruční doby.

Díky
Svenmeister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 7. 2018 07:43

U DELLu by záruku dokoupit jít mělo (mě byla nabízena), musíš ale převzít vlastnictví toho stroje (tzn., mít ideálně aspoň nějaké informace o předchozím majiteli / firmě) skrze web DELLu. Osobně doporučuji otravovat min. 1x za 2 dny na telefonu, protože mne se vlastnictví do dnes prakticky převzít nepovedlo (v tomto směru je byrokratický aparát DELLu líná mrcha, do které je třeba pořád kopat, ať se hýbe); vyplnil jsem jak webový formulář, tak i řešeno telefonicky.

Záruku nutno dokoupit ještě v době, kdy produkt má ještě aktivní NBD a přičítá se k době původní NBD.

I skrze nedostatky popsané výše bych za sebe byl pro ten DELL, osobně jsem s Latitude E7440 naprosto spokojen.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Svenmeister 22. 7. 2018 14:00

Nasel jsem, ze zaruka se da dokoupit u vsech vyrobcu, avsak zatim jsem se presne nezajimal za jakych podminek.

Nedavno jsem videl Dell Latitude E7480, coz by po konstrukcni strance mel byt stejny jako E7470. Nemuzu rict, ze by na me pusobil spatne to ne, ale precijen, je to nejaky druh plastu. Oproti E7440 pusobi lacineji.

Lenovo na me po konstrukcni strance pusobi nejhur (nejmene kvalitni, "lacine" plasty).

Jedine HP jsem nevidel nazivo, jelikoz konstrukce by mela byt kovova, mohla by byt nejlepsi.

Vicemene bych momentalne asi vyradil T460s, to na me pusobi tak "nejhure".

A budu vybirat mezi 840 G3 a E7470. Vim, ze provozni vlastnosti Dellu budou OK, u HP si nejsem jisty.
Svenmeister
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků