Podvodnik z Liberecka Ales Bartonicka!

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 4. 10. 2016 10:53

Python.p píše:Za blbost se platí...

... penezi v tom lepsim pripade.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 14. 10. 2016 15:34

Nějak jsem nepochopil to s tou částí peněz...prodejce je idiot nebo co?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Locutus1 18. 11. 2016 19:43

Zdravím. Bohužel jsem naletěl zde uvedenému prodejci nomadm (odkazy na zde uvedené transakce: http://archiv.aukro.cz/alienware-m18x-i ... 4752756557 nebo http://archiv.aukro.cz/playstation-4-za ... 4741656010). Vím i o dalších podvedených se kterými jsem v kontaktu. Informace už shromažďuji delší dobu. Jenom mi nesedí zde uváděné jméno Aleš Bartonicka. Podle mě se jedná o Martina Nováka z Otrokovic, adresu i zaměstnání znám také (pokud nepoužívá odcizené identity). Jestli máte s tímto člověkem nějaký problém nebo zkušenosti, napište prosím do diskuse. Rád pomůžu nebo se cokoliv dozvím. Mohli bychom se nějak spojit a informace si předat. Předem děkuji za Vaše reakce.
Locutus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 18. 11. 2016 20:44

Hlavně, já pořád nechápu, jak tento člověk může být na svobodě když je skoro 10 let, co tu byl první případ.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 18. 11. 2016 21:40

A kdo tvrdí, že jde pořád o jednu a tu samou osobu? Navíc výše uvedený prodejce má na aukru téměř 99 % pozitivních komentářů. To na soustavné podvody fakt nevypadá.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Locutus1 18. 11. 2016 22:05

Číslo účtu, na které jsem zaslal platbu prodejci nomadm je shodné s číslem učtu uvedeným zde: http://www.gamesblog.cz/podvodnici-na-i ... -z-bazaru/ konkrétně odstavec: drkav Přidáno 21.9.2014 ve 9:01
Zde je uvedeno jméno Aleš Bartonička. Ovšem dle údaju z webu aukro a dle adresy, kterou jsem už dříve zjistil se jedná o pana Martina Nováka z Otrokovic. Bližší údaje naleznete zde: http://www.podvodnici.net/podvody-s-notebooky-na-aukru/
Vše co vím jsem předal policii a webu aukro. Pokud se tedy jedná o tohoto člověka, znám i jeho pracoviště.
Locutus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neoras 18. 11. 2016 23:15

Vydělávat na blbosti druhých není zlodějna, ale komedie.
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod Locutus1 19. 11. 2016 11:31

Mám to tedy chápat tak, že výše uvedené praktiky schvalujete nebo je dokonce provádíte taky? Zmiňovaný obchodník má bohužel na aukru velmi dobré hodnocení. V době, kdy jsem zboží objednal, měl na svém účtu uvedenou i adresu. Nejedná se o typického podvodníka (převezme platbu, pak zboží nedodá a už se neozve). Vystupuje velmi slušně a seriózně, dokonce obvolává zákazníky sám od sebe s informací o stavu objednávky (samozřejmě se jedná o smyšlené informace). Většinu transakcí provede bez problémů. Když má ale finanční potíže (udajně byl několikrát v exekuci), vyrukuje s velmi výhodnou nabídkou. Ta potom funguje jako bezúročná půjčka. Když se mu po čase podaří finance získat (třeba i po roce), platbu vrátí (alespoň někomu). V některých případech se snaží dodat jiné nebo poničené zboží (získané za velmi nízkou cenu). Já jenom nechápu, když bylo na tohoto člověka několikrát podáno trestní oznámení a poškození zákazníci vyhráli soud, pořád stále bez problému funguje dál. Možná je to tím, že žijeme v ČR, zde je možné naprosto všechno.
Locutus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 19. 11. 2016 11:45

A opravdu mu prokázali trestný čin, nebo ti poškození vyhráli pouze občanskoprávní spor? V tom je totiž zásadní rozdíl. Aby byl odsouzený za podvod, tak by mu museli dokázat, že to zboží nabízel už s tím, že ho nehodlá dodat.
Pokud bude tvrdit, že ho hodlat dodal, ale že nakonec z nějakých důvodů nemohl, a neprokáží mu opak, tak nejde o trestný čin.
To že naprostá většina obchodů proběhla bez problémů, mu v tom tvrzení bude jenom pomáhat.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Locutus1 19. 11. 2016 11:57

Bohužel právě v tom bude problém. Má to velmi chytře vymyšlené. Policie je velmi laxní a vždy se tyto případy snaží přehodit na občanskoprávní spor. Buď si nedokáže dát dohromady souvislosti, nebo se jim s tím prostě nechce špinit ruce.
Locutus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 11. 2016 12:02

Nebo mají na práci důležitější věci a je jich prostě málo.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Locutus1 19. 11. 2016 12:05

Tou důležitější prací myslíte rozdávání pokut za špatné parkování? :)

-- 19. 11. 2016 13:25 --

Navíc jestli dotyčný používá i falešné identity, tak jak vyplývá z různých diskusí, tak si myslím že se jedná o celkem závažnou věc.
Locutus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 19. 11. 2016 19:32

Kriminálka fakt nerozdává pokuty za parkování.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 19. 11. 2016 20:28

:lol: Neřešme tu práci a efektivitu policie prosím.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Locutus1 19. 11. 2016 20:58

Taky bych byl rád kdyby napsal někdo něco kloudného k tématu. Já ve spojení s ostatními poškozenými jsem. Když se někdo ozve, nabízím mu možnost se připojit k našemu řešení problému. Případně ocením každou informaci. Jako třeba zda se jedná o jednu osobu nebo o více osob. V každém případě dle čísla účtu se Martin Novák = Aleš Bartonička. Nebo se jedná o 2 osoby, které v této činnosti navzájem spolupracují. Nejlíp to budou asi vědět ti, co s tímto člověkem měli dříve nějaký problém.
Locutus1
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků