Notebook - jaké teploty už vadí?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 7. 2010 17:18

Venku vedro na padnutí, tak jsem si pustil nějakou pěknou hru a najednou cítím, že mi to pod rukama nějak hicuje. Tak kouknu do Everestu a hle, na grafice 95° (to by ještě šlo), ale na HDD 42° (měl jsem za to, že přes 40° je pro HDD velmi škodlivých). Procesory byly pod 70°, nicméně hlavně mě zajímá grafika a HDD. Jakých teplot bych neměl dosahovat? Větrák nejel ani zdaleka naplno, což je mi také divné.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 10. 7. 2010 17:22

Ten disk je naprosto v klidu, CPU v limitu, GPU uz dost, ale melo by to taky jeste vydrzet. Kdyz bude nejhur, tak se to samo vypne. :)
Jak dlouho ten notebook mas? Jestli pres rok, doporucuju rozdelat a vycistit od prachu.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 7. 2010 17:29

p0etrik píše:Ten disk je naprosto v klidu

Opravdu je ten disk v pohodě? Tak to jsem rád.
p0etrik píše:Jak dlouho ten notebook mas? Jestli pres rok, doporucuju rozdelat a vycistit od prachu.

No mám ho přes rok a půl, když byl novej, tak jsem ho snad tři čtvrtě roku vůbec nijak nečistil a když už mi větrák točil v klidu 6000, tak jsem to zezadu profoukl a vylétl z toho oblak prachu.
p0etrik píše:GPU uz dost, ale melo by to taky jeste vydrzet

No na grafice jsem měl nejvíc 105°, to bylo právě před tím výše popsaným profouknutím, od té doby to profukuji pravidelně.
p0etrik píše:Kdyz bude nejhur, tak se to samo vypne. :)

A to je to, čím jsem si nebyl jistý, jestli má ten notebook nějaký funkční mechanismus, který zabrání zničení součástek. Údajně tenhle notebook vypíná při 115° na grafice, spíš by mě ale zajímalo, proč ji v případě vysoké teploty třeba jen nepodtaktuje nebo tak něco. Já osobně jsem nikdy při hraní a vysokých teplotách nepocítil nikdy nic, ani snížení výkonu, artefakty nebo podobné věci.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod tomtomas99911 10. 7. 2010 18:57

Pamatuju si když jsem na starším notebooku chtěl zapnout jednu hru ,kterou prostě nemohl utánhout ...vždy jsem ji zapnul ,černá obrazovka ,větrák naplno notebook se zažhavil a vypnul se :)
tomtomas99911
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 11. 7. 2010 13:46

Disk je OK.

Obecně teploty CPU a/nebo GPU nad 90°C dlouhodobě jsou znamením nekvalitního chlazení - u ASUSu nic neobvyklého. On není problém s čipy, ty toho vydrží opravdu hodně (silně přes 100°C), ale komponentám a elektronickým součástkám okolo na desce to vůbec neprospívá.

Každý moderní notebook i počítač (tj. v současnosti používané všechny) se při dosažení kritických teplot sám vypne.

:!: Jinak:
viewtopic.php?f=907&t=1110222
viewtopic.php?f=907&t=1110157
viewtopic.php?f=907&t=1058666
(...)
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel