Notebook pre študenta do 1050€

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hanesfun 22. 7. 2014 18:08

Zdravím.

Mám na vás prosbu ohľadom výberu notebooku. Vopred vás poprosím o trpezlivosť a prečítaní si tejto dlhšej témy :D
Som budúci študent VŠ so zameraním na informatiku a plánujem si kúpiť nový NTB.
Využívaný bude na štúdium (okrem iného, programovanie v C a C++), no chcem ho aj ako náhradu za desktop (občasné hranie hier, Photoshop, občas aj renderovanie videa), takže preto požadujem väčší výkon.

Moje požiadavky sú :
Procesor: ideálne Intel Core i7 rady Haswell (no neubránim sa ani staršej architektúry Ivy Bridge), 4 jadrá ... podľa benchmarkov sú moji favoriti Core i7 4700MQ a 4700HQ, takže niečo podobné, alebo výkonnejšie (ak by aj bol mierne menej výkonnejší, než tie 2 hore uvedené, popremýšľam o tom)

RAM : minimálna kapacita je 6GB .. verzia DDR3 je v dnešnej dobe samozrejmosť

HDD : minimálna kapacita 750GB ... môže byť aj hybridný (5400ot. + SSD cache) a dobre by bolo, keby mal jeden voľný šuflik SATA3 poprípade mSATA konektor kvôli neskoršej kúpe SSD disku .. Ak nebude mať, nič sa nedeje..Pôjde namiesto optickej mechaniky :D

Displej : ideál by bol 17,3'', no som schopný sa uskromniť aj s 15,6'' ... rozlíšenie 1920x1080 .. lepší by bol matný, no neubránim sa ani lesklému (som zvyknutý)

Grafická karta : Niečo výkonnejšie, než NVidia GT 740m ..

Šasi : Ideálne ak by bol rám okolo displeja s hliníku (asi už chcem veľa :D) a to isté platí aj v dolnej časti okolo klávesnice ...
Dobre by bolo, keby bol tichší **(aby mi chladič nepílil uši už pri menej náročnej záťaži)** ..


Klávesnica a touchpad : Požadujem podsvietenú klávesnicu (najlepšie aj s numerickým blokom) a touchpad ideálne s HW tlačidlami

Ďalej požadujem aby mal minimálne 2 porty USB 3.0, do budúcnosti za zíde aj gigabitový ethernet, citlivé WiFi , plnehodnotné HDMI, pomerne kvalitné reproduktory (ideálne v kombinácií 2.1 alebo kvalitné hlasné 2.0)

OS : Windows 8, poprípade už aktualizované na 8.1 ... ak by bola PRO verzia, budem len rád

Čo sa značky týka, preferujem najmä Dell, potom HP, Lenovo, ASUS, Toshiba
Mierne výhrady mám voči Aceru a MSI ...

Za odpovede a hlavne trpezlivosť čítať tento článok vám vopred ďakujem.
hanesfun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 22. 7. 2014 18:16

I7 je zbytečnost IMHO, viděl bych to na Asus ROG:

http://www.czc.cz/asus-g56jr-cn214h-cer ... 02/produkt

http://www.czc.cz/asus-rog-g750jm-t4048 ... 05/produkt

Osobně bych volil tu 750.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanesfun 22. 7. 2014 18:26

Ďakujem za názor :)

No Intel Core i7-4700HQ má ďaleko väčší výkon než Intel Core i5-4200H a keď už za to dávam 1050€ (26 250 Kč) tak nech to má čo najvyšší možný výkon ... A tým nemyslím pre hry ..

I keď na druhej strane, požadujem aj minimálnu výdrž 3 hodiny v šetriacom režime so stiahnutým jasom
hanesfun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2014 19:03

No neda mi to...

1. Pockej az budes nejaky ten patek na skole.

2. 17ku urcite nechces, stejne jako nechces 15ku, na informatice vidim moznos nosit ntb do skoly denne.

3. Proc i7q? Vic jader vic addidas?

4. To jak dlouho ti notebook vydrzi je otazkou kvality a zaruky, rozhodne ne vykonu.

5. 12" notes + dock + monitor + periferie ti udela mnooohem vetsi sluzbu jak 17" "herni" krava...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanesfun 22. 7. 2014 19:21

1. Absolvoval už SŠ podobného zamerania za sebou ... (tým nechcem nič naznačiť)

2. Ako som písal vyššie, chcem to aj ako náhradu za desktop, takže výkon požadujem čo najvyšší možný..
A teraz mám 17,3'' starší NTB, ktorý chcem dať mame a sebe si kúpiť nový.... Možno s tým 17,3'' to kus preháňam, ale pod 15,6 '' určite nejdem.

3. Lebo 4 jadrá Core i7 Haswell (okrem tých nízkonapäťových a Bay Trail črepov) sú výkonejšie než dvojjadrá i5/i7 Haswell ... Benchmarky nepustia .. Najmä, keď chcem na tom aj občas renderovať dáke to video, poprípade robiť vo PS... (mimo školy, okrem iného...)

4. Neviem, či sme sa v tomto pochopili .. Myslel som výdrž batérie na 1 nabitie ..

5. 12'' je príliš malé .. teraz mám 17,3'' starší NTB, ktorý chcem dať mame a sebe si kúpiť nový. ... Monitor je ďalšia investícia, no nevylučujem ju do budúcnosti. Ako som už písal vyššie, pod 15,6'' určite nejdem.
hanesfun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2014 19:51

Ad. 3. když myslíš.....

Ad. 4. přečti si to ještě jednou a pomale.

Ad. 5. sorry ale 17" zvěrstva nikomu radit nebudu, je to proti mému přesvědčení....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanesfun 22. 7. 2014 20:13

Tvoj názor si vážim rovnako ako iný ..

Máš pravdu, jasné, že kompaktnejšie notebooky (11 až 13") sú na prenášanie lepšie, než veľké 17" hebedo..

A nepovedal som, aby si odporúčal 17" ... Napísal som, že pod 15,6" moc nechcem ísť. ..

Ale popremýšľam o tom, ďakujem za názor :)
hanesfun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2014 20:22

Já bych na tvém místě zaměřil spíš na kvalitu jak výkon, ale to je věc názoru....

Někde jsem viděl v akci MSi s i7Q a dobrou GK, pár témat pod tym tvým.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanesfun 22. 7. 2014 21:23

Skúsim pohľadať nejaký kompromis medzi kvalitou a výkonom :)

Ideál by bol napr. Dell rada Vostro, alebo XPS, poprípade Latitude, lenže tie sú trošku cenovo vyššie .. Pouvazujem
hanesfun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanesfun 23. 7. 2014 22:59

MSI, Acer (Packard Bell, eMachines) a pod. nechcem .. Čo sa týka spracovania, sú to vyslovené low-endy (aj v drahšej cenovej kategórií).. Samozrejme česť výnimkám.

Zapáčil sa mi tento Lenovo .. Parametrami je to delo a je to 15,6'' takže sa bude lepšie prenášať ... Akurát nakoľko je to rada IdeaPad, mám obavy o kvalitu spracovania .. http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y50-7 ... .htm#popis

Ďalej sa mi zapáčila tento Lenovo Thinkpad .. Je to predsa len pracovná rada, no zdá sa mi lacná ... To bude zrejme kvôli nižšiemu výkonu GK a najviac ma štve, že nemá podsvietenú klávesnicu, tak neviem no ...

http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge ... 504796.htm

Poprípade poradte iný ... **Hľadám kompromis medzi výkonom a kvalitou spracuvania** preferujem rýchli CPU, pomerne schopnú grafiku a dobrú kvalitu spracovania

p.s Ďakujem, že máte so mnou trpezlivosť .. som hrozne nerozhodný človek niekedy
hanesfun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 7. 2014 08:47

Zrovna ten ideapad je na tom stejne jak acer - multimedial.

Edge je entry bussines, je na tom lepe. Za tuhle cenu bys uz dosahl na thinkpad T coz je fakt bussines, ale bez GK.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 24. 7. 2014 09:06

Za mě pořád ty ROG, klidně ta G56jR, ale tazatel má poměrně obtížně skloubitelné požadavky - chce kvalitní dílenské zpracování a výkonnou grafiku. To první opravdu poskytnou byznys stroje, ale zas nezajistí tu grafiku. A obráceně - multimediály mají slušné grafiky, ale horší zpracování, takže jako nejlepší kompromis vychází ten Asus ROG. Ty dva světy nespojíme, ale můžeme se jim alespoň zkusit přiblížit.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 7. 2014 10:00

Spojime, ale musime zdvojnasobit limit...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanesfun 24. 7. 2014 14:04

Pre dockalacek : Ten ROG sa pozdáva aj mne ... Vím, že som náročný :)

pre Python.p : Niekde som čítal, že v rade Ideapad majú notebooky s označením Y vraj hliníkové sasy .. Tak nevím .. Čo na to povieš ?
A čo hovoríš na ten ASUS ROG G56jR ? Počul som, že vraj dobré spravené chladenie .. Neviem, či je to pravda
hanesfun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 7. 2014 15:03

Ze hlinikove sasi urcite nema.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků