postačí 64GB SSD

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oletadelku 16. 9. 2014 12:09

Stačilo by odůvodnění odpovědi, byť třeba jednou větou.

Při výpočtu 20GB+ Win 7, MAC 10GB+, nějaká záloha pro systém 10GB+ mi papírově zbývá 20GB.

Což mi na dva programy a dva pracovní soubory stačí.

Instalačky atd. bych řešil přes externí disk.

Třeba todle bude taky někdo řešit, potože je teď po bazarech dost macbooků právě s 64 SSD disky za velmi dobré ceny...
oletadelku
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 9. 2014 12:25

Zrovna autocad je takový moloch, kdy nevíš, kolik GB bude zabírat další verze.
Je zde možnost zakoupit si pouze LT, či efektivněji, vyzkoušet např. DraftSight, je zdarma, prostředí je shodné s Acad classic, zabere pár desítek MB.
Navíc, 64GB SSD se nevyplatí ani cenově, příplatek na 120 GB je minimální, jsou i rychlejší.
Dalším faktem je, že není dobré mít SSD plně zaplěno, chce to nechávat tak min. 20% volného místa.

Ve tvém papírovém výpočtu je problém s tím, že jednak píšeš 10GB+, ale do sumy už to plusko nezahrnuješ, taky zanedbáváš fakt, že GB si vykládá každý (Win, výrobce, disku, atd.) trochu jinak, takže aby ses nedivil, že třeba dostaneš na 60 GB disku jen třeba 55 GB místa celkově.

Jako, sám 60 GB SSD mám v ntb jako jediný disk.
Svého času tam býval Win + office + ProEngineer + autocad + mathcad + pár dalších menších prg s cca 35GB zabraným.
Místo zaberou i body obnovy, pokud je používáš, i třeba hiberfil.sys, pokud používáš hibernaci, swap prostor (některé prg bez toho kafrají, zvláště u různých 3D CAD bych swap nevypínal, kolikrát zapereš RAM, ani nevíš jak...)
Každopádně, pár rozpracovaných věcí a disk plný.
V současnosti je stará D630 degradována na chodítko na internet, takže tam mě už kapacita neštve, jelikož tam mám skoro už jen čistý OS + pár jednoduchých prg. Ale jinak by už tam 120 GB dávno bylo, člověk pak nemusí tolik řešit, co a jak může...
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 16. 9. 2014 12:38

wtf W7 20GB? kde? tesne po instalaci mozna. navic v puvodnim dotazu jsi zadne zduvodneni nechtel.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod doctorx 16. 9. 2014 12:43

mno , zalezi na systemu , 20GB je pro widle hrozne malo , monza tak pro instalaci, jak tu nekdo uz psal, pro linux to staci na veky (nikdy nerikej nikdy) .
doctorx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aslan 16. 9. 2014 12:48

rozhodně nestačí... na papírové výpočty nedej, realita je vždycky někde jinde... dej na zkušenosti druhých a kup 256 MB (stodvacítka ti brzo bude těsná)...
Aslan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 9. 2014 12:57

Aslan píše:...a kup 256 MB...


:D
(srry, ale krásný překlep :) )
JInak souhlas, na 2 OS 120 GB min, už tam se budeš muset trochu krotit, 240 GB optimal.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 9. 2014 13:08

zlehka líznutej* W7SP1 64bit si dlouhodobě vystačí s 10GB, samozřejmě s vypnutým VSS a nepočítaje hiberfil a pagefile...

pro optimální výkon toho SSD je ale potřeba určitý kapacitní rezervy, který zřejmě vyloučí dualboot s jakýmkoliv modernějším klikátkem od japka...

takže: z pohledu technokrata to vcelku pohodlně možný je, ovšem každej uživatel není a nechce být technokrat, pro takovýho by to zcela určitě bylo peklo...

* sběrny odpadu přesměrovány buď na síť nebo dev/null
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doctorx 16. 9. 2014 13:19

mno nevim nevim jeslti w7 64b vystaci s 10GB, tedka jsem jeden nainstaloval vcetne sp1 , system bez niceho ma 18GB . na to ze ten system nic neumi, je to sakra hoodne
doctorx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oletadelku 16. 9. 2014 15:47

Ok, díky za reakce, už začínám být spokojenej.

karlosi máš pravdu, jen jsem od diskuznícho fóra očekával trochu disputace, ale věřím když se dotazy opakují, nechce se

Mám vyhlídnutý macbook za dobrou cenu, rok 2012, 8GB RAM, akorát ten disk.

Takže asi do toho pudu, a zkusim dva systémy, nebo jsem ještě kdesi četl o Portable Windows na usb, popřípadě jenom windowsy...
oletadelku
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 9. 2014 17:20

To moje byla citace, předpokládal jsem elementární znalost Donutila....

Prostě pokud to sám nevíš je jasný že ti to stačit nebude.


Znám lidi kterým stačí pro práci /jako fakt si tím vydělávají/ 32GB SSD a ještě zbude spousta místa :)

Jojo zkoušej Winy na Applu, to je jako běhat v gumákách.... Jde to, ale rekord asi netrhneš. It´s up to you
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků