Nejlepsi notebook v pomeru cena/vykon

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sTebliczek 18. 12. 2014 13:11

Dobry den,

rad bych se zeptal na Vase nazory na nejlepsi notebook v pomeru cena/vykon. Zrovna resim, co koupit a jakou znacku koupit a nemuzu se dobrat zdarnemu vysledku. Acer prosim vubec nezminovat, po predeslych zkusenostech uz mi do domu nesmi.
Muj prozatimni vitez je:
http://www.czc.cz/asus-x550ln-xo007-seda/150980/produkt
sTebliczek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 12. 2014 13:18

Tak by ses mohl aspoň dobrat pravidlům....

http://www.czc.cz/acer-aspire-v3-772g-5 ... 43/produkt

o 9kč levnější, GK o 10% výkonnější, a CPU 15% tedy lepší poměr cena/výkon.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 18. 12. 2014 15:13

Acer přece ee :D Za blbost se připlácí. ;)
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 18. 12. 2014 17:07

Acer Extensa 2510, Acer Nitro V15, Lenovo E540, HP 8570w/ZBook 15, ... a mnoho dalších, záleží, co má být ten výkon (na co) a kolik ta cena.

Jinak - Acer fuj a Asus huj? Naivko :D
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 12. 2014 17:17

Pročpak jste, tazateli, nenapsal určení? Je to totiž neobyčejně vaginálně formulovaná otázka. Správně to shrnul předpisník alfah4ns, který naznačuje, že je poměr cena/výkon do značné míry subjektivní a nedá se zobecnit.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sTebliczek 19. 12. 2014 14:34

A procpak je treba uvadet urceni? Hledam notebook v podstate na vsechno a na nic. Nema blizsi urceni. Hry moc nehraju (kdo vi, treba se to zmeni), je to spise na surfovani po netu, pousteni filmu na televizi apod. Ale mam rad mam vyssi prumer, nespokojim se s Celeronem, i kdyz by mi bezproblemu stacil.
Je usmevne, ze ti, co tady poucuji o nesmyslnosti prispevku, hned obratem uvadeji laptopy znacky Acer, ktere jsem hned v prvnim prispevku zavrhnul :D
Takze jeste jednou, je uplne jedno na co notebook bude a kolik bude stat (snad jen pokud neprekroci 30k, to uz bych radsi koupil desktop). Jedinou podminkou je co nejlepsi pomer cena/vykon. Rozumime si?
sTebliczek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2014 14:40

A chápeš ty voe (sry) že poměr cena/výkon bude jiná za 10, 20, 30 a 40 tisíc ?

Pokud nechceš Acer tak to máš docela blbý, protože jednak je za stejnou cenů výkonnější a má tedy lepší poměr cenyúvýkon který tak chceš, stejně tak protože do 30k mají nejlepší multimediálníé notebook který má výkonu na rozdávání, super dispej, výbornou klávesnici a luxusní chlazení...

Jdi do elektra a vem si první naleštěnej asus za 10ku co se ti bude líbit ( vyhni se Nkovým procesrům a máš to)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 12. 2014 14:41

Kolegové se pracně snaží z Tebe vydolovat, co tím myslíš:
sTebliczek píše:notebook v pomeru cena/vykon

V jakém parametru?
Výkon CPU|GPU|RAM|SSD|HDD|NIC|... :?:
Správná odpověď na Tvůj dotaz je jediná:
žádný NB nevyhovuje v žádných výkonnostních ani ergonomických parametrech ve srovnání se stolním PC.

Co s tím?
Pro uvedené účely
sTebliczek píše:na surfovani po netu, pousteni filmu na televizi

stačí i s rezervou libovolný současný NB, kromě NTB na bázi Intel Atom.
Vyber si libovolnou značku, jaká Ti vyhovuje. Je to v podstatě jedno: každý přístroj se dříve či později porouchá.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 12. 2014 14:58

No mě jen přišlo úsměvné zavrhnot Acer a pak si vybrat nějaký levný křáp od Asusu, který v ničem lepší není, thats all :)

Jinak, promiň, jsem konstruktér, neumím vymýšlet a navrhovat věci bez specifikování, čeho se má dosáhnout a co má být výsledkem.

Notebook na vše je třeba ono Lenovo E540, takový rozumný kompromis v lowendu. Ani nej výkon, ani nej tělo, ani úplný křáp, ale stojí jen 20k a má FHD displej. Jestli je to pro tebe OK, nemohu posoudit, takže přeber jak chceš.
Nicméně, čistě na kancl se ta konfigurace FHD+i7+grafika nehodí, čistě na hry taky ne, na profi CAD taky ne a na denní tahání taky ne. Ale na domácí žvýkání "od všeho trochu" jo. Nejlepší poměr cena/výkon pochopitelně nemá, to bys musel mezi největší křápy (něco stylu ojeté BMW s 300k motorem "po důchodci" za 150k peněz, akorát mezi novými), je to prostě kompromis.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 19. 12. 2014 17:16

Přesně jak píše Milan1 - je to subjektivní a záleží, v jakém parametru? Nejlepší herní stroj s poměrem cena/výkon, nejlepší kancl stroj s tímtéž? Nemluvě o tom, že každý to má nastaveno jinak, stejně tak finanční částku, kterou je za ntb ochoten utratit. Tam kde pro jednoho nejlepší poměr cena/výkon končí, může pro jiného naopak začínat.

A nejde jen o výkon jako takový, ale třeba i o kvalitu zpracování, kvalitu displeje, každý má zkrátka ty parametry nastavené jinak a v tom Vám nepomůžeme. Vy si musíte říct, co je pro Vás důležité, čemu dáváte přednost. Prostě nejde jednoduše říct: "Tenhle stroj je nejlepší, co za své peníze dostanete!" Žádná absolutní pravda není, protože je příliš mnoho proměnných. A jiný názor může mít alfah4ns, jiný swarm, jiný prodavač z e-shopu a jiný paní Kropáčková z Dolní Lhotky.

Jo a vaginální, myslel jsem vágní:-) Občas se mi pletou slova.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 12. 2014 17:54

Osobne mam Acer S3-391 Aluminium(i5 + 4GB ram 240GB SSD) a na rozdiel od firemneho () som s nim spokojny (Mint 17 a nehram hry na ntb na to mam desktop) mam jedine lepsi 11" Macbook Air - dec.2013.
Dovod -
acer je 13.3" je rychly, nelaguje, hlinikovy, ma vsetko co potrebujem a na sietarinu a monitoring mi staci.
Mac je pohodlny na prenos, lahky a na maili, weby, filmy, dokumenty a zalohu roboty na extHDD mi v pohode staci na cestach.
Takze v pomere cena / vykon mi pre cestu vyhovuje Air a pre pracu prave Acer.


@dockalacek ten preklep je bozi (vaginalni sedi)
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků