FHD IPS, výkon

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Belfegor 19. 12. 2014 18:43

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu ohledně notebooku. Mám 2 priority, první je displej. Po špatných zkušenostech s předchozím strojem trvám na FHD IPS matném displeji o úhlopřičce 17,3. Druhý požadavek je dostatečný výkon na hraní. Takhle, nepotřebuju hrát letošní hry s Ultra detaily a 120 fps, spíš chci mít jen jistotu, že pro mě pár let budou i novější hry hratelné. Můj osobní tip je tohle:

http://www.czc.cz/acer-aspire-v17-nitro ... 57QY_cerna

Daná cena (těch 22k) je pro mě víceméně strop a ptám se hlavně na srovnatelné, klidně i levnější, alternativy. Možná bych šel i do menšího displeje, kdyby to znamenalo výraznou finanční úsporu, ale na rozlišení a technologii trvám.

A nakonec bych se chtěl zeptat, jestli má teď ještě vůbec cenu kupovat noťas s W8, když zanedlouho vyjdou W10. Všichni ví o střídání dobrých a špatných Widlí a vzhledem k tomu, že posledně jsem se spálil, když jsem těsně před vydáním W7 koupil NB s Vistama, nerad bych podobnou chybu udělal znova.

Předem děkuji za všechny rady.
Naposledy upravil Belfegor dne 19. 12. 2014 19:16, celkově upraveno 2
Belfegor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 19. 12. 2014 18:52

Jdeš na to špatně, s ultra detaily si zahraješ tak na 10FPS. 8-P

Co s tím? Stolní PC dělo. ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Belfegor 19. 12. 2014 19:06

1) Když už odpovídáš, mohl sis těch pár vět alespoň přečíst, pak by sis všimnul, že žádné ultra detaily nepotřebuju. Ještě teda napíšu, co jsem myslel, že je zřejmé: výkon zmíněného stroje považuju za dostačující, proto jsem se ptal na srovnatelné, ne výkonnější alternativy.

2) Tento topic je v sekci "notebooky". Důvod je ten, že hledám notebook. Kdybych chtěl stolní dělo, píšu do sekce PC sestavy. Takže ze mě prosím nedělej hlupáka. Mě je jasné, že za třetinu ceny bych sehnal 12x výkonnější PC i s monitorem, myší, klávesnicí a kávovarem a že herní NB neexistuje, ale fakt není třeba psát to do každého topicu, kde si někdo napíše, že chce na NB hrát hry.
Belfegor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2014 19:08

K čemu 120fps když ti jich monitor ukáže 60...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 19. 12. 2014 19:43

:lol: :oboze Píšeš:
chci mít jen jistotu, že pro mě pár let budou i novější hry hratelné
--> ntb který zmiňuješ tuto podmínku nesplňuje a nejlevnější ntb který tuto podmínku splňuje tě vyjde na 35k minimálně, tak ti doporučuji lepší variantu a to PC + nějaký levňous na cesty... Mohl bys vědět co píšeš.

Když víš vše tak dobře, proč se ptáš? :)

Btw. tenhle agresivní přístup se ti jednou nevyplatí. ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2014 19:48

Pohoda. 2x editováný příspěvek ty ultra detaily tam byly.

Ohledně ntb, ano acer nirrovse teď řadí na špici ovšem fhd displej tě bude u her limitovat - cca 2x větší plocha než u HD. 17" notebook už není ntb (imho) proto se mrkni na 15" alternativu.

Btw.: proč se ptáš kdy jsi nás spíše přišel jen informovat o tvém husto-přísném výběru ;)

M: :tleskani
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 19. 12. 2014 20:09

Teda kluci, to tu máte zaražený prdy, nebo z čeho jste pořád tak nervózní? :D

Však stačí prostě říct, že GeForce 840M nedává žádné vyhlídky na hraní středně a více náročných her v následujících letech, takže pokud chce občas něco hrát, tak si výběr notebooku je ok, ale měl by se podívat po konfiguraci s GeForce GTX860M, která není o moc dražší, ale výkon je násobně vyšší. Nepředpokládám, že by nešlo třeba za tři roky na GTX860M hrát v nějaké rozumné grafice drtivou většinu her.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2014 20:17

Swarm: ani ne, ale arogance a tupost tazatelů roste do nebes. Smůla je že editoval příspěvek na který jsem reagoval (asi hodinu jsem to tu měl otevřený tak jsem viděl starou neupravenou verzi ;) ) to je vše.

Kdyby řekl 30 má skládačku od GoldMaxu. Teď maj i hotovky s v pohodě cenama.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hnedahlava 20. 12. 2014 03:14

A jestli chces opravdu hodne FPS, tak pridej 18tis a vem Asus s GTX970M, ktery ma 17.3TFT IPS ;)
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Belfegor 20. 12. 2014 09:05

Python.p píše:Pohoda. 2x editováný příspěvek ty ultra detaily tam byly.

Ohledně ntb, ano acer nirrovse teď řadí na špici ovšem fhd displej tě bude u her limitovat - cca 2x větší plocha než u HD. 17" notebook už není ntb (imho) proto se mrkni na 15" alternativu.

Btw.: proč se ptáš kdy jsi nás spíše přišel jen informovat o tvém husto-přísném výběru ;)


Proč se ptám? V podstatě máš pravdu, předem jsem hledal a chtěl jsem si poradit sám, to co jsem našel, jsem považoval za nejlepší variantu. Přesto se nepovažuju za takového profíka, abych si tím byl jistý, proto jsem se chtěl zeptat lidí, co tomu rozumí. Mě to přijde jako normální, ale tady to asi chodí jinak.

Python.p píše:Swarm: ani ne, ale arogance a tupost tazatelů roste do nebes. Smůla je že editoval příspěvek na který jsem reagoval (asi hodinu jsem to tu měl otevřený tak jsem viděl starou neupravenou verzi ;) ) to je vše.


Aha, takže tady se teď bude urážet? Napsal jsem naprosto regulérní příspěvek a čekal na něj regulérní odpověď. Místo toho jsem dostal nesmyslnou odpověď člověka, který to evidentně ani nečetl, jinak by nenapsal takovou blbost, a ještě mi poradil trapné klišé, kvůli kterému jsem opravdu nepotřeboval jít na specializované fórum. Pokud se tu teď tohle považuje za radu, pak mě mrzí, že to tu takhle kleslo...

Jo a je hezké, že tu narážíš na edit, který se týkal stylistické chyby, zatímco ty děláš, jako bych překroutil vyznění celého příspěvku. :tleskani

swarm píše:Však stačí prostě říct, že GeForce 840M nedává žádné vyhlídky na hraní středně a více náročných her v následujících letech, takže pokud chce občas něco hrát, tak si výběr notebooku je ok, ale měl by se podívat po konfiguraci s GeForce GTX860M, která není o moc dražší, ale výkon je násobně vyšší. Nepředpokládám, že by nešlo třeba za tři roky na GTX860M hrát v nějaké rozumné grafice drtivou většinu her.


Děkuji za pravděpodobně jedinou smysluplnou odpověď, které jsem se dočkal.
Belfegor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2014 09:25

Tazatelů né tazatele :) nebuď stahovačnej :)

Pravidla jsi nedodržel, tak vo cou - za starejch dob bys byl lock a byl by klid.

Z potřebuji na nepotřebuji je to trochu víc než stylistická úprava. Ale proti gustu žádnej dišputát. Tady končím, radu jsi dostal od toho nejvíce erudovaného tady na fóru. Tak můžeš být happy. Třeba se ještě někdo ozve.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod mople71 20. 12. 2014 11:43

Tak ja myslel, ze jsem to napsal srozumitelne, za 22k si hry dobre zahrajes jedine na stolnim PC, za NTB musis priplacet. Jestli chces hrat hry na low/medium, tebou vybrany NTB je ok. ;)

Jinak nejsem na foru dostatecne dlouho, takze nemam hrosi kuzi, cili na zbytek tvych OT kecu nereaguji. :)

A Pythuv myslenkovy pochod bych videl na "ha, dalsi blbec, co chce hrat nove hry do budoucna na NTB za 22k" ;)
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků