Multimedial do 1050€ (26 000 Kč) - oplatí sa to?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 77hanes77 2. 3. 2015 22:41

Zdravím :)


Vlastním starší 6 ročný notebook a už by to chcelo upgrade ....
Moje požiadavky :
- veľkosť do 15,6''
- výkonný CPU (nie ULV!!!), výkonná GK (s výkonom aspoň na úrovni GTX 760m),
- rozlíšenie displeja 1920x1080 v prípade 15,6'' (ideálne IPS displej), v prípade menších uhlopriečok postačí aj 1600x900...
- M-Sata port alebo druhá šachta so SATA portom pre HDD (aby som doň mohol dokúpiť SSD)
- Výdrž ideálne do 4 hodín (pri šetriči energie, stiahnutom jase a vypnutom WiFi...)
- Aspoň 3 porty USB 3.0,
- Podsvietená klávesnica (ideálne)

Využitie : Budem to nosiť do školy na poznámky (nie na každú prednášku), programovanie v C a C++, Matlab, občas grafika (Photoshop, In Desing), keď bude čas (jedine cez prázdniny) tak aj nejaká tá hra.... (GTA IV napríklad)

Aký notebook z týchto 4 by ste mi odporúčili ?

http://www.alza.sk/acer-aspire-v15-nitr ... 168104.htm (trošku cez rozpočet, ale má už v sebe SSD, takže nevadí...)
jediné, čo mi na ňom vadí je výdrž batérie a to len do ledva 3,5 hodiny...

http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y50-7 ... 170947.htm na tomto mi zasa vadí slabší TN displej a voči Aceru má vraj slabšie reproduktory, no na druhej strane, verzia s i7 quad má výdrž až 4,5 - 5 hodín podľa recenzií !!!

http://www.shark.sk/pocitace-1/notebook ... 0h-cierny/

Alebo viete o nejakom inom ? :)

A oplatí sa vôbec kupovať taký drahý multimedialny notebook ?
Vydrží to aspoň 5 rokov?

Nie je lepšie riešenie vyskľadať PC zostavu (do 800€) a za 300~400€ kúpiť nejaký použitý business notebook?
Čo vy na to?
Za odpovede vám vopred ďakujem :)
77hanes77
Junior

Odeslat příspěvekod hnedahlava 3. 3. 2015 06:33

No mohl sis tu precist nekolik stejnych temat.
Volba je jasna, Acer.
Posledni dotaz...snad jsi mentalne v poradku a umis se rozhodnout sam, co potrebujes.
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 3. 2015 06:51

Garantovanazivotnost je 2 roky, ne 5 /= delka zaruky/.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baxos 3. 3. 2015 07:56

v tej danej kategorii si v podstate vybral najlepsich kandidatov aj ich zhodnotil (osobne sa mi viac paci lenovo (zvyk klavesnice), ale acer je bomba a hlavne ma IPS)

Tvoja otazka v zelenom, ja keby to robim znova, tak to spravim tak, maly, lahky prenosny notebook s akurat vykonom na co treba (prog. v C a Matlab zvladne cokolvek, vyhoda mat aj v tom malom notebooku SSD) a pevny PC na naozaj hardcore veci (simulacie, vypocty, grafika, hry...)
ked budes 1 stroj pouzivat stale na vsetko, tak je vacsia pravdepodobnost ze nevydrzi tolko, PC lahko upgradnes, vymenis daco, na notebooku kooncis tak s vymenou disku a RAM...
a je to tak ako pise alfahans, ze podla zaruky, preto sa na pracu kupuju business modely
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod 77hanes77 3. 3. 2015 10:09

Baxos : Veď to, že sa neviem rozhodnúť, čo bude lepšia voľba.
alfah4ns : Veď toto, že nik mi nezaručí, že mi to po 2 rokoch neskape..
Aký máš názor na tieto drahé "multimediáli" ?
77hanes77
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 3. 2015 10:58

77hanes77 píše: do školy na poznámky

stačí libovolný lehký studentský NB, např. 11,6" Acer Aspire:
http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/series/aspirev5
Viz podrobnou recenzi od experta:
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... re-v5-122p

K těmto účelům:
77hanes77 píše: programovanie v C a C++, Matlab, občas grafika (Photoshop, In Desing), keď bude čas (jedine cez prázdniny) tak aj nejaká tá hra.... (GTA IV napríklad)

1) Vyber sestavu na základě DS:
viewtopic.php?f=932&t=1131316
2) Uprav podle potřeby.
3) Zkonzultuj:
viewtopic.php?f=932&t=1132453
4) Výsledek pořiď.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hippo 3. 3. 2015 12:00

Milane, když si koupí ntb za 10k, tak za zbylých 16 nepostaví PC na hraní (s monitorem, klávesnicí, myší, případně OS).

Tady je ten rozpočet fakt na hraně. Dalo by se vzít bazarovej Thinkpad T4xx, X2xx kolem 6k a za zbytek PC, ale trhač asfaltu to nebude - asi taktovací pentium nebo FX-6300 + 270X.
Hippo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 77hanes77 3. 3. 2015 21:50

No neviem sa stále rozhodnúť no :)

Milan : Tie drahé multimedialne notebooky moc neodporúčaš, čo?
Hippo : S tým rozpočtom to je tiež pravda .... Čo sa týka toho PC, dalo by sa vybaviť niečo s i5 4xxx Haswell
77hanes77
Junior

Odeslat příspěvekod Hippo 3. 3. 2015 22:15

Za 20k s monitorem a adekvátní grafikou ne. Resp. ta 270X by se vešla třeba takto:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... 5X012JE301
Hippo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 4. 3. 2015 00:20

Dneska je někdy těžký rozlišovat, co je pracovní a co multimediální. Obvykle jsou totiž pouze dva reálné rozdíly pro uživatele/jednotlivce: možnost dokování a rozšířená záruka.

Aceru V15 Nitro sice nemá dokování (podobně jako levnější pracovní notebooky), ale třeba záruku si k němu můžeš dokoupit klidně 3 roky onsite NBD.

Já ho používám převážně pracovně (ale poslední dobou taky na hry) a jsem spokojený. Jestli to bude stroj, který pro tebe zastane všechno, to ti asi nikdo za tebe nevyřeší. Připrav se ovšem na to, že možnosti externího monitoru u desktopu jsou vyšší, ale stejně tak když si to otevřeš někde mimo domov a budeš potřebovat několik hodin něco dělat, je tohle naprosto super řešení proti nějakému malému nevýkonému notebooku se stísněnou klávesnicí.

...musíš si tedy sám zvolit, jaká situace bude pro tebe častější.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 77hanes77 4. 3. 2015 20:52

Ďakujem za odpovede :)

Samozrejme, ak si kúpim notebook, tak či tak si k nemu kúpim aj monitor a periférie (ktorý budem používať samozrejme doma :D ) :)

-- 4. 3. 2015 22:35 --

Ešte ma napadá, či nemám počkať na vylepšené Lenovo Y50-70 s IPS displejom, ktoré majú vyjsť niekedy 2Q/2015 ...
77hanes77
Junior

Odeslat příspěvekod pavlik.mracek 4. 3. 2015 22:42

Za mě teda jednoznačně to Lenovo Y50-70, sám ho mám a je super, displej sice horší, ale jde s tím pracovat i hrát v pohodě :) do školy ho nosím často a výdrž je taky dobrá, oproti Aceru je mnohem hezčí, má i lepší klávesnici a za mě teda i líp hrající repráky :)

Nezapomeň taky, že seš tady na fóru živě, kde ti z mě neznámých důvodů vždycky drtivá většina "diskutujících" bude doporučovat Acer a za každou cenu budou hanit notebooky jiných značek, dokud z toho nezblbneš. Sice ty Acery mají dobrý poměr cena/výkon, ale nelze se orientovat vždycky jen podle toho - z vlastní zkušenosti vím, jak mají Acery tendenci odcházet vzápětí po uplynutí dvouleté záruky. Teď se do mě asi všichni pustí, ale to vaše nekonečné podsouvání Acerů už mě prostě přestalo bavit, tak na to reaguji. Nevím jestli jste všichni tak zaslepení, že nedokážete ocenit dobrý počítač jiné značky než Aceru, nebo jestli marketingové centrum této firmy zaplatilo človíčka, který zde pod různými nicky lobbuje pouze za Acery....
sorry za OT ale už to prostě bylo do nebe volající...
pavlik.mracek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hnedahlava 5. 3. 2015 02:10

Lenovo Y50 se zacina prodavat v inovovane verzi s IPS FullHD ;-)

pavlik.mracek: Z hlediska doporuceni to neni zadna zaslepenost. Proste v dane cene neni lepsi notebook nez dany Acer. Tve Lenovo spatne neni, ale ten TN display srazi cely notebook o uroven dolu. Je to nejhorsi FullHD TN, co se do notebooku montuje ;-)
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 3. 2015 05:56

pavlik.mracek:
Odpověděl sis sám a naprosto správně:
pavlik.mracek píše: Acery mají dobrý poměr cena/výkon

Každý chce za svůj těžce vydělaný žold nejvýkonnější PC.
Bohatý snob si prostě koupí Vajíčko nebo Jablíčka a předvádí to kolemjdoucím. :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 5. 3. 2015 11:53

Jestli na to nespěcháš, určitě si na něj počkej :)
Zkorumpovanaliska
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků