Notebook na práci, 15", 55.000Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wocicko 30. 7. 2015 17:56

Ahoj všichni, chtěl bych se s váma poradit ohledně nákupu notebooku pro práci podle těchto kritérií

rozpočet - 45-55.000Kč
určení notebooku - převážně programování všeho druhu, sem tam nějaká nenáročná hra
velikost - ač budu mít převážně připojený externí monitor, preferuju 15"
servisní možnosti - budu kupovat na IČ, takže pokud prodejce nabízí víc než 12 měsíců záruku, budu radši
ostatní požadavky - měl by pár let vydržet :lol:

Původně jsem byl rozhodnutej pro MacBook Pro 15 2015 (v Euronicsu teď za 55.990Kč), ale trochu se bojím že by se mi po 12 měsících pokazil a pak bych se nedoplatil oprav

Pak jsem našel Windows alternativu v tomhle ASUS ZENBOOK UX501JW-FJ153P, kterej nabízí i při nákupu na IČ záruku 24 měsíců (+ vrácení peněz a opravený notebook v případě reklamace)

Výkonem jsou na tom oba dva podle mě stejně, však velká výhoda Asusu je ta záruka (navíc aspoň některé jeho komponenty jde nahradit vlastnoručně, což se o MacBooku říct nedá). Výhodou MacBooku je zas OS, kterej by mi nahradil pendlování mezi Windows a Linuxem.

co myslíte?
Wocicko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mcsafety 30. 7. 2015 18:30

Jestli se tim zivis, tak bych sel do neceho s nbd zarukou. Dell ji poskytuje standardne na 3 roky i na ico.
mcsafety
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 8. 2015 08:02

Jestli jsi nikdy neměl MB tak se připrav na 14dní se učení dementního rozložení kláves s absencí některých...

Vem Lenovo ThinkPad T/W nebo Dell Lattitude 7440 se dá s klidem doporučit nebo HP ProBook/EliteBook, Fujitsu E744 na všechny jde dokoupit NBD což je nutnotst.

Ve vodách multimediálů kam spadá i ten MBP bych nehledal.

OSX jako výhoda? :hm v čem že to pracuješ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 5. 8. 2015 09:31

Za ty penize nejaky stroj s moznosti dokovani, on-site zarukou, rozsiritelnou zarukou .. jak psal Python, nejaka vyssi rada, Lattitude, Elitebook, Thinkpad T (Wecka uz by pro tebe bylo zbytecny).
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 6. 8. 2015 06:21

Ty vyssi pracovni rady /latitude e6xxx, e7xxx, hp elite, thinkpak T, vyssi fujitsu, atd/ by mely mit vsechny v zakladu 3 roky zaruku, i na ico.
Dell a nektere fujitsu maji uz v zakladu 3r nbd onsite servis, u vsech ostatnich lze dokoupit.
Taktez muzes rozsirit na vetsinou 4-5 let, klidne s pripojistenim proti nahodnemu poskozeni.

Jestli budes mit pripojeno porad LCD, atd, vem i dock.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků