Notebook 15,6" do 13 000kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 11. 6. 2016 13:54

Zdravím, vybírám pro dceru levný notebook tak do 13000 kč. Využití bude primárně škola, sledování filmů a internet. Původně chtěla i možnost hraní her, ale uznala, že v téhle cenové relaci by možnost hraní her byla o velkých kompromisech. Velikost 15,6" s matným displayem . O slušném displayi nepíšu záměrně, protože tuším , že za tyhle peníze je to dosti nereálné.
Velké plus by byla slušná výdrž a protože to bude její první NB, tak aspoň trošičku odolné šasi.
Trochu toho hliníku nikdy neuškodí a z tohoto důvodu se nám zatím nejvíce zamlouvá některý z HP Probooků. Podsvícená klávesnice je malinkatým bonusem.

https://www.alza.cz/hp-probook-450-g2-d ... d=18842920

https://www.alza.cz/hp-probook-450-g2-d ... d=18842920

Bohužel nejsme schopni vybrat tu správnou konfiguraci.
Jestli model s HD nebo HD+ bude asi otázka na
dceru. V tomhle směru by nás ale zajímalo, zda má rozlišení nějaký zásadní vliv na výdrž NB.
Dále netušíme, zda pro její využití vystačí i3 nebo sáhnout po něčem s i5.
Určitě bychom rádi přidali SSD, ale tady nevím, zda je lepší koupit NB s HDD , dokoupit SSD a nechat je přehodit ( pokud je u Probooků vůbec možná výměna mechaniky za disk) nebo rovnou koupit s SSD diskem, ale v M.2 ( netuším úskalí M.2 a neznám typ disku) a dodat HDD. Možná je to úplně fuk, ale já nevím a tak se raději zeptám.

Budeme rádi za postřehy týkajících se těchto levných HPček, ale pokud znáte lepší kandidáty do výběru, tak budeme rádi za info. Repasované NB jsme zvažovali také, ale pokud si neumím poradit s výběrem nového NB, tak u repasu, kde navíc musím brát v potaz i možný stav komponentů jsem bez šance.

Za pomoc předem děkujeme
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Hippo 11. 6. 2016 16:07

i3 bude na dané využití bohatě stačit. Jestli koupíš s SSD a přidáš HDD nebo naopak je asi jedno. Já už bych dneska kupoval 256GB SSD a tudíž bych koupil verzi s HDD a SSD přidal, ale zase když koupíš s SSD, tak nemusíš klonovat systém a rovnou jedeš a 120GB na systém a aplikace většinou stačí.

Výměna mechaniky za disk možná je, ale když má ntb M.2, tak bych ho využil. M.2 může mít u specifického/náročného použití svoje úskalí, ale tady bych se ho vůbec nebál.
Hippo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 11. 6. 2016 17:00

V rodině máme 2 probooky. Jeden je asi 5 let starý (tátovo starý služební), u něj se k disku dostaneš jednoduše (v zadu je prostě slot, neni pod klávesnicí). U druhého, 3 roky, už to není (možná jde o modelovou řadu). Kolik je dceři let? Mě osobně teda přijde že na 1080p je všechno (písmo atd) až moc malý (moje oči jsou taky horší). 1600x900 se vyhnout obloukem (ten má ten první probook), Windows si s tím moc dobře neporadí. Nejlepší by bylo kdyby měla sama možnost si ty rozlišení prohlédnout. S odolnosti to bude problém. Sám mám Pavilion, build kvalita slušná, hliník (I když pavilionum se taky dneska radši vyhnout), ale 2 roky starý. Dnes jde všechno levné po plastu,kde se prohyba i klávesnice při normálním psaní. i3 ji postačí a myslím že ji bude stačit i SATA SSD. M. 2 jsou sice rychlá, ale (nevím jak u notebooků, ale u desktopu dojde k odpojení některých SATA portů) jsou hlavně drahá.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 11. 6. 2016 19:15

dustojnikhummer - dceři je 16 a volba NB s FHD je spíše můj pokus o větší kvalitu při přehravání filmů ve fhd i když na TN to stejně nebude žádná sláva. A navíc zde na fóru je u 15,6" častěji preferováno fhd . Dceři podle jejich slov stačí i HD, zvláště pokud to bude mít pozitivní vliv na výdrž. Má ale za úkol si obě možnosti vyzkoušet a rozhodnout se. Já osobně bych taky Fhd nechtěl. Nejsem nejmladší a oči už tolik neslouží. Označení antireflexní display je u HP míněn matný nebo lesklý s fičurama?
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 12. 6. 2016 18:45

Ty Probooky jsou z mého pohledu a s tímhle rozpočtem to nej. Volil bych SSD variantu, tady o 300 levněji:

http://www.hpdecin.cz/cz/produkt/p5t26e ... in10-home/

Pokud by oželila SSD, tak mi přijde zcela dostačující i tohle:

https://www.mall.cz/notebooky-uhloprick ... erm=837402
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 13. 6. 2016 15:40

Může mi někdo potvrdit, že poslední zmiňované NB mají matný display? Všude se píše antireflexní a že takto označují někteří výrobci panely matné. Takže jaké panely mají tyto levné Probooky?
A co se týče HD vs FHD. Možná to teď vyzní hloupě, ale má fhd i nějaké další výhody jako třeba o něco lepší pozorovací úhly u TNka nebo jde opravdu jen o jemnost obrazu. Beru to tak, že fhd je mladší technologie. Asi blbost co? :)
xxsonic71xx
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor