Problém se zapínáním notebooku Lenovo G505s

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fao Skittlesak 15. 8. 2016 20:28

Zdravím,
Notebook Lenovo G505s (parametry např. zde: https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g505s-black-d1469886.htm#alternativy) mi po minimálně dvou letech fungování začal dělat potíže. Pracoval jsem na něm, odešel asi na půl hodiny pryč a nakonec vidím, jak se počítač znovu zapíná. Tipoval jsem, že to bude jen aktualizace, ale poté se znovu vypnul a zapnul. Vypínání a zapínání je nyní v cyklu.. Dá se vypnout "natvrdo", nebo zapnout BIOS, který naběhne v pořádku a dá se v něm pracovat.

Přikládám video cyklu, který jsem nahrál. [youtube]https://youtu.be/Egu9zkPgX1s[/youtube]

Předem děkuji za Vaše odpovědi :)
Fao Skittlesak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 16. 8. 2016 21:43

Co tam máš 8 nebo si ugradoval na 10? Pod ntb jsi měl horký stůl?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fao Skittlesak 16. 8. 2016 22:15

Upnul na Win10, měl jsem ho ve vzduchu na chladící podložce, ne zapnutý, ale aspoň na něčem.
Fao Skittlesak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MK987654 17. 8. 2016 08:21

řešil jsem něco podobného na G505s, tam to probíhalo podobně, s tím že další restart vyvolal možnost opravy / obnovy windows, tam jsem v v nějaké sekci našel rozšířené možnosti spouštění windows a aktivoval nouzový režim ve kterém systém naběhl. Odinstaloval jsem ovladače grafických karet (jsou dvě) a po restartu už naběhl ok. Spustil jsem aktualizaci systému a ovladače se dotáhly automaticky a funguje. Doporučuji se mrknout i na chlazení NTB, ten "můj" měl prachem zasekaný chladič. Přístup k vyčištění je v pohodě - spodní dekl 3 šroubky a myslím dva malinkaté + jeden větší na ventilátoru. Pokud už budeš v nabídce oprava / obnova bylo by dobré pustit i kontrolu disku.

-- 17. 8. 2016 09:26 --

vyvolání opravy WIN pomocí inst. DVD/USB:
http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_windows_10_otevreni_pokrocileho_rozhrani_pro_spravu_a_opravu_z_dvd.php
MK987654
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 17. 8. 2016 11:42

Jj, problém je v grafickách. Tak ze buď pokus nade mnou. Nebo tovární nastavení a zpět na W8.1 což jsem udělal já, upgrade grafiky z minulého týdne nebyl evidentne poladen. Na W10 se pořád hodně hřeje tak zůstávám na 8, i celkové je ntb rychlejší.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fao Skittlesak 17. 8. 2016 19:10

Řešení hledání opravy pomocí bootů jsem zkoušel (Díky Vojtěchu Vymětalovi, čímž mu děkuji), jak pomocí Windows, tak pomocí Ubuntu Bootu, ale obojí žádný problém nenašlo :( Návrat do továrního nastavení bych bral jako poslední možnost, nevíte, jestli by se to nedalo poladit nějakým jiným způsobem?

-- 17. 8. 2016 20:20 --

MK987654, nenašel byste mi prosím někde detaily o nouzovém načtení notebooku, ve kterém bych mohl zkusit odstranit ovladače?
Zapomněl jsem dodat, že při opravování mi to řeklo, že se stala neznámá chyba, to samé, když jsem chtěl systém načíst ze "zálohy" přes Automatické body obnovení ...
Fao Skittlesak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MK987654 18. 8. 2016 09:43

je potřeba aktivovat nouzový režim, postup zde:
https://www.asus.com/cz/support/faq/1013074/
MK987654
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Advanced 24. 8. 2016 22:27

Možná všechny vaše odpovědi vyvrátím, mněl jsem úplně ten samý problém.

Pomoc : JAKMILE SE TI ZAPNE NOTEBOOK TAK NAJEĎ DO BIOSU A TAM SI PŘEPNI 1. BOOTOVACÍ ZAŘÍZENÍ NA DVD / CD READER (nevím jak se to v tom biosu jmenuje). POKUD NEMÁŠ DVD NA WINDOWS TAK SI TO V BIOSU PŘEPNI NA USB ALE TO USB MUSÍŠ ZAPOJIT HNED PŘI STARTU JINAK ZAPNEŠ BIOS PŘEPNEŠ BOOTS NA DVD/CD NEBO NA USB ULOŽÍŠ TO A RESTARTUJE SE TI PC. VLOŽÍŠ USB NEBO CD (PODLE TOHO CO JSI SI VYBRAL) S WINDOWSEM A POTOM BY TI MNĚLA NABĚHNOUT INSTALACE A DALŠÍ POSTUT UŽ MÁŠ V INSTALACI. :)
Advanced
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wiqix 24. 8. 2016 22:33

Advanced píše:...


Co rada, co perla. Nechceš toho raději nechat?
wiqix
Junior

Odeslat příspěvekod Fao Skittlesak 26. 8. 2016 20:00

Děkuji za rady, bohužel nepomohly, a jelikož jsem s tím neměl trpělivost a nikdo si stím během víc jak týdne neporadil, vrátil jsem počítač do Továrního.
Ale díky za vaší objektivitu, byli jsme možná na dobré cestě. :)
Fao Skittlesak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 27. 8. 2016 07:08

S teď běhá jak za mlada...
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků