Lenovo z50-70 špatný flash biosu

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zedko12 3. 12. 2016 13:30

Ahoj, povedla se mi dobrá blbost... Stahoval sem si update na bios a přehlédl sem verzi... stáhl se mi bios na z50-75.... nevědomky sem to otevřel a byl konec sám se flashnul bios.. Teď mi naskočí jen boot menu a můžu do toho biosu.

Neví někdo jak to mám vrátit z5? moc by mi to pomohlo. Díky
zedko12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 3. 12. 2016 13:44

mno pokud můžeš do toho biosu - můžeš nabóotovat například Slax z flešky? Pokud jo, tak se ti spíše podělalo nastavení biosu, nežli nahrál špatný bios. Tedy by mohl jít windows opravit.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zedko12 3. 12. 2016 13:50

jj de se tam dostat vypadá to uplně stejně jako bios.
Nevíš o nějakém návodu? nebo jestli bys mi to nějak nepopsal.
Díkes

-- 3. 12. 2016 15:11 --

Jak stáhnu ten slax a chcu ho hodit na flashku přes ten program tak mi napíše že je špatný formát ISO..
zedko12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2016 14:13

Stáhni si blb-buntu a udělej flashdisk přes rufus.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zedko12 3. 12. 2016 14:20

Dík, ubuntu stahuju a přes rufus sem to tam konečně hodil, ale teď nevím jak dál :/
zedko12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 3. 12. 2016 14:24

Hele asi takhle, pokud si nedokážeš/nemůžeš na flešku hodit slax a nastavit v biosu správný boot order, tak nech záchranu PC na někom znalém ze tvého okolí. Poměrně snadno si totiž zabiješ při pokusech data na disku či rovnou celý notebook.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zedko12 3. 12. 2016 14:37

To je na.... Nemůžu příjít o ty data co jsou na něm... kolik by stál servis nebo nějaký návod co dělat pak stím linuxem aspoň
zedko12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 3. 12. 2016 14:42

Tady nejde o to, že bych ti to nespravil, když budeš bydlet někde poblíž mně, tak pro tvé zoufalství bych ti to udělal i zadara. Ale ne na dálku, protože tam je právě velké riziko, že buď já něco špatně popíšu nebo ty to špatně pochopíš a...

Napiš tvé bydliště, možná se tu nějaký odborník chytí a za rozumku ti to udělá, jinak pokud tam jsou kriticcká data, tak raději servis, který garantuje záchranu dat (není to problém, prostě se jen před opravou NTB udělá záloha disku).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zedko12 3. 12. 2016 14:50

Aha, no zkusím se poptat jestli by to někdo ze známych neuměl a jinak asi ten servis.
Jinak jsem z Třince.
zedko12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 3. 12. 2016 14:52

Jo poptej. za mně smůla, to je pro mně přes celou republiku.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2016 15:13

Pokud jde o data, dalo by se to pořešit přes USB 2/3 rámeček na HDD. Vytáhnout data a pak si s tím hrát.

Podle mého tím dětům nic nebude.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 3. 12. 2016 15:19

Python:

datům nic není, je klidně možné, že bios nabouraný ve skutečnosti není, ale chce se ti jít do rizika, že mu budeš radit na dálku a výsledkem, bude, že v určitém kroku například rozbije MBR či hůře?

Podle dosavadních odpovědí to není poweruser. Přitom data jsou pro něj důležitá, ať to tedy dá odborníkovi v jeho okolí. Je to více na jistotu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2016 15:30

Určitě ne. Proto radím vyndat 2,5" disk, šoupnout do rámečku, připojit, vytáhnout data a pak dělat hokusy pokusy. Tady není moc co podělat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zedko12 3. 12. 2016 15:38

Tak sem v biosu změnil UEFI na Legacy supp. a načetl mi v pohodě windows, nevíte odkud bych sehnal puvodní verzi biosu?

-- 3. 12. 2016 16:39 --

Nebo jak bych měl teď postupovat a zbavit se toho flashe?
zedko12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 3. 12. 2016 15:46

Nijak. Pokud ti to funguje. Nehmatej do tohotoho.
cernakus
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků