Nekupovat Asus Zenbook - vadné displeje

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod inkvizition 6. 12. 2016 19:40

Zdravím, chtěl bych se podělit o zkušenost se svými dvěma zenbooky (jeden můj a jeden manželky), na kterých mi postupně v průběhu dvou let odešly oba displeje.

Jedná se o top modely UX305, které se teprve nyní doprodávají. Kousek s QHD - 305LA rozlišením odešel jako první, objevil se fialový flek na modrém pozadí na dvou různých místech. Jen pro představu, v běžném provozu to je otravné, ale například sledování filmu to prakticky znemožňuje.

Nyní dva měsíce před koncem záruky druhého (full hd - 305FA) se stejný problém objevil i na kousku manželky, který jsem nikdy neměl v ruce. Oba vždy nošeny v obalu.

Obě reklamace byly smeteny s tím, že konstrukce, která je mimochodem kovová, je slabá a při přenášení třeba v batohu se může i mírným tlakem na víko poničit vnitřní LED vrstva. Pokud tedy nepoužívám přiložený bílý hadřík (nebo jak to nazvat), je prakticky jisté, že se to dříve nebo později stane. Aneb jak se starat o ultrapřenosný notebook? Nepřenášet ho!

Byl jsem odkázán na manuál, kde je na straně 10 upozornění na zamezeni tlaku na víko a tím to skončilo.

Nevím jak vy, ale já si u produktů za 25 a 35 tisíc představuji jiný přístup k servisu produktu, který je zjevně špatně navržen. Máte někdo podobné zkušenosti? Třeba to někomu pomůže při rozhodování se.
inkvizition
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 12. 2016 05:50

Chybná volba NB.
Žiletky kupují jen managoři kvůli reprezentaci.
K běžnému používání jsou žiletky nevhodné.
IMHO pokud nemá NB standarních > 35 mm tloušťku, tak jdu od toho.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 7. 12. 2016 07:19

Je to jen o konstrukci. Třeba DELL XPS13 má hodně tenké víko, ale není o nic méně pevné, než víka starých tlustých ThinkPadů.

Bohužel, podobně jako ASUS, šetří spousta výrobců a víka dělají docela měkká. Displej to sice třeba ustojí, ale dochází pak při častějším nošení aspoň k vytváření světlých skvrn na podkladové vrstvě podsvícení.

Nicméně když jsem měl kdysi UX305 na test, tak mi přišlo, že víko zas tak mekké není a na displeji se nic při tlačení zezadu neděje...
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 12. 2016 11:51

K tomu mám jediný komentář. Poplatné moderní době.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 12. 2016 11:59

.. tenčí než nejtenšší ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 7. 12. 2016 13:04

... mobily od Asusu na tom nejsou o nic líp. Kolega v práci už reklamuje vady na displayi už třetího kousku (Zenfone) ...
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod rr-zz 7. 12. 2016 13:44

Máme v práci 3 podovný Zenbooky a můžu jen potvrdit že se to klidně mohlo stát otlakem při nošení (to slabý pouzdro co je u toho to proti tlaku v žádnym případě neochrání).

Zenbook je z tak slabýho plechu (nazval bych to spíš alobalem) že to chce opravdu šetrný zacházení... Víko se kroutí jak papír a když sem sundaval spodní dekl kvůli výměně disku stačilo blbě zatlačit a už to bylo ohnutý.

Slabej, pěknej na pohled ale tak pro pozéry co dají hlavně na image.. :kuk:
rr-zz
Junior

Odeslat příspěvekod XatriX1410 7. 12. 2016 22:58

Zenbookom by som sa vyhol, možno UX390 je výnimka a ešte UX360 ale to je 2in1.
UX305 sú najviac populárne vďaka svojmu "unikátnemu" dizajnu pántov, ktoré skôr či neskôr povolia, viď video:
https://www.youtube.com/watch?v=EAP-NwyE4H4&t=40s

Vyriešili to v sérii UX303, kde použili staršie, ale overené pánty. Bohužiaľ, zrejme sú natoľko pevné, že môže dôjsť k ulomeniu na opačnej strane - uchytenie pántu v displeji. Každopádne pri UX303 je tých sťažností pomenej...
Přílohy
ux303hinge.jpg
UX303
Gear: Ryzen 3900x / Noctua U12A / Asus x570-i / ASUS RX 5600 XT / 64GB Vengeance LP / SSD 1TB + 120GB + 500GB / HDD 500GB / Corsair SF600 / Lian Li TU150
Audio: PreSonus Eris E5 / Temblor T10 / Roland Rubix22
Mobile: Lenovo Yoga 920, LG G7 ThinQ
XatriX1410
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod worrapS 9. 12. 2016 09:33

Já bych to s vymáháním záručního servisu tak rychle nevzdával. Čestně bych prohlásil, že jsem ntb nikam nepřenášel a pohrozil vymáháním právní cestou. Na prodejce je někdy potřeba na trochu zatlčit.
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků