Pracovní - lehká pracovní stanice

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod powlcz 9. 12. 2016 14:15

Zdravím,

hledám Windows zařízení k práci - hlavně vzdálenému přístupu přes RDP do firmy. Zařízení by mělo být lehké, s dlouhou výdrží a možností mobilního internetu (alespoň několik USB konektorů/SIM slot). Abych pravdu řekl nemusí se jednat i konkrétně o notebook, zaujalo mne i zařízení Yoga Book. Práce se týká i třeba drobného programování (v rámci max dvou hodin)

Značka: nechci Acer :-), díky
Účel: pracovní přenosné použití - vzdálený přístup odkudkoli
Velikost: nezáleží
Disk: nezáleží
Grafika: nezáleží
Mechanika: nezáleží
Rozlišení: Full HD+
Cena: nerozhoduje - neomezený rozpočet, ale Surface od Microsoftu mi zase přijde předražený a pro Evropu nevhodný

Díky předem za Váš čas, měl bych ještě dotaz ohledně ATOMů - protože s ním nemám praktickou zkušenost, jak moc velké omezení představují pro x86 aplikace? I když na nich běží Windows, mám z dřívějška nějakou utkvělou představu, že ne každý *.exe soubor se na nich dá pustit (nemají všechny x86 instrukce).

Tak díky 8-P
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 9. 12. 2016 18:46

Proč ne Acer? Takový acer aspire switch alpha 12 je v tuto chvíli absolutně nejvychytanější, nejvýkonnější a nejrobustnější 2v1 na trhu

Samozřejmě ve verzi s perem a podsvícenou klávesnicí:-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 12. 2016 20:00

YogaBook na práci!? Zařízení bez klávesnice?!

Dell XPS13, Asus X303, Yoga 900 atd.

Nebo z pracovního soudku T460s nebo třeba X260 a dneska bych asi šel do ThinkPadu 13.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 10. 12. 2016 11:38

Díky za inspiraci hoši, všechno jsou to vážně zajímavý zařízení. V minulosti jsem se u Aceru několikrát spálil a zařízení této značky z principu ne :-). Ještě rozmýšlím jestli ultrabook nebo transformer - jak říkám práce ve smyslu rychlých oprav v horizontu max dvou hodin. Takže ne tak úplně práce
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 12. 2016 15:27

Potřebuješ klávesnici ?

Ano - YogaBook nepřipadá v úvahu i když je to dobrý stroj.
Ne - YogBook připadá v úvahu.

Ale dnes bych šel asi do ThinkPadu 13 s FHD a i7 :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 10. 12. 2016 18:42

Stylem se mi teda thinkpady úplně nelíbí, ale vypadá to jako fajn kampf :-). Asi jo

Edit: objednal jsem Thinkpad X1 Carbon
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 12. 2016 19:07

Tak to není úplně špatný stroj :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 10. 12. 2016 20:28

Snad za ty prachy vydrží alespoň 5let použitelný - tenhle milník nesplnil ani Acer, HP, nebo MSI a to s extra šetrným zacházením
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 11. 12. 2016 10:12

Zaruka na 5let neni u jakehokoliv pracovniho notebooku vyssi tridy problem, a to klidne vcetne oprav u tebe na miste nebo s pojistenim proti mechanickemu poskozeni, politi, atd. /vcetne toho HP/.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 12. 2016 12:13

Kolegovi vypadlo slovíčko není. U těchto strojů to není problém dokoupit.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 11. 12. 2016 13:45

Já ale nebudu platit extra nějaké pojištění, zbláznil jste se? :-P , když si to poliju, upadne mi z větší výšky apod, beru - je to moje blbost a nic po nikom nechci. Ale běžné šetrné užívání? A to používám na půl externí klávesnici - ta také u MSI nevydržela ani dva a půl roku (jednou ročně jsem ji čistil)
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod radeksss 11. 12. 2016 16:35

powlcz píše:Snad za ty prachy vydrží alespoň 5let použitelný


Já týhle "logice" nějak nerozumím - rozbít se přeci může cokoliv a je vcelku jedno, zda to stojí 20 a nebo 50 tisíc. Od toho když se něco rozbije je servis a pokud jsem na tom zařízení závislý, tak servis v podobě NBD.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 12. 2016 18:02

powlcz:

pokud kupuješ laciný stroj, nesmíš se divit. A mimochodem, laciný ji klidně i notebook za 60 tisíc.
Ono totiž pokud v něm jsou komponenty za 50 tisíc, tak už mnoho peněz na displej, šasi, chlazení a baterku nezbývá.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powlcz 11. 12. 2016 19:45

Tyhle notebooky od Lenova se ale kasají krabonovou šasi a testy v nejnáročnějších podmínkách... Abych upřesnil to tvrzení
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 12. 2016 21:57

Tak jsem to nemyslel, ale to je jedno.
cernakus
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků