Mám si koupit notebook nebo netbook?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 11. 12. 2016 15:07

Mám přijet k rodičům na vánoce na cca 1 týden. Nebudu tam mít vubec počítač ale a mám strach jestli to vydržím :-)... Doted jsem měl vždy jen desktop, v 27 letech poprvé tedy přemýšlím o koupi svého prvního notebooku ale nejsem si jistý. Jednak si nejsem jistý jestli ho vubec potřebuju protože jsem doted fungoval bezproblémů bez něj a jediný a důvod pořízení je v podstatě to abych nebyl týden bez PC (především pro přístup na net (nemám tablet ani smartphone atd. byl bych tedy komplet 1 týden bez netu, jen se čtečkou knih).

V tom mi ale asi moc neporadíte to vím :-).

Chci se ale zeptat, jestli se rozhodnu pro koupi, budu volit mezi netbookem okolo 5 tisíc (max tak 6) nebo notebooku okolo 10 000 Kč (max tak 12 000kč).
Chci se zeptat, ohledně výdrže na default baterii, vydrží v dnešní době notebook stejně dlouho na svoji default baterii jako netbook (taky na svoji default baterii)? Samozřejmě při stejné práci (dejme tomu něco ve wordu, excelu, kancelářské věci+surfování na webu)? Vím že notebook má větší displej a výkon ale výkon nebudu potřebovat velký a podle mě se tomu moderní CPU notebooku přizpůsobí (a i když jsou výkonější než netbooky při běžné práci budou žrát jen naprosté minimum energie, skoro stejně jako netbooky)...

Je to pravda nebo ne?
Může mi někdo řici kolik hodin na default baterii pro kancelářské použití vydrží dnešní cca 11" netbook do 6000Kč vs 15" notebook do 12 000 Kč?

Díky
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 11. 12. 2016 15:28

Všechny nové notebooky za tuhle částku, tedy kolem pěti šesti tisíc. budou postaveny na Atomech. Za tyhle prachy buď repas, nebo fungl nový za zhruba těch 10:

https://www.importpc.cz/notebooky/repas ... tav-a.html

Nový:

https://www.czc.cz/acer-aspire-es15-es1 ... 02/produkt

Jen si povzdechnu, že je problém vydržet týden bez pc, pokud to není kvůli práci. Jo, bez mobilu bych taky nebyl, ale dát si týden voraz od počítače, to přece může být i prospěšné. Stojí ten týden o Vánocích u rodičů za útratu 6-12 tisíc?
Naposledy upravil dockalacek dne 11. 12. 2016 15:55, celkově upraveno 1
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 11. 12. 2016 15:44

A pristup k netu u tech rodicu budes mit..? ;-)
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 11. 12. 2016 17:13

Přístup k netu u rodičů je. Pc používám často a ano k práci, jenom mi doted vždy stačil desktop no. Jako já bych pro ten notebook našel využití ale není to nijak nutné... Ale jak jsem říkal v tomhle se musím rozhodnout sám, to mi neporadíte jestli to chci a potřebuji nebo ne :-). Jde mi tedka o ty hodiny výdrže viz ten dotaz, ví to někdo prosím?

A když už jsme u toho další 2 dotazy:

1) Lze používat monitor na notebooku jako druhý monitor pro své desktop PC? Zvládá to většinu aplikací atd. nebo je setup nemožný, případně moc komplikovaný?
2) Jaký notebook byste mi doporučily okolo těch 10 000 Kč? (max tak 12 000 Kč)?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 12. 2016 17:26

Z Vánočního soudku:

"a ubylo by tě?"

Opravdu jsi taková troska, že nedokážeš ani u vlastních rodičů, v čas sváteční, místo čumendy do obrazovky si povídat s mamkou, taťkou či kýmkoliv kdo tam je? Nebo poslouchat pohodovou vánoční hudbu, číst knížky (nebo tu čtečku)? Pomáhat mamce (dejme tomu že jsi pako, co neumí ani čaj, ale mamka ocení, když jí u toho pečení budeš alespoň něco hezkého žvatlat)?

Víš, prostě jen taková ta vzájemnost ...

A úplně od netu odstřižený asi nebudeš, jestliže tam je internet, tak u nich asi bude i počítač, jen tam prostě nebudeš u něj dřepět od rána do večera ...

PS:

Je fajn, když si chceš udělat radost za 6-10 tisíc, za kolik korun uděláš radost těm rodičům, kteří tě tam budou týden živit ? ;-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 11. 12. 2016 17:40

Máš recht, kolego, ale nejsme tu od toho, abychom moralizovali nebo ho sváděli z Temné strany Síly.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 12. 2016 17:52

Já tu od toho na světě jsem. Nepíšu sem a neradím lidem kvůli svému egu, už vůbec ne zisku. Prostě jako naivní idealista věřím, že pouhým slovem mohu měnit lidi k lepšímu a přesvědčit je konat pro jejich dobro :-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 12. 2016 18:12

zajdi s kamosema z mladi na pivko, vopichejte nejaky rostenky, zkoukni si Švejka a dalsi vanocni klasiku, uzivej si mamahotel.

A jestli je to tak nutny tak si za ty prachy kup tablet pokud resis vydrz na baterky.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 11. 12. 2016 18:15

Pivo a píchačku myslíš, karlosi, až po Štědrým dnu, že jo? :-D
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 12. 2016 18:17

Ne, to myslim naprosto kdykoliv a cim vic tim lip. Zavidim Blavakum, ze tam maji kazdorocne takovou skvelou pulnocni v Randalu...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 11. 12. 2016 18:19

Tak sakra vrátíte se k tématu?? Je jedno že jede k rodičům,prostě potřebuje na tejden laptop.
Otázka,jsi ochotný jít do repasů/použitých? Já mám nějakou dobu vyhlédnutý HP 2570p za +-6k (až budou prachy kupuju to +SSDčko) ale většina lidí se nepřekousne přes 12.5 TN 768p displej.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 12. 2016 14:28

Hm... a jaké máte zkušenosti obecně s repas notebooky?

Vyplatí se to? Nepokazí se za chvíli? Co se nejčastěji pokazí u repas notebooků (disk)?
Našel jsem jinak např. toto, nabízí dokonce záruku 12 měsíců, to mi přijde docela dobré...:

http://www.levnapc.cz/repasovane-notebo ... llery1&p=3
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 13. 12. 2016 16:00

Tady jsou repasy celkem dost doporučovaná věc. Než je prodávají tak projdou celkem důslednou kontrolou,přeinstalací OS atd. Pravda že asi nejnáchylnější bude harddisk,ale pokud si můžeš dovolit investici za 2 tisíce tak nějaký levný 240GB SSD by byla lepší volba.

Ty Grade B nebo Kategorie B jsou ty co jsou nějak fyzicky poškozené,na ty pozor.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Foxik88 13. 12. 2016 16:22

Z import PC jsem bral asi 3kusy v rozmezí 2 let a fungují všechny. Jen na jednom pomalu umírá baterka ale je to ten první a pořád e výdrž přes hodinu...
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 13. 12. 2016 16:53

Jo,baterky a harddisky. Naštěstí často se dají baterie dokoupit.
dustojnikhummer
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků