Upgrade wifi karty na Asus X550LN

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod imorfin 12. 12. 2016 19:37

Ahoj, chtel bych upgradovat svoji Nkovou wifi kartu na AC. Chtel jsem se zeptat, jakou koupit, aby fungovala. Nasel jsem tuto, ale nevim, jestli je vhodna
https://www.alza.cz/intel-dual-band-wir ... 4.htm?o=16
Diky
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 12. 12. 2016 21:48

ano
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod imorfin 13. 12. 2016 08:01

diky. Chtel jsem se jeste zeptat, jak rychle mne realne pobezi internet, kdyz mam UPC 100 megabitu?
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 13. 12. 2016 08:42

Do modemu i tím sto megabitem. Do notebookunotebooku, to se nedá tak jednoduše odhadnout.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod imorfin 13. 12. 2016 09:19

ale bude to o dost rychlejsi nez Nko, kde mam 40 ne?
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 12. 2016 09:28

100 megabitu(mbps) = ~ 12,5 megabytu(MB/s)

Takže v pohodě, základní WiFi zvládá 300mbps tedy megabitu....
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 13. 12. 2016 09:29

A umí AC i tvůj router?
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 13. 12. 2016 09:40

To vůbec nemusí. Záleží na mnoha faktorech. Zejména, jestli je vůbec ten UPC modem ACčkový a jak moc zarušená je ve tvé lokalitě wifi síť a jak blízko na 5GHz budeš k routeru atd...

Mimochodem, když se takto, nechci říci hloupě, ptáš, máš už vymyšleno jak tu kartu vyměníš? Říci, že to není zrovna operace pro BFU je vcelku "understatement"
https://youtu.be/1iLcHuQhZjQ?t=186
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod imorfin 13. 12. 2016 09:48

ja mam ted Nkovy od UPC a prave se ptam, jestli vubec ma cenu si ho vymenit za jejich AC. Protoze tech 40 neni nic moc, chtel bych vice. Jde mi o to, jestli si ho u nich za 400 vymenit a tim padem i koupit kartu, aby se mi to vyplatilo.

cernakus: BFU nejsem, uz jsem u notebooku menil SSD a stary HDD jsem daval do caddy, takze jsem notebook uz mel otevreny.

Taky si rikam, jestli by nestacila nejaka USB AC WIFI karta z Ciny pres USB 2.0 co stoji 250 kc, jestli bych s tim tu stovku nevytahl? Rychlejsi tarif by asi vyzadoval vymenu primo karty v notebooku, ne?

Od routeru jsem pres jednu zed
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 13. 12. 2016 10:03

imorfin:

OK, takže pořešeno to máš.

Síťovku do USB určitě ne, těm chybí anténa v displeji.

Jinak dosahovat rychlostí nad těch 40mbps je těžké. Vem si, že Nko dává teoreticky 150Mbps při 40MHz (tedy přes 4 kanály). ACčko udělá jen to, že to roztáhne do 8mi kanálů a jede na obvykle méně zarušené 5GHz síti. Ovšem za cenu horšího pokrytí, tedy se zvyšující se vzdáleností a překážkami od routeru bude rychlost ac klesat rychleji až v určitém bodě klesne pod rychlost Nka v tom místě (obecně cca 15 metrů v místnosti, každá zeď to sundá o pět metrů).

Nicméně, pokud máš router v obýváku a řešíš rychlost wifi v obýváků, pak ano, lze s velkou mírou jistoty tvrdit, že nákup AC routeru a AC wifi karty (interní) zhruba zdvojnásobí tvou wifi rychlost (tedy přiblížíš se rychlosti UPC linky).

-- 13. 12. 2016 11:06 --

Na druhou stranu - v tom obýváku je pak lepší si někam vytáhnout ethernet kabel. Když potřebuješ stahovat, připojíš napevno (zejména pro torrenty nutnost) a pro běžné surfování to stačí.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod imorfin 13. 12. 2016 10:11

router je bohuzel v kuchyni, protoze tam je vystup UPC kabelu, takze wifi musim brat pres zed. Rouer je hned u zdi, takze mezi nim a notebookem jsou asi 3 metry. Takze kdyz vezmeme v podtaz zed, mam do toho jit?

Kabel bych pripojil hned, ale stravil jsem nad tim dost casu a nejak to nefunguje, pres kabel to je jeste pomalejsi na wifi a neskutecne nestabilni. Nevim proc, zkousel jsem vymenit kabely, drivery, vsechno a nejde to.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 13. 12. 2016 10:33

Zeď je z čeho?

stáhni si z Windows store WiFi Analyzer a mrkni se kolik je v okolí wifi sítí a jak je na tom tvůj notebook za tou zdí. Jestli na 2,4GHz na to nebude nejsilnější síť tak to s ACčkem asi nevyhraješ. To spíše vytáhnout od modemu UPC kabelem druhý modem (i Nkový) do obýváku.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod imorfin 13. 12. 2016 10:39

Obrázek
Obrázek
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 13. 12. 2016 11:24

1) začerveňování SSID je zbytečnost, jeho znalost nám hackerům nepomůže :-)
2) Pokud je to měřeno za zdí, pak docela jasně dominuješ, takže investice do AC modem plus AC karta smysl má
3) Ještě větší smysl by však mělo, kdyby jsi na svém zkurvyrouteru vypnul tu zbytnou wi-free síť těch UPC kurev. Prakticky vzato se totiž rušíš sám. Po jejím vypnutí by mělo dojít k nárůstu rychlosti i na tomto stávajícím nku.

Omlouvám se za vulgarity, ale když vidím tohle zasviňování, už tak našponovaných, bezdrátových pásem, tak se mi otvírá kudla v kapse. Tohle by měl ČTU poslat do ilegality u všech operátorů.

-- 13. 12. 2016 12:28 --

Mimochodem, ač to nevidím rád, tak můžeš změnit bandwith na 40MHz. Ovšem jako nosnou zvol slušně takový kanál, aby nebyl v okolí.

V tuto chvíli dosahuješ nějakých 60% teoretické propustnosti, což je za daných podmínek více než slušné.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod imorfin 13. 12. 2016 11:41

1) sila zvyku, lehka paranoia na internetu :D
2) super
3) To jsou se pokousel uz na zacatku, slo to vypnout na chvilku, pak uz ne

jo, za zdi, na obvyklem miste uzivani
Se zmenou na wide mam 40 nekdy o trochu vic.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků