Odcházející notebook

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Hakanan 11. 1. 2017 13:58

Tak po téměř 4 letech mi asi odchází moje Lenovo Ideapad Z500. Z nenadání mi nefunguje žádný USB port i přes to, že nikde není žádná hláška o problémech. Nejde myš, flešky, usb disk, chladící podložka, mobil prostě nic. Všude jsem se zatím dočetl, že podobné problémy jsou bohužel jednoduše neodstranitelné a může to být známka brzkého konce desky. Notebook si svoje odpracoval a s klidným svědomím ho vyměním a to to neměl vůbec lehké (neustále na cestách, prakticky stále v provozu, 1/2 času ve velmi prašných podmínkách). No kdyby někoho něco napadlo, co zkusit, byl bych rád. Popřípadě jestli by mi někdo doporučil ekvivalent i3ky a GF740m z pře 4 let v dnešní době. Tenkrát jsem tenhle notebook koupil za necelých 13000 i když jsem byl ochoten dát i více, ale za toto jsem dostal pro mě super výkon v poměru kvality a chtěl bych najít něco podobného. Od té doby, co jsem notebook koupil svět HW vůbec nesleduji, například v produktech AMD se nevyznám vůbec. Ani z finančního hlediska netuším, kolik by v dnešním výkonovém a kvalitativním poměru takový notebook stál.
Hakanan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 1. 2017 14:37

Tak to tě nepotěším, nyní az 13 tisíc budeš mít problém najít solidní NTB podobných parametrů jako měl ten stařík.

USB nefunguje ani v BIOSU/POSTu (dej bootování z USB a založ boot disk)?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hakanan 11. 1. 2017 15:17

Ahoj. Díky za reakci.
Při pokusu o nabootování z flešky (kde mám systém) mi vyskočilo toto.
Obrázek
Nicméně po následném restartu mi USBčka najednou fungují. Zajímavé že najednou po 2 dnech různých pokusů x restartů a podobně to jede. Jsem rád no kdyby náhodou. Když jsem teď tak proletěl trh s notebookama myslel jsem například něco takového, nemám podmínku 13000 prostě jen co nejlepší poměr výkon kvalita.
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-510-1 ... 23/produkt
Nebo jestli se třeba vyplatí přihodit něco víc a jsem někde jinde.
Hakanan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juwa2 11. 1. 2017 16:32

Já si naopak myslím, že ten notes je v naprostém pořádku.
Schválně nabootuj live linux (třeba Ubuntu). Uvidíš, že vše pojede jak má.
-------------------------------
Problém máš v systému, maximálně ještě zkontroluj disk. Pak můžeš win přeinstalovat a dál si užívat svého
starouška (aby tě ještě nepřežil)...
PS: A kdyby ses přece rozhodl ho vyhodit, hlásím se jako první zájemce, přijedu kamkoli i na druhý konec republiky. Času mám habaděj, jsem už v důchodu. :-)
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 1. 2017 17:00

Hakanan:

nemáš zač ;-)

510ka má horší build kvalitu než řada 500. Procesor je výkonnější než stávající, grafika spíše méně výkonná (vyšší takty IMHO nevykompenzují chudší jádro). Celkově bych to zhodnotil - zůstaneš na svým a vydrží kratší dobu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 1. 2017 17:07

Nesdělil jsi verzi OS.
Pokud používáš WNT, zřejmě ničíš nastavení USB řadiče nekorektním používáním, např.:
- připojováním stejného zařízení do různých portů;
- nekorektním odpojováním;
- apod.
Co s tím?
Standardní reset USB řadičů to řeší až do okamžiku, než si to zase poničíš.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hakanan 11. 1. 2017 19:04

Juwa2 píše:Já si naopak myslím, že ten notes je v naprostém pořádku.
Schválně nabootuj live linux (třeba Ubuntu). Uvidíš, že vše pojede jak má.
-------------------------------
Problém máš v systému, maximálně ještě zkontroluj disk. Pak můžeš win přeinstalovat a dál si užívat svého
starouška (aby tě ještě nepřežil)...
PS: A kdyby ses přece rozhodl ho vyhodit, hlásím se jako první zájemce, přijedu kamkoli i na druhý konec republiky. Času mám habaděj, jsem už v důchodu. :-)

Tak já jsem s ním právě maximálně spokojený. Nikdy by mě nenapadlo, že za to co jsem za něj dal mi bude stačit i za 4 roky. Je tichý, nezahřívá se, práci mi zastane a výkonově mi stačí i na tanky, co si rád zahraju. Jednou za týden pročistím Ccleanerem, jednou za dva měsíce vyčistím od prachu, jednou za rok přeinstaluju a jedu dál.

Milanr1 píše:Nesdělil jsi verzi OS.
Pokud používáš WNT, zřejmě ničíš nastavení USB řadiče nekorektním používáním, např.:
- připojováním stejného zařízení do různých portů;
- nekorektním odpojováním;
- apod.
Co s tím?
Standardní reset USB řadičů to řeší až do okamžiku, než si to zase poničíš.

Jedu na Win 8.1 Pro 64-bit. V jednom portu mám stále přijímač bezdrátové myši, v druhém zapojenou chladící podložku a do třetího dávám ostatní dle potřeby. Je pravda, že s odpojováním to nijak neřeším, to bude asi ono, na tom zapracuju. Ten reset řadičů se provádí jak?
Hakanan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 11. 1. 2017 19:31

Udělám to za Milana, pokud jsi použil část čistící registry, přeinstaluj a už to nikdy nedělej. Btw. zkus se podívat na bitovou kopii do VHD. ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Hakanan 11. 1. 2017 19:42

mople71 píše:Udělám to za Milana, pokud jsi použil část čistící registry, přeinstaluj a už to nikdy nedělej. Btw. zkus se podívat na bitovou kopii do VHD. ;)

uf vůbec nevím, co bitová kopie VHD je :-D jinak Ccleaner používám odjakživa bez problémů a teď když se mi přihodilo toto s porty jsem jej zrovna nějakou dobu nepoužil.
Hakanan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 1. 2017 19:51

Ccleaner přestaň používat. Hrabání v registrech je loterie pro zkušené ajťáky a ty v tom necháš hrabat malware? Za ty USBčka může na 99% právě Ccleaner.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 1. 2017 08:35

CCleaner se hrabe v registrech jenom pokud to po něm neinformovaný uživatel chce. Jinak - na promazávání tempů pohodlná utilitka, na kterou rádoby znalci rádi hážou všechna neštěstí počítačového světa.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M.BoBo 12. 1. 2017 09:03

Pytlík: V tom, že se ti CCleaner hrabe v registrech jen pokud to po něm chceš máš samozřejmě pravdu, ale z nějakého nepochopitelného důvodu ten CCleaner využívají primárně BFU, kteří tím, že nevědí na co klikají, dokáží systém dost solidně rozbít.

U nich platí rovnice čím víc toho zaklikat, tím důkladněji to vyčistí. :D
iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>Samsung Galaxy S3>iPhone 4S>Samsung Galaxy S2>Toshiba TG01>
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 1. 2017 11:48

Jasně, vyčistí to dočista dočista, takže počítač mají nejen čistý, ale i hygienicky čistý. A zapomínají, že nic se nemá přehánět.
Pytlík
Pokročilý

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor