Prenosny notebook do 50k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mrkay 31. 1. 2017 14:22

se to tu nejak rozjelo a trosku zvrtlo jinym smerem, nez jsem chtěl. :D

tak abych to shrnul:
1) Lenovo je lepsi stroj vykonnostne, rychlejsi procesr, vic ram
2) kdybych se rozhodnul pro Dell, bude vykonostne stacit na virtualizaci, kterou potrebuji

chápu to spravne?

Je na trhu něco jiného v kategorii 12-13palcu co by stalo za zminku? Libi se mi surface book, ale cena je uz hodne vysoko
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 14:30

Sorry za ten offtopic.

1) Ano
2) Spíše ne (respektive, občas narazíš na omezení toho procesoru a jeho chlazení).

V třetí otázce by právě Swarm mohl přinést užitečnou odpověď. Nechám to na něm.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 1. 2017 14:54

MacBook Pro?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 14:56

edit:

za sebe bych mohl doporučit ke zvážení toto
https://www.czc.cz/acer-switch-alpha-12 ... 70/produkt

Mám doma slabší verzi, ale jinak vynikající 2v1 s dobře fungujícím perem a unikátním vodním chlazením, které umožní mačkat z procesoru maximum prakticky neomezeně. Je to takový surface pro za málo.

-- 31. 1. 2017 15:59 --

Python:

Myslíš repas? Bo nové stojí spíše od 50 tisíc na horu, nežli do 50 tisíc :-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 1. 2017 15:11

Ale kde že :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 15:19

Mno já nevím, novej MBP v nejmenším a nejméně vybaveném provedení vyjde na 1500USD, to je cca 45 tisíc, každý lépe vybavený je už přes 50 tisíc, ale možná něco přehlížím.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 31. 1. 2017 16:05

mrkay píše:tak abych to shrnul:
1) Lenovo je lepsi stroj vykonnostne, rychlejsi procesr, vic ram
2) kdybych se rozhodnul pro Dell, bude vykonostne stacit na virtualizaci, kterou potrebuji

chápu to spravne?

Je na trhu něco jiného v kategorii 12-13palcu co by stalo za zminku? Libi se mi surface book, ale cena je uz hodne vysoko

V podstatě na výkon bych raději bral ten ThinkPad. Už jen z toho důvodu, že u tohoto DELLu pravděpodobně bude RAM celá na desce a bez slotu, takže pozdější rozšíření nehrozí. Jakmile se stane, že tam budeš chtít mít víc virtuálek najednou a ne vždy ostatní uspávat, mohl by ses snáz dostat na doraz 8GB.

Procesory za mě zvládnou oba v pohodě několik běžících OS, které zrovna nic nedělají a běží v nich jen Office. Toho bych se ani nebál.

Ve chvíli, kdy chceš solidně zpracovaný překlopitelný stroj, je výběr dost omezený. Z hlavy mě vlastně nic moc nenapadá, snad jen HP Spectre 13 x360-w001nc by sis měl obhlédnout taky. Ten ThinkPad je vlastně v pohodě, ale měl bych u něj strach, že tam bude displej s nízkou frekvencí PWM někde okolo 200Hz (tj. displej bliká 200x za sekundu). Měl jsem nějaké nové malé ThinkPady a byl to poměrně častý problém, který u mě způsoboval, že už tak po hodině mě bolely oči. U DELLu XPS se tohle třeba nestává vůbec a všechny jejich displeje mají obvykle PWM na nějaké vysoké frekvenci, kterou už člověk nemůže vnímat (>10kHz).

U notebooku, který byude hodně používaný bez externího monitoru, bych si tohle doporučoval ohlídad.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrkay 31. 1. 2017 16:28

Python.p píše:MacBook Pro?


Macbook Pro bych nechtel asi ani zadarmo. Je to hezky stroj, ale na praci s Office je to dost nepouzitelne. Umi toho tak pulku věci, co klasicke Office na Windows a hlavne to nemá Access a virtualizovat Office se mi nechce. Nehlede na to, ze to asi neumi virtualizovat vic OS, nebo ano? Potreboval bych mit dostupne aspoň 3 verze Office.

-- 31. 1. 2017 17:31 --

cernakus píše:edit:

za sebe bych mohl doporučit ke zvážení toto
https://www.czc.cz/acer-switch-alpha-12 ... 70/produkt

Mám doma slabší verzi, ale jinak vynikající 2v1 s dobře fungujícím perem a unikátním vodním chlazením, které umožní mačkat z procesoru maximum prakticky neomezeně. Je to takový surface pro za málo.


Tahle koncepce nevim, jestli by mi vyhovovala. Doma pracuji většinou s notasem na kline a nevim, jak by tohle drželo. Vim, ze pro moje spermoniky to není moc dobre, ale jsem takhle zvykly. :D

Kdybych bral tuhle koncepci,tak bych sel spis uz pak primo do surface.

-- 31. 1. 2017 17:41 --

swarm píše:V podstatě na výkon bych raději bral ten ThinkPad. Už jen z toho důvodu, že u tohoto DELLu pravděpodobně bude RAM celá na desce a bez slotu, takže pozdější rozšíření nehrozí. Jakmile se stane, že tam budeš chtít mít víc virtuálek najednou a ne vždy ostatní uspávat, mohl by ses snáz dostat na doraz 8GB.

Procesory za mě zvládnou oba v pohodě několik běžících OS, které zrovna nic nedělají a běží v nich jen Office. Toho bych se ani nebál.

Ve chvíli, kdy chceš solidně zpracovaný překlopitelný stroj, je výběr dost omezený. Z hlavy mě vlastně nic moc nenapadá, snad jen HP Spectre 13 x360-w001nc by sis měl obhlédnout taky. Ten ThinkPad je vlastně v pohodě, ale měl bych u něj strach, že tam bude displej s nízkou frekvencí PWM někde okolo 200Hz (tj. displej bliká 200x za sekundu). Měl jsem nějaké nové malé ThinkPady a byl to poměrně častý problém, který u mě způsoboval, že už tak po hodině mě bolely oči. U DELLu XPS se tohle třeba nestává vůbec a všechny jejich displeje mají obvykle PWM na nějaké vysoké frekvenci, kterou už člověk nemůže vnímat (>10kHz).

U notebooku, který byude hodně používaný bez externího monitoru, bych si tohle doporučoval ohlídad.

Ram u Dell podle dostupných info je na desce natvrdo. :( Ale myslim,ze s 8GB bych asi dokazal prezit. Disk by se mel dat vymenit...

Diky za dobrou připomínku. Frekvence si zkusim pohlidat. Predci jen sedim u notasu 6-12 hodin denne a tak displej hraje velkou roli. Co te tyka technického zpracovani, tak mi prijde, ze lenova sli hodne kvalitativne smerem dolu. V praci mame Thinkpady od R50 az pro poslední L560tky a když to srovnam, tak je to hodne jinde. :( Pujdu se na nej urcite kouknout nekam, a osahat...

Co se tyka toho HP, je to pekny stroj, ale asi nemá podporu dotekoveho pera, coz bych chtěl kvůli psani poznámek ve OneNote...
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2017 10:49

MBP pro nezvládá více OS? Od kdy? Znám lidi co jej používají pro doopravdovou práci při navrhování DB... ona ta BroadWell i7 v loňském modelu umí díky velké cache docela dost potahat! :)

Ale omezení v podobě OS, chápu, nesedne to každému.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 1. 2. 2017 10:58

Ono mít macOS, aby mi tam neustále musela běžet aspoň jedna instance Windows, protože na macOS není software, který potřebuje, to asi není nejelegantnější cesta.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2017 13:18

Tak já se na to díval jinak no :)

PS a Corel a LR tam jede super, a když už bude mít virtuál kvůli Diablu atd. Tak jeden na víc se ztratí. Je to o prioritách, mě třeba OSX prostě taky nesedí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrkay 1. 2. 2017 14:46

Potrebuji mit instalovane Office 2016, 2013, 2010 a 2007, nekdy ještě 2003. Bohuzel se nedaji všechny instalovat na jeden OS, tak to resim virtualizaci. Co jsem tak procital, tak macOS ma parallels desktop a ten zvladne jen jednu virualizaci. Ale i kdyby to zvladl, tak me asi nesedi ani jejich rozlozeni klavesnice, a touchpad...
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 1. 2. 2017 15:06

Proste si kup jakykoli notebook, ktery ti padne do ruky, ma aspon 8GB RAM a SSD. Tu jednu virtualni masinu na tom rozjedes vzdycky. Mozna si na jeji start pockas o tri vteriny dele, nez bys pockal u jineho notebooku, ale to ti asi nijak zasadne neublizi.

Ja jsem provozoval virtualni stroje na notebooku s HDD, 4GB RAM a jednojadrovym(!) procesorem a taky to slo (protoze tenkrat nic lepsiho rozumne k sehnani nebylo).

Diskuse o tom, jestli procesor musi byt i5-1234 nebo i7-9876 jsou pro dane pouziti v praxi uplne o nicem.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasar 1. 2. 2017 22:38

Jakýkoliv ne, notebook se nevybírá jen podle procesoru, paměti nebo HDD/SSD. Některým značkám je třeba vyhnout se velkým obloukem. Nechci ukazovat prstem jen na Lenovo, protože nepoužitelné klávesnice dnes prodává i Dell.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 1. 2. 2017 23:00

"Proste si kup jakykoli notebook, ktery ti padne do ruky"...
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků