Prenosny notebook do 50k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod mrkay 31. 1. 2017 11:43

Zdravím.
Jdu si pro radu s výběrem ntb.
Chci něco přenosného, takže s vahou do dvou kilo, čím lehčí, tím lepší.
Dělám lektora office, takže na ntb poběží z drtivé většině Office, sem tam úprava fotek ve PhotoShopu, Corelu, nebo Lightroomu. Potřebuji nějak rozumně aby to zvládalo Hyper-V. A sem tam hraní Diablo 3.

Moje představa je ideálně 8+GB Ram, 512+GB SSD, výstup na monitor, je jedno, jestli USB-C, DP, miniDP, HDMI nebo něco podobného. Dotekový displej s podporou pera, rozlišeni FHD a velikost 12-13". Finanční limit je 50k.

Zatím mam horké kandidáty dva
Dell XPS 13 9365 https://www.czc.cz/dell-xps-13-9365-touch-stribrna_2/205175/produkt
Thinkpad Yoga 260 https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-yoga-260-cerna_7/193040/produkt

Dell se zatím ještě moc neprodává. je to novinka, která se mi libí trošku víc, než Lenovo i co se tyká příslušenství. Zatím ho prodávají jen ve verzi s QHD displejem, coz mi přijde zbytečné a nevadí mi chvíli počkat na verzi s FHD. Lenovo je zase mnohem vice upgradovovatelné.

Nebráním se případně dalším návrhům na jiné stroje.
Díky všem za rady a připomínky.
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 11:54

Ty procesory jsou pro to Office OK, pro virtualizaci NOK.

Na to jsou třeba velké NTB procesory s 45W TDP. Což tě směruje k herním PC. Asi by nebyl problém dotykový displej, ale s podporou pera to už problém bude. Takže budeš muset někde ubrat. Pokud to bude v té virtualizaci (fungovat bdue, ale bude to spíše na hraní si s ní), pak bych volil tu yogu opět kvůli procesoru.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrkay 31. 1. 2017 12:17

Lenovo ma i7, který by to mel zvládat uplne v pohode. Aktualne mam asus UX32VD, ten ma taky i7, starsi verzi a zvlada to v pohode.

podle informaci o procesoru co je v dellu i7-7Y75 hyper-v taky podporuje, jen otázka je, jak to bude schopne utáhnout.

Budu vždy virtualizovat jen jeden další OS (Windows 10), vyjimecne Windows server, ale to opravdu jen v nejnutnejsich pripadech...
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 12:18

Kdyby jsi byl ochoten 10% připlatit, mohlo by to být takto.
https://www.czc.cz/dell-xps-15-9550-tou ... 74/produkt
případně novější varianta
https://www.czc.cz/dell-xps-15-9560-tou ... 03/produkt

-- 31. 1. 2017 12:20 --

mrkay:

podpora tam je, ale nemá to výkon. Ten kabylake tuplem (proto jsem z tvého výběru doporučil starší ale mnohem výkonnější skylake).

Samozřejmě, pokud půjde o vritualizaci jednoho OS a na něm opět maximálně nějaké základní office, tak klidně můžeš jít tím směrem subnotebooků. Jsou elegantnější, lehčí a vydrží déle na baterii (byť to asi nebude zde problém).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 31. 1. 2017 12:31

Ja nevim, skoly nemam, ale mam pocit, ze tazatele zbytecne strasite. Virtualni stroje na noteboocich provozuju od roku 2005, bez problemu. Diskuse o tom, ze notebook za 50K nema vykon na provozovani jednoho virtualniho stroje jsou nesmysl, zvlast pokud bude mit dost pameti a bude mit SSD.

V letech 2005-2016 jsem jel na Dell Latitude, dnes mam Lenovo T460. Ve vsech pripadech bezelo soucasne 3-5 virtualnich stroju, bez problemu.

Jen u toho Lenova je z nejakeho duvodu virtualizace zakazana v BIOSu, ale staci ji povolit a funguje jako vino.

Diskuse o tom, jestli SkyLake nebo KabyLake kvuli virtualizaci jsou uplne zbytecne.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 12:44

Vejrazko, to že něco stojí hodně peněz, neznamená, že to je výkonné. První ntb tazatele má výkon tabletu, druhý pak Pentia. Prostě se tam platí za ostatní věci, nežli cpu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 31. 1. 2017 12:48

JirkaVejrazka: Souhlas.

Jinak limitem pro větší virtualizaci obvykle stejně bude nejdřív operační paměť. Když děláme dema, tak je to kolikrát Windows + 3-5 linuxových serverových mašin ve VM... spíš mě limituje 16GB RAM, než že by mi nestačil Core i5-4300U*.

Jinak U procesor bude určitě lepší než Y. V případě Y bývá často pasivní chlazení a rychlé snížení výkonu, pokud se zatíží víc než jedno jádro. Na běžnou práci je to jedno (tam nebude rozdíl proti 15W U) a na to, aby mi někde běžela jedna virtuálka, taky.

*) Což je proti moderním 15W TDP procesorům Skylake a Kaby Lake docela pomalý procesor. Vlastně je výkonem někde na úrovni těch moderních Y.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
14" HP EliteBook 840 - Core i5-4300U, 16GB RAM, 512GB SSD, HD+
15,6" Acer V15 Nitro - i7 QC, 16GB RAM, SSD+HDD, full-HD IPS
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 13:10

To by mne fakt zajímalo, co na takových virtualkach vlastně děláte, když vám stačí tyhle procesurky. Ty se totiž zadychaji i když mají přehrávat třebas jen 3-4 fhd proudy, anzto to nejde akcelerovat quicksyncem.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 31. 1. 2017 13:49

My na tech virtualkach pracujeme, neprehravame filmy (mluvim ted za sebe). Jestli pomerujes schopnost procesoru obslouzit vic virtualnich stroju podle toho, kolik zvladne paralelne FHD streamu, tak se fakt nemame o cem bavit. A vzhledem k tomu, jak mne oslovujes, nemam na to ani chut.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 31. 1. 2017 14:03

JirkaVejrazka: Ano, právě jsem chtěl napsat něco podobného.

cernakus: Třeba posledně demo deploymentu Dockeru na RHELu včetně failoveru v clusteru s několika kontejnery. S i5-4200U naprosto bez problému, limitací byla pouze RAM. Poznámka s 3-4 FHD videi najednou mi připadá tak nějak úsměvně mimo. Reálně mě nenapadá nic, kde bych to mohl potřebovat. Klidně bych se vsadil, že tazatel na tom bude úplně stejně.

Btw dost ti chybí pokora a nemám ani v nejmenším pocit, že bys na tu svou nadřazenost měl jakýkoli nárok z hlediska znalostí nebo toho, co jsi dokázal ve srovnání s ostatními. Tak jako ty, se obvykle chovají jen:

(1) náctiletí studenti, kteří jsou nadšení z toho, co všechno si kde na internetu přečtou, baví se skládáním PC na eshopech pro kamarády a ještě toho vědí tak málo, až mají pocit, že už vědí úplně všechno

(2) ajťáci v terminálním stádiu svého ajťáctví, kterým už pomalu ale jistě ujíždí vlak, ale nechtějí si to přiznat. Svůj pocit, že všemu nejlíp rozumí si zakládají jen na tom, že někde v nějaké menší firmě opravují sem tam nějaké počítače těm největším BFU... vedle kterých si připadají tak moc jako mistři světa, až nevěří, že by někde mohl chodit někdo s většími znalostmi.

Tipoval bych tě spíše na variantu 2.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mrkay 31. 1. 2017 14:32

Ja na virtuálních strojích provozuji jiné verze office a pripravuji vhdx pro instalace na ostatní pc, takze zadne velke věci ...
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 14:34

Právě naopak, tobě chybí pokora před tím, že by někdo mohl na těch virtualizacich i něco dělat. To co popisuješ je prostředí a co v něm, jen to jede? Co je v těch kontejnerech?

Proto jsem se ptal, a srovnání s fhd proudy? Například virtualizace čtyř keyence prostředí, aby jsi ušetřil za nutnost čtyř kontroleru, který sice umí každý čtyři kamery, ale ne nezávislé vyhodnocování. (bratrů 20 tisíc éček uspora).
Ale hlavně jsem to nadhodil pro běžné čtenáře, kteří nemají představu, jak může být virtualizace zapeklity. Neb i jejich smartphony zvládnou fhd, málokdo si uvědomí, že je to díky hw akceleraci, která právě ve virtualizaci tak jednoduše nefunguje.

Takže díky za odpověď a tou pokorou, o které píšeš, bych se ti řídit doporucil;-)

-- 31. 1. 2017 14:36 --

Mraky - jak už jsem ti napsal, na takové nasazení bude uckovy procesor stačit. Naopak s RAM si starost netřeba dělat. 16GB v tomto případě s přehledem.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 31. 1. 2017 14:42

cernakus: Máš jako vždy neuvěřitelné umění vytáhnout vždycky naprosto zcestný příklad...

cernakus píše:Proto jsem se ptal, a srovnání s fhd proudy? Například virtualizace čtyř keyence prostředí, aby jsi ušetřil za nutnost čtyř kontroleru, který sice umí každý čtyři kamery, ale ne nezávislé vyhodnocování.

...a předpokládám, že přesně tohle jsi řešil pro malý ultramobilní notebook lektora kancelářských programů, žejo? :D

Doporučil bych ti do sekce "Notebooky" vůbec nepsat. Uděláš tím velkou službu všem. Nevšiml jsem si, že by tady někdy tvé rady vedly k něčemu užitečnému.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 14:49

Ano, ano, protože tvůj příklad je přesně to, co pan zamyslel. Tvoje arogance nezná mezi. A bohužel, radis úmyslně špatně. Pánovi jsi prakticky doporučil ypsilonovej kl, když jsi našel drzost ho srovnat se sice hw, ale uckovym. Při nasazení, které hodlal dělat by ti opravdu poděkoval!
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 31. 1. 2017 14:54

Neboj, nečekal jsem, že bys došel k sebereflexi.

Předpokládám, že teď už zasáhnou admini a celé to tu odmažou...
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mrkay 31. 1. 2017 15:22

se to tu nejak rozjelo a trosku zvrtlo jinym smerem, nez jsem chtěl. :D

tak abych to shrnul:
1) Lenovo je lepsi stroj vykonnostne, rychlejsi procesr, vic ram
2) kdybych se rozhodnul pro Dell, bude vykonostne stacit na virtualizaci, kterou potrebuji

chápu to spravne?

Je na trhu něco jiného v kategorii 12-13palcu co by stalo za zminku? Libi se mi surface book, ale cena je uz hodne vysoko
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 15:30

Sorry za ten offtopic.

1) Ano
2) Spíše ne (respektive, občas narazíš na omezení toho procesoru a jeho chlazení).

V třetí otázce by právě Swarm mohl přinést užitečnou odpověď. Nechám to na něm.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 1. 2017 15:54

MacBook Pro?
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 15:56

edit:

za sebe bych mohl doporučit ke zvážení toto
https://www.czc.cz/acer-switch-alpha-12 ... 70/produkt

Mám doma slabší verzi, ale jinak vynikající 2v1 s dobře fungujícím perem a unikátním vodním chlazením, které umožní mačkat z procesoru maximum prakticky neomezeně. Je to takový surface pro za málo.

-- 31. 1. 2017 15:59 --

Python:

Myslíš repas? Bo nové stojí spíše od 50 tisíc na horu, nežli do 50 tisíc :-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 1. 2017 16:11

Ale kde že :)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cernakus 31. 1. 2017 16:19

Mno já nevím, novej MBP v nejmenším a nejméně vybaveném provedení vyjde na 1500USD, to je cca 45 tisíc, každý lépe vybavený je už přes 50 tisíc, ale možná něco přehlížím.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 31. 1. 2017 17:05

mrkay píše:tak abych to shrnul:
1) Lenovo je lepsi stroj vykonnostne, rychlejsi procesr, vic ram
2) kdybych se rozhodnul pro Dell, bude vykonostne stacit na virtualizaci, kterou potrebuji

chápu to spravne?

Je na trhu něco jiného v kategorii 12-13palcu co by stalo za zminku? Libi se mi surface book, ale cena je uz hodne vysoko

V podstatě na výkon bych raději bral ten ThinkPad. Už jen z toho důvodu, že u tohoto DELLu pravděpodobně bude RAM celá na desce a bez slotu, takže pozdější rozšíření nehrozí. Jakmile se stane, že tam budeš chtít mít víc virtuálek najednou a ne vždy ostatní uspávat, mohl by ses snáz dostat na doraz 8GB.

Procesory za mě zvládnou oba v pohodě několik běžících OS, které zrovna nic nedělají a běží v nich jen Office. Toho bych se ani nebál.

Ve chvíli, kdy chceš solidně zpracovaný překlopitelný stroj, je výběr dost omezený. Z hlavy mě vlastně nic moc nenapadá, snad jen HP Spectre 13 x360-w001nc by sis měl obhlédnout taky. Ten ThinkPad je vlastně v pohodě, ale měl bych u něj strach, že tam bude displej s nízkou frekvencí PWM někde okolo 200Hz (tj. displej bliká 200x za sekundu). Měl jsem nějaké nové malé ThinkPady a byl to poměrně častý problém, který u mě způsoboval, že už tak po hodině mě bolely oči. U DELLu XPS se tohle třeba nestává vůbec a všechny jejich displeje mají obvykle PWM na nějaké vysoké frekvenci, kterou už člověk nemůže vnímat (>10kHz).

U notebooku, který byude hodně používaný bez externího monitoru, bych si tohle doporučoval ohlídad.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mrkay 31. 1. 2017 17:28

Python.p píše:MacBook Pro?

Macbook Pro bych nechtel asi ani zadarmo. Je to hezky stroj, ale na praci s Office je to dost nepouzitelne. Umi toho tak pulku věci, co klasicke Office na Windows a hlavne to nemá Access a virtualizovat Office se mi nechce. Nehlede na to, ze to asi neumi virtualizovat vic OS, nebo ano? Potreboval bych mit dostupne aspoň 3 verze Office.

-- 31. 1. 2017 17:31 --

cernakus píše:edit:

za sebe bych mohl doporučit ke zvážení toto
https://www.czc.cz/acer-switch-alpha-12 ... 70/produkt

Mám doma slabší verzi, ale jinak vynikající 2v1 s dobře fungujícím perem a unikátním vodním chlazením, které umožní mačkat z procesoru maximum prakticky neomezeně. Je to takový surface pro za málo.

Tahle koncepce nevim, jestli by mi vyhovovala. Doma pracuji většinou s notasem na kline a nevim, jak by tohle drželo. Vim, ze pro moje spermoniky to není moc dobre, ale jsem takhle zvykly. :D

Kdybych bral tuhle koncepci,tak bych sel spis uz pak primo do surface.

-- 31. 1. 2017 17:41 --

swarm píše:V podstatě na výkon bych raději bral ten ThinkPad. Už jen z toho důvodu, že u tohoto DELLu pravděpodobně bude RAM celá na desce a bez slotu, takže pozdější rozšíření nehrozí. Jakmile se stane, že tam budeš chtít mít víc virtuálek najednou a ne vždy ostatní uspávat, mohl by ses snáz dostat na doraz 8GB.

Procesory za mě zvládnou oba v pohodě několik běžících OS, které zrovna nic nedělají a běží v nich jen Office. Toho bych se ani nebál.

Ve chvíli, kdy chceš solidně zpracovaný překlopitelný stroj, je výběr dost omezený. Z hlavy mě vlastně nic moc nenapadá, snad jen HP Spectre 13 x360-w001nc by sis měl obhlédnout taky. Ten ThinkPad je vlastně v pohodě, ale měl bych u něj strach, že tam bude displej s nízkou frekvencí PWM někde okolo 200Hz (tj. displej bliká 200x za sekundu). Měl jsem nějaké nové malé ThinkPady a byl to poměrně častý problém, který u mě způsoboval, že už tak po hodině mě bolely oči. U DELLu XPS se tohle třeba nestává vůbec a všechny jejich displeje mají obvykle PWM na nějaké vysoké frekvenci, kterou už člověk nemůže vnímat (>10kHz).

U notebooku, který byude hodně používaný bez externího monitoru, bych si tohle doporučoval ohlídad.

Ram u Dell podle dostupných info je na desce natvrdo. :( Ale myslim,ze s 8GB bych asi dokazal prezit. Disk by se mel dat vymenit...

Diky za dobrou připomínku. Frekvence si zkusim pohlidat. Predci jen sedim u notasu 6-12 hodin denne a tak displej hraje velkou roli. Co te tyka technického zpracovani, tak mi prijde, ze lenova sli hodne kvalitativne smerem dolu. V praci mame Thinkpady od R50 az pro poslední L560tky a když to srovnam, tak je to hodne jinde. :( Pujdu se na nej urcite kouknout nekam, a osahat...

Co se tyka toho HP, je to pekny stroj, ale asi nemá podporu dotekoveho pera, coz bych chtěl kvůli psani poznámek ve OneNote...
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2017 11:49

MBP pro nezvládá více OS? Od kdy? Znám lidi co jej používají pro doopravdovou práci při navrhování DB... ona ta BroadWell i7 v loňském modelu umí díky velké cache docela dost potahat! :)

Ale omezení v podobě OS, chápu, nesedne to každému.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod swarm 1. 2. 2017 11:58

Ono mít macOS, aby mi tam neustále musela běžet aspoň jedna instance Windows, protože na macOS není software, který potřebuje, to asi není nejelegantnější cesta.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2017 14:18

Tak já se na to díval jinak no :)

PS a Corel a LR tam jede super, a když už bude mít virtuál kvůli Diablu atd. Tak jeden na víc se ztratí. Je to o prioritách, mě třeba OSX prostě taky nesedí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

DELID na přáni. Více SZ.

Proč není EVO dobrý disk? -> http://bit.ly/2tnhOuq
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mrkay 1. 2. 2017 15:46

Potrebuji mit instalovane Office 2016, 2013, 2010 a 2007, nekdy ještě 2003. Bohuzel se nedaji všechny instalovat na jeden OS, tak to resim virtualizaci. Co jsem tak procital, tak macOS ma parallels desktop a ten zvladne jen jednu virualizaci. Ale i kdyby to zvladl, tak me asi nesedi ani jejich rozlozeni klavesnice, a touchpad...
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 1. 2. 2017 16:06

Proste si kup jakykoli notebook, ktery ti padne do ruky, ma aspon 8GB RAM a SSD. Tu jednu virtualni masinu na tom rozjedes vzdycky. Mozna si na jeji start pockas o tri vteriny dele, nez bys pockal u jineho notebooku, ale to ti asi nijak zasadne neublizi.

Ja jsem provozoval virtualni stroje na notebooku s HDD, 4GB RAM a jednojadrovym(!) procesorem a taky to slo (protoze tenkrat nic lepsiho rozumne k sehnani nebylo).

Diskuse o tom, jestli procesor musi byt i5-1234 nebo i7-9876 jsou pro dane pouziti v praxi uplne o nicem.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasar 1. 2. 2017 23:38

Jakýkoliv ne, notebook se nevybírá jen podle procesoru, paměti nebo HDD/SSD. Některým značkám je třeba vyhnout se velkým obloukem. Nechci ukazovat prstem jen na Lenovo, protože nepoužitelné klávesnice dnes prodává i Dell.
Sasar
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 2. 2. 2017 00:00

"Proste si kup jakykoli notebook, ktery ti padne do ruky"...
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod veigy 2. 2. 2017 03:04

Za sebe můžu jedině doporučit Dell XPS 15, který má upgradovatelné RAM, Disk (u některých konfigurací i druhý disk). Takže až ti nebude stačit výkon, prostě jen dokoupíš RAM, nebo lepší SSD. CPU by ti mělo stačit, protože HQ. A navíc tam je ještě dedikovaná grafika.

Nebo pak levnější, skladnější a lehčí variantu XPS 13, která však má natvrdo RAM a jen U procesor. V případě toho konvertibilního, co jsi poslal v prvním příspěvku dokonce Y, čemuž bych se spíš osobně vyhnul. Ale U bych se nebál, podle toho, co píšeš ;)

A pak je tu ještě možnost buď Surface Pro 4, nebo raději Surface Book. S rozpočtem se vejdeš a splní snad vše (pokud nesáhneš po m3 variantě s 4GB RAM). A jestli máš ještě v rodině studenta, tak se dá uhnat dalších 10% sleva.

Ale jestli trváš vyloženě na překlopitelné konstrukci a jen dotykový displej ti nestačí, tak se bohužel výběr dost zúží. A taky netrval bych na velikosti displeje, ale celého přístroje, protože tam XPS exceluje.
CPU: Intel Core i5 4440 | RAM: 4x4 Crucial DDR3 1600MHz | GPU: MSI RX 480 4GB | SSD: Crucial MX300 525GB | MONITOR: Dell U2414H
Dell XPS 13 CPU: Intel Core i7 5600U | RAM: 8GB DDR3 1600 MHz | GPU: Intel HD5500 | SSD: Samsung 256GB
veigy
Junior

Odeslat příspěvekod JanaPV 2. 2. 2017 04:21

Jj, XPS je super. Jen kdyby ho bylo možné koupit s numblokem. Tak úžasný stroj tak zmrvený blbou klávesnicí... Upřímně nechápu, jak někdo může vůbec cokoliv bez numbloku dělat. To by mi do týdne hráblo. Kdyby tak byla alternativa... :--
JanaPV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod worrapS 2. 2. 2017 08:48

swarm píše:Ono mít macOS, aby mi tam neustále musela běžet aspoň jedna instance Windows, protože na macOS není software, který potřebuje, to asi není nejelegantnější cesta.

VM Ware i VIrtualbox jede i na Masoxu. Nebo máte někdo jiné zkušenosti?
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior

Odeslat příspěvekod veigy 2. 2. 2017 11:39

JanaPV píše:Jj, XPS je super. Jen kdyby ho bylo možné koupit s numblokem. Tak úžasný stroj tak zmrvený blbou klávesnicí... Upřímně nechápu, jak někdo může vůbec cokoliv bez numbloku dělat. To by mi do týdne hráblo. Kdyby tak byla alternativa... :--

Ono to sice 15" je, ale tělo je něco mezi 13-14" a tam se numlock fakt nevejde. Ale jinak klávesnice na XPS je nic moc, bohužel.
CPU: Intel Core i5 4440 | RAM: 4x4 Crucial DDR3 1600MHz | GPU: MSI RX 480 4GB | SSD: Crucial MX300 525GB | MONITOR: Dell U2414H
Dell XPS 13 CPU: Intel Core i7 5600U | RAM: 8GB DDR3 1600 MHz | GPU: Intel HD5500 | SSD: Samsung 256GB
veigy
Junior

Odeslat příspěvekod mrkay 2. 2. 2017 11:51

JanaPV píše:Jj, XPS je super. Jen kdyby ho bylo možné koupit s numblokem. Tak úžasný stroj tak zmrvený blbou klávesnicí... Upřímně nechápu, jak někdo může vůbec cokoliv bez numbloku dělat. To by mi do týdne hráblo. Kdyby tak byla alternativa... :--

Drtiva většina skoleni co mam je v excelu a celkem se bez numbloku obejdu. Sice to není tak rychle, ale dost jsem se naucil psat cisla se shiftem a pokud jich uz je pak doopravdy hodne, zapnu en klavesnici a je to pohodička. :) takze numblok mi nikdy na notasu nechybel...

-- 2. 2. 2017 11:55 --

veigy píše:Za sebe můžu jedině doporučit Dell XPS 15, který má upgradovatelné RAM, Disk (u některých konfigurací i druhý disk). Takže až ti nebude stačit výkon, prostě jen dokoupíš RAM, nebo lepší SSD. CPU by ti mělo stačit, protože HQ. A navíc tam je ještě dedikovaná grafika.

Nebo pak levnější, skladnější a lehčí variantu XPS 13, která však má natvrdo RAM a jen U procesor. V případě toho konvertibilního, co jsi poslal v prvním příspěvku dokonce Y, čemuž bych se spíš osobně vyhnul. Ale U bych se nebál, podle toho, co píšeš ;)

A pak je tu ještě možnost buď Surface Pro 4, nebo raději Surface Book. S rozpočtem se vejdeš a splní snad vše (pokud nesáhneš po m3 variantě s 4GB RAM). A jestli máš ještě v rodině studenta, tak se dá uhnat dalších 10% sleva.

Ale jestli trváš vyloženě na překlopitelné konstrukci a jen dotykový displej ti nestačí, tak se bohužel výběr dost zúží. A taky netrval bych na velikosti displeje, ale celého přístroje, protože tam XPS exceluje.

XPS 15 je uz pro me asi velky, i když ve srovnani s ostatnima 15" je to fakt prcek. :) Ale hlavne nemá podporu stylusu, coz bych chtěl kvůli poznamkam do onenotu...

Surface Pro je super. Bral bych ho hned, ale nelibi se mi koncepce oddelitelne klavesnice. Hodne pracuji s notasem na kline a tohle by asi nefungovalo. A Surface Book by se mi libil, ale to se do 50k nevlezu, aspoň ne v CZ obchode, kde se navíc prodava zatím neoficialne a vzhledem k tomu, ze to budu kupovat na firmu, tak nevim, jak by se jim libil nakup ze zahraničního obchodu...
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod veigy 2. 2. 2017 12:01

Práce se Surface Pro na klíně není nereálná, je to dobrý přístroj, ale nakonec jsem se stejné vrátil ke klasické konstrukci v podobě Dell XPS, protože mě to pero stejně nakonec omrzelo. O nákupu Surface v ČR vůbec neuvažuj, je to blbost.

Máš dvě možnosti:
1. Objednat přes české zastoupení Microsoftu, oni všechno zařídí a vystaví fakturu
2. Sám objednat kdekoliv v EU Microsoft Store, poštovné je zdarma po celé EU, fakturovat se také dá jakkoliv

Ať zvolíš jakoukoliv metodu, tak reklamace probíhají stejně a velice rychle. Neplatíš vůbec nic, ani poštovné, kurýr UPS si nefunkční přístroj vyzvedne u tebe doma/práci a z pravidla máš úplně nový kus do 5 pracovních dní.
veigy
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 2. 2. 2017 13:57

worrapS píše:
swarm píše:Ono mít macOS, aby mi tam neustále musela běžet aspoň jedna instance Windows, protože na macOS není software, který potřebuje, to asi není nejelegantnější cesta.

VM Ware i VIrtualbox jede i na Masoxu. Nebo máte někdo jiné zkušenosti?

To taky vůbec nerozporuju, ale abych si pořídil notebook s OS, kde neustále potřebuju mít ještě jeden OS puštěný ve virtuálce kvůli hlavní aplikaci, kterou potřebuji (zde Windowsí verze Office) ... já nevim, mně to fakt nepřijde jako nejelegantnější řešení.

mrkay: No, Lenovo šlo dolů s kvalitou. Xka jsou ale mechanicky celkem povedené - to by mě určitě netrápilo. U ThinkPadů je spíš problém, když něco pokazej v návrhu a pak odchází základní desky. Což se bohužel děje ne úplně zřídka.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasar 2. 2. 2017 17:11

Možná byl myšlený vlastní hardware a OS dle vlastního výběru a chuti každého jednotlivce. Někteří lidé si pořizují MBP z důvodu výkonného hardware, skvělých panelů a mobilitě. Už jsem takový případ viděl, majiteli vyhovoval hardware, ale z nějakého důvodu chtěl používat Linux (bez boot campu). S Windows to bude určitě dost podobné. O optimální řešení nejde a souhlasím s názorem, že OSX by jen překážel v eleganci řešení.
Sasar
Junior

Odeslat příspěvekod mrkay 2. 2. 2017 22:41

veigy píše:Práce se Surface Pro na klíně není nereálná, je to dobrý přístroj, ale nakonec jsem se stejné vrátil ke klasické konstrukci v podobě Dell XPS, protože mě to pero stejně nakonec omrzelo. O nákupu Surface v ČR vůbec neuvažuj, je to blbost.

Máš dvě možnosti:
1. Objednat přes české zastoupení Microsoftu, oni všechno zařídí a vystaví fakturu
2. Sám objednat kdekoliv v EU Microsoft Store, poštovné je zdarma po celé EU, fakturovat se také dá jakkoliv

Ať zvolíš jakoukoliv metodu, tak reklamace probíhají stejně a velice rychle. Neplatíš vůbec nic, ani poštovné, kurýr UPS si nefunkční přístroj vyzvedne u tebe doma/práci a z pravidla máš úplně nový kus do 5 pracovních dní.

Co jsem se informoval u Ceskeho Miccrosoftu, tak ani oni mi nejsou schopni Surface Book sem dostat a preprodat. Pry nejdříve cervenec, nebo srpen... :( Tak dlouho se mi asi cekat nechce. :)

Uvidíme, s jakou cenou prijde Dell s XPS 13 verze 2v1 a pak se rozhodnu. :)

Zkusim natuknout sefa, jestli neobjedna Surface Book ze zahranici, pokud to pujde. :)
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XatriX1410 3. 2. 2017 23:41

Hladas produkt v podobnom segmente ako ja, takze mozno ti viem poradit. Ak nepotrebujes nakupovat okamzite, mozno sa ti oplati pockat par dni, az sa u predajcov objavi vyssie spominane HPcko v tmavej farbe, bude opat podporovat pero tak ako to dnes podporuje jeho skylake predchodca (ktory sa sice da kupit, ale vela ludi sa stazuje na samovolne praskajuce sklo na displeji, ktore HP nezreklamuje, takze starsej skylake verzii by som sa asi vyhol).
https://www.youtube.com/watch?v=ZZpim8p6GBg
Akurat neviem ako to bude s displejom, verim ze bude aj FHD varianta lebo 4k rozlisenie na 13 palcov je kus overkill a urcite sa to podpise aj na vydrzi na bateriu. Predavat by sa mal zacat spolu s 15 palcovou verziou niekedy koncom mesiaca.

Bola predstavena aj Toshiba Portege X20W, netusim kedy sa zacne predavat (slubuju Q1 2017) no ma trosku mensi 12,5" displej https://www.youtube.com/watch?v=jYlkV22Wde8

XPSku 2in1 by som sa asi vyhol, teda pre mna osobne je to sklamanie, dufal som ze nechaju ulv procesory...
i7-3770K@4.4/ Hyper 212+ / Gigabyte Z77X-UD5H / Sapphire HD7870XT Boost / 32GB Vengeance LP / SSD 120GB OCZ / HDD 500GB WD / Seasonic X-650 / Acutake Viper
(Asus 901 -> Asus 1201N -> Acer Nitro V15 -> Lenovo Yoga 920)
XatriX1410
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 4. 2. 2017 10:12

K tomu HP - tyhle poskozeni resi ADP priplatkova zaruka /acidental damage protection/
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mrkay 8. 2. 2017 13:12

XatriX1410 píše:Hladas produkt v podobnom segmente ako ja, takze mozno ti viem poradit. Ak nepotrebujes nakupovat okamzite, mozno sa ti oplati pockat par dni, az sa u predajcov objavi vyssie spominane HPcko v tmavej farbe, bude opat podporovat pero tak ako to dnes podporuje jeho skylake predchodca (ktory sa sice da kupit, ale vela ludi sa stazuje na samovolne praskajuce sklo na displeji, ktore HP nezreklamuje, takze starsej skylake verzii by som sa asi vyhol).
https://www.youtube.com/watch?v=ZZpim8p6GBg
Akurat neviem ako to bude s displejom, verim ze bude aj FHD varianta lebo 4k rozlisenie na 13 palcov je kus overkill a urcite sa to podpise aj na vydrzi na bateriu. Predavat by sa mal zacat spolu s 15 palcovou verziou niekedy koncom mesiaca.

Bola predstavena aj Toshiba Portege X20W, netusim kedy sa zacne predavat (slubuju Q1 2017) no ma trosku mensi 12,5" displej https://www.youtube.com/watch?v=jYlkV22Wde8

XPSku 2in1 by som sa asi vyhol, teda pre mna osobne je to sklamanie, dufal som ze nechaju ulv procesory...

Me se tak XPSka libi. Procesory jsou sice zklamani, ale je to dan za bezhlucny stroj. Uvidíme, jake budou testy, jak to bude vykonnostne a teplotne... zatím je u nas jen UHD provedeni, coz se mi moc nelibi.

Ještě pockam do konce mesice a uvidíme co bude. Jinak HP vypada taky celkem slusne...
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrkay 24. 3. 2017 10:13

Ozivim trochu moje vlakno. Stale vibiram a rozmyslim. :) Aktualne se mi dostal do vyhledu ještě HP Elitebook x360 1030 G2 https://www.czc.cz/hp-elitebook-x360-10 ... 70/produkt
Libi se mi hodne hlavne ta vydrz na baterii. Myslite, ze je to realne? Nikde jsem nenasel ještě zadne recenze. :(
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XatriX1410 10. 4. 2017 14:12

Tiež som si všimol elitebook x360. U nás ho dostať za trochu lepšiu cenu, v prepočte 36 790 Kč.
V porovnaní so Spectre:
- má odolnejšiu konštrukciu, ale aj hrubšie rámčeky okolo displeja,
- ochrana displeja je corning gorilla glass,
- podľa oficiálnych manuálov by mal mať o 50 nitov jasnejší displej (350 vs 300 nits),
- strieborné telo a čierne klávesy, kdežto spectre má strieborné klávesy, kde je problém s čitateľnosťou,
- lepšiu portovú výbavu: 2x USB A, 1x USB C Thunderbolt 3, 1x HDMI, microSD, kdežto Spectre má len 1x USB A, 2x USB C Thunderbolt 3
- má naviac fingerprint reader,
- mal by podporovať perá (wacom), spectre s podporou pera sa u nás ešte nepredávajú
- má rovnako 4 reproduktory ako spectre, akurát na elitebooku sú všetky na spodnej strane,
- batéria bude podľa mňa na rovnako, Elitebook má vraj 57Wh, Spectre má 57.8Wh
Na youtube som videl minimálne tri schopné recenzie:
https://www.youtube.com/watch?v=g-4FWXSV4rU
https://www.youtube.com/watch?v=EToqA5sJbfE
https://www.youtube.com/watch?v=m3wZgpL9RJQ
i7-3770K@4.4/ Hyper 212+ / Gigabyte Z77X-UD5H / Sapphire HD7870XT Boost / 32GB Vengeance LP / SSD 120GB OCZ / HDD 500GB WD / Seasonic X-650 / Acutake Viper
(Asus 901 -> Asus 1201N -> Acer Nitro V15 -> Lenovo Yoga 920)
XatriX1410
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor