NTB - surfování, občasné hraní, střih videa; 25k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Drew_MyName 22. 3. 2017 10:26

Ahoj,

v době jednoho měsíce potřebuji koupit notebook, odlétám do zahraničí a nelze tedy vzít stolní PC.

Účel: Předpokládám, že téměř každý notebook utáhne nějaké prohlížení webu, filmy atp... Nicméně, rád si občas i zahraju. Jediné co bych rád, aby rozjel je: WoW, CSGO, LoL. Pro zábavu si natáčím a stříhám videa ve full HD. Pro střih používám Sony Vegas, jestli je to rozhodný faktor.

Mám na srdci 2 varianty:
1. Vzít nějaký 14´´ laptop, který bude lehký a nebude problém s ním cestovat a využiji ho tedy i v budoucnu. Očekávám tedy integrovanou grafiku, lehčí váhu, kvalitní šasi. Moje otázka zní: Bude na to integr. GPU stačit?

2. Koupit nějaký velký těžký hovado s dedikovanou grafikou, protože se teď s tím notebookem nebudu půl roku hýbat, a následně ho prodat a koupit pak variantu jedna.

Rád bych Vás poprosil, jestli byste byli schopni mi říct, jaké technické specifikace notebooku vůbec potřebuji pro moje záliby. Případně zhodnotili, jaká jsou minima, které by měl NTB splňovat.

Budget je cca 25k. S tím, že rád bych samozřejmě levnější stroj, když to utáhne, co potřebuji. Na druhou stranu se nebráním nějaké investici v rámci pár tisíc, když se to vyplatí. Ale jak říkám, nepotřebuji nějaký ultra dělo(to ani za tuhle cenu neseženu), kde budu hrát na 300 FPS, ale nechci pociťovat žádné FPS dropy, když vlezu do "smouku" v Csku.

Děkuju a přeji hezký zbytek dne všem čtenářům. :-]
Drew_MyName
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 22. 3. 2017 11:54

Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drew_MyName 22. 3. 2017 12:09

Díky za tip, vypadá dobře, hlavně to GPU.
Zapomněl jsem dodat, že určitě chci SSD a podsvícenou klávesnici, když to půjde.
Tenhle splňuje obojí. (y)

Když někdo přijde ještě s jiným návrhem, budu rád.
Každopádně díky.
Drew_MyName
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 22. 3. 2017 12:28

Mě se za ty peníze líbí více tohle:
https://www.czc.cz/lenovo-legion-y520-1 ... 28/produkt

nemá to sice klasický HDD, ale to SSD je větší 250 GB a má to silnejší grafiku 1050Ti oproti 1050
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drew_MyName 22. 3. 2017 15:38

Na to Lenovo už jsem četl doporučení na fóru, když má 1050 Ti. Beru to jako zatím nejlepší variantu. Děkuju za návrh.
Varianta 1. je tedy nereálná předpokládám.
Případně, levnější řešení dedikované GPU se asi nevyplatí, že?
Drew_MyName
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dawqa 22. 3. 2017 17:04

Můžu doporučit to lenovo y520, teď jsem měl týden ten nejlevnější model s 1050 a 1tb HDD a úplná pohoda sice po 1. Spuštění se zasekal HDD ale jak se aktualizovali w10 tak už to bylo celkem ok, ale pro jistotu do budoucna a malou rezervičku měním za nejvyšší model y520 a věřím že ani v budoucnu nebudu litovat
dawqa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Drew_MyName 30. 3. 2017 15:47

Už jsem pevně rozhodnutý pro to Lenovo s 1050 Ti, ale ještě se zeptám na jednu věc.
Jaké jsou možnosti dát tam například další HDD/doplnit RAM?

Díky.
Drew_MyName
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 30. 3. 2017 16:12

Já bych třeba spíš doporučil Acer Aspire VX15, protože má lepší servis, lepší touchpad a velmi solidní mechanické zpracování. Taky je tam 1050Ti a kombinace M.2 slotu pro SSD a 2,5" šachty na disk.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drew_MyName 30. 3. 2017 16:17

Nemáš prosím konkrétní odkaz. Našel jsem jeden, ten je za 29k.
To mi přijde docela přepal. Navíc nemám s Acerem moc dobrou osobní zkušenost.
Drew_MyName
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 30. 3. 2017 19:33

Ajo, ty nejlevnější jsou jen 1050 bez Ti. Bohužel, no, za kvalitu se platí.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 3. 2017 23:36

Zas tak tragicky bych to zpracovní té Y520 neviděl ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 31. 3. 2017 10:14

To ani přímo neříkám, ale je to něco za něco. O víkendu, až si najdu čas, tak můžu napsat víc, až na Y520 provedu všechny testy. Není nad přímé srovnání (začal jsem u Pavilion 15, teď VX15 a o víkendu se snad konečně víc pustim do Y520).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2017 12:16

Pavilion jsem neměl, VX15 jsem měl na víkend. A jak říkám přijde mi to "šul-nul"

VX15 má jen 1050 a větší uložiště.
Y520 má 1050Ti a menší uložiště.

Zpracování mi přijde stejné, ale počkám si na vyjádření guru na ntb číslo jedna v ČR (nemyslím to zle) :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 31. 3. 2017 21:38

VX pro mě třeba odpadlo kvůli designu. Pouťovka která se navíc snadno opatlá. Lenovo jsem neměl možnost zkusit, nevím. Nakonec jsem koupil Dell 7567 a až na hlučnost při zátěži GPU (vyřeší doufejme nový BIOS) si to pochvaluju. Bytelnost, super zvuk i obraz (4k verze), slušná klávesnice na tuhle třídu.. Jen touchpad subjektivně nic moc, ale já nejsem patlací typ, doteď jsem používal trackpoint tak je jasný že přechod bolí.

Ty nižší modely bohužel mají fullHD TN a to nevím jestli bych zkousnul, no. :/
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 31. 3. 2017 22:17

Shitman: VX15 i Y520 jsou na tom podobně. Oba mají úchylný (čti herní) design. Lenovo víc jako otevřené, když vidíš ty tmavě červené popisky (nechápu, proč nedělají stejně jako Acer bílé popisky s červeným podsvícením, aby to bylo přes den čitelné), Acer hlavně zezadu s těma jeho "designovýma" výdechama chlazení.

Python.p píše:Pavilion jsem neměl, VX15 jsem měl na víkend. A jak říkám přijde mi to "šul-nul"

VX15 má jen 1050 a větší uložiště.
Y520 má 1050Ti a menší uložiště.

Zpracování mi přijde stejné, ale počkám si na vyjádření guru na ntb číslo jedna v ČR (nemyslím to zle) :)

Mechanicky jsou na tom skutečně oba stejně. Teď jsem to porovnával a oba za mě ok. Co mi však vadí na Lenovu, resp. co může být důvod, proč si připlatit za Acer:

- Lepší touchpad: Acer má precision touchpad s mnohem rychlejší odezvou. U Lenova sice jsou oddělená tlačítka, ale jsou překrytá jedním kusem plastu a celá prostřední třetina (!!) nejde mačkat. Ve výsledku je to tedy mnohem méně pohodlné, protože je nutné hodně kroutit zápěstím při přesunu palce z jednoho tlačítka na druhé (ale chápu, že tohle je levnější).

- Lepší layout klávesnice: Lenovo se na klávesnici hodně vyřádilo, ale za mě jsou ty změny pravé části všechny jen k horšímu. Naprosto neintuitivní numerická část bez numerického enteru nepotěší ani uživatele Excelu, ani strojaře. Chybí Home/End/PageUp/PageDown. Kurzorové šipky jsou daleko od středu psací části klávesnice, takže jejich použití vyžaduje mnohem větší pohyb pravé ruky. Za mě špatný.

- Větší baterka: Acer má větší baterku a dle všeho i lepší výdrž asi o hodinu.

- Tišší chlazení: Při kancelářské práci Lenovo pořád fouká a v úplném tichu večer je to trochu otrava. Acer se chladí ve stejných podmínkách pasivně, takže k večeru jsem si četl třeba hodinu a celou dobu byl notebook dokonale nehlučný. V zátěži je na tom Lenovo docela dobře, ale Acer je hlavně při plné zátěži čtyřjádra tišší a má v tu chvíli i příjemnější zvuk. Celkově oba jsou hlučností daleko daleko lepší než Pavilion se stejnou konfigurací a Lenovo je ok, ale Acer chlazení zvládnul víc. Za mě je problém Lenova hlavně při těch nenáročných činnostech.

--

Y520 není ideální notebook a asi si ani nezaslouží, aby ho všichni propagovali jako jedinou správnou volbu, ale nezatracuju ho. Je to prostě spousta výkonu za málo peněz. za 24t je GTX 1050 a za 27t s GTX 1050Ti. V obou případech IPS. Zajímavý je hlavně v té nejlevnější konfiguraci. Potom v těch vyšších už se rozdíl proti konkurenci smazává. První VX15 s IPS je až za 26t a první s 1050Ti i IPS zas až za 30t (je nicméně pravda, že to už je s i7 a HDD+SSD, a podobný konfig Y520 vyjde taky na 30t).

Já bych třeba o Y520 uvažoval pouze v případě té nejlevnější konfigurace. U těch ostatních už je rozdíl ceny příliš malý, abych oželel to, co má VX15 lepší.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků