Pracovní NTB, 14-15", 65K

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SaLwY 2. 4. 2017 22:16

Zdravím,
chtěl bych se s Vámi poradit o koupi nového pracovního notebooku.

Požadavky:
Rozpočet: +-65 000 Kč
Použití: kancelářská práce, virtualizace, správa serverů
20% virtualizace, 1 - 2 virtualní stroje Windows / Linux
60% správa serverů přes vzdálený přístup ( Remote Desktop, KVM, SSH ), připojení RS-232
20% MS Office, převážně Word a Excel
Velikost a odolnost: Často cestuji ( cca 1x měsíčně služební cesta na týden do zahraničí ) + NTB nosím obden domů, takže ideálně 14 - 15 palců, menší nechci kvůli malému displayi na práci bez externího monitoru, vetší z důvodu přenositelnosti taktéž ne. Rozhodně nic plastového, preferuji hliník / magnesium / karbon
Výdrž baterie: Alespoň 5 hodin práce na cestách, ale není pro mě až tak důležitá, v kancelářích je zásuvka vždy, na hotelech též a v letadle většinou taktéž.
Konektivita: větší počet USB, LAN, mDP / HDMI, dokovací konektor a asi je to zbožné přání, ale možnosti RS-232 bych se rozhodně nebránil
Mechanika: Bez, nemám pro ni využití.
Disk: Alespoň 512GB SSD, možnost dalšího disku velkou výhodou
Displej: Matný, radši IPS, alespoň FullHD, většinu práce bude připojen 28" 2K panel.
Rozšiřitelnost: Minimálně jeden volný slot pro RAM
Hlučnost: Není pro mě rozhodující
Systém: Win7P nebo Win10P

Momentálně používám MBP Retina Mid 2012, i7 2,3GHz, 8GB RAM, 256GB SSD. Bohužel už začíná být nedostatečný + konektorová výbava také nic moc ( každou chvíli si musím na pracovní cestě kupovat redukce, protože nějakou nechám doma... ).

Nový notebook bude sloužit na pracovní účely, nemám na něm v plánu hrát, takže bych preferoval pouze integrovanou GPU. Taktéž nechci žádné blikající monstrum, co bude vážit 5 kilo a za 10 minut mu klekne baterka. Preferuji něco v kombinaci i7 (vPro výhodou ) + 16GB RAM + 512GB SSD. Další věc, kterou nechci je dotyková obrazovka. Nemám žádnou preferovanou firmu, co mě zajímá je kvalita.

Prozatím mě lákají tyto:
https://www.atcmarket.cz/detail/TP-T470 ... 10P/458441 - 62 694kč
https://www.atcmarket.cz/detail/Dell-Pr ... rny/450245 - 58 685kč
https://www.atcmarket.cz/detail/Dell-XP ... rny/458252 - 52 504kč
https://www.alza.cz/dell-xps-15_1?dq=47 ... d=18853299
https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-t57 ... d=18853299

Preferuji koupi na eshopu ATC z důvodu partnerských cen a firemního účtu, ale nebráním sei jiným eshopům. Jenom nechci žádné neznámé šedivky, radši si připlatím za jednodušší reklamace atd.

Na jakékoliv dotazy rád odpovím.

Děkuji všem.
Naposledy upravil SaLwY dne 3. 4. 2017 08:56, celkově upraveno 1
SaLwY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 3. 4. 2017 07:36

AT comp nefungují odkazy, hází to na stránku s přihlášením
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SaLwY 3. 4. 2017 08:57

BigT píše:AT comp nefungují odkazy, hází to na stránku s přihlášením


Omlouvám se, upravil jsem odkazy, aby fungovaly pro nepřihlášené uživatele.
SaLwY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 4. 2017 10:21

Dobře si rozmysli, jestli chceš Win7 nebo Win10 .. na stroje s procesory Kaby Lake ( Core iX-7xxx ) tenhle OS nedostaneš a ani na to nebude od výrobců podpora.

Být tebou, tak si nechám za ty prachy vypracovat nabídku přímo od DELLu a požadoval bych alespoň 5 let NBD. Na tvé požadavky mi přijde, že DELL asi bude správná volba + jsou dostupné RS-232 skrze dokovací stanice.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SaLwY 6. 4. 2017 13:31

milsimr píše:Dobře si rozmysli, jestli chceš Win7 nebo Win10 .. na stroje s procesory Kaby Lake ( Core iX-7xxx ) tenhle OS nedostaneš a ani na to nebude od výrobců podpora.

Být tebou, tak si nechám za ty prachy vypracovat nabídku přímo od DELLu a požadoval bych alespoň 5 let NBD. Na tvé požadavky mi přijde, že DELL asi bude správná volba + jsou dostupné RS-232 skrze dokovací stanice.


Diky za info, na tu moznost s nekompatibilitou ohledne Kaby Lake jsem uplne zapomel. Kazdopadne s Win10 nemam problem, takze klidne kombinace Kaby + W10

Tohle me nenapadlo, ze by mohl napr. Dell delat nabidku i na jeden NTB. Kazdopadne NBD by bylo velke +. Zkusim je tedy kontaktovat a uvidim co z nich vypadne.

Jeste bych se chtel zeptat, jaky mas nazor na Lenovo Thinkpad, docela se mi taktez zamlouvaji.

Diky
SaLwY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikaro 6. 4. 2017 14:10

K výberu notebookov mám asi toľko, žiaden Dell, ktoré sú v linkoch nemá klasický dokovací konektor, dokovať sa dajú káblom cez dok TB16, ale ten zasa nemá RS232...
Ku Lenovám dostať klasický dok, ale zasa bez RS232.
Ak to naozaj súrne potrebuješ tak potom Precision 7510 + dokina, ale musíš mu prepáčiť väčšiu hmotnosť a hrúbku (od 2,6kg) žiadna žiletka... Asi je na Tebe aby si si stanovil priority a potom sa dal na nejaký kompromis
mikaro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 4. 2017 20:18

SaLwY píše:Jeste bych se chtel zeptat, jaky mas nazor na Lenovo Thinkpad, docela se mi taktez zamlouvaji.
Diky


Upřímně, v tomto směru snad poradí někdo jiný. Osobně bych se na Thinkpady asi vykašlal; 5 let NBD + možnost služby NBD WorldWide, kterou snad DELL též nabízí ... pokud bych pracovně cestoval, tak za mne není co řešit. Tohle ti Lenovo pravděpodobně nenabídne.

Takže ti zbude jen zkontaktovat DELL, sdělit jim své požadavky a mrknout, co z nich vypadne a pak se rozhodnout.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 6. 4. 2017 20:36

Mel jsem leta DELLy (naposledy E6540) a posledni rok mam dva Thinkpady (T460). Kdybych si mohl vybrat, beru rozhodne Dell Latitude
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků