Pracovní/přenosn"ější" notebook ~20k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zafrin 3. 4. 2017 19:06

Zdravíčko,

bohužel se mi v nevhodnou dobu (bakalářka) odkecala baterie u notebooku (Acer Aspire S3-391). Baterie neukazuje stav nabití, nenabíjí se. Reinstall driverů nepomohl a novou kupovat (znova) už nechci.(Neb i neoriginální stojí 2 a půl tisíce a k těm levnějším úplně nepřekypuji důvěrou). EDIT, aby to nevyznělo divně: V práci dost potřebuji se pohybovat sem tam, mezi kanclem, laborkou a školou, a tedy imobilní notebook je mi k ničemu. Tedy hledám nový (nebo repasovaný?) notebook, kde požaduji:

rozpočet ideálně do 20 000,-
určení notebooku kancelářské aplikace, výpočty (většinou vyžadují silné jedno jádro - ChemDraw molecular mechanics, Avogadro,...), alespoň dvacet otevřených záložek v Chromu + PDFka - tedy dedikovaná grafika není potřeba, ale CPU bych prosil alespoň(!) na úrovni i7-3517U.
velikost ideálně 14', alespoň 1600x900, ideálně matný displej
hmotnost do 2.5 kg, odolnější konstrukce výhodou
výdrž na baterie čím víc, tím líp; ideálně 4 hodiny intensivní kancelářské práce na WiFi
servisní možnosti standardní
konektivita RJ45 a HDMI+DVI/VGA výhodou, nejsou však nutností
Vlastním Rok staré SSD (256 GB) a jsem s ním plně spokojen +doma mám ještě jednu RAM (ano, ne "L" verzi)

Notebook sice relativně často přenáším, ale upřednostním právě výkon před vahou. Sice teď vlastním "ultrabook" (ve verzi i7-3517U, 4GB RAM), ale právě nízká váha se dost často projevuje extrémně nedostatečným chlazením, které jsem i sám dodatečně (po záruce, software/přepastování/mírná úprava heatsinku) upravoval, aby byl alespoň schopný jet v plné zátěži na maximální (non-Turbo) takty bez throttlingu.
Když jsem tak brouzdal fórem, zaujala mne možnost repasovaného Lenova T430, ale.. bojím se té výdrže do budoucna + stavu baterie.
Díky,

Zafrin.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod Lordzata 5. 4. 2017 11:49

Díval jsem po nových a našel jsem
https://www.czc.cz/lenovo-e51-80-cerna_3/191728/produkt

pokud by nevadilo lehce překročit rozpočet tak
https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-e560 ... 79/produkt
nebo
https://www.czc.cz/fujitsu-lifebook-a55 ... 32/produkt

ThinkPad je pracovní stroj = něco vydrží. E51-80 nevím ale taky nevypadá jako uplnej plasták.
Lordzata
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin 5. 4. 2017 12:21

Zdravíčko,

děkuju. Ale 15.6" je zase nepohodlna na prenaseni vzhledem k velikosti - nevejde se mi do brasny. 14" je max a pro me oci idealni. V puvodnim prispevku jsem se upsal o carku. (Nicmene verim, ze by si nekteri monitor, ktery ma 4 stopy, uzili)
Ale tez jsem posilhaval po ThinkPadu prave E460 - stejny procesor, jen grafika nizsi rady - coz me vubec nepali. Jen me trosku strasi ta kolisava kvalita zpracovani rady "E".
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin 9. 4. 2017 09:57

Zdravíčko,

tak po vlastním hledání jsem zúžil výběr na tyhle dva kousky:

Lenovo E460

HP ProBook 440 G4

Co se mi líbí na Lenovu je IPS displej. Jen se bojím té celoplastové konstrukce. ProBook má zas o fous vyšší výkon ale hrozný TN displej. Nějaké rady, popřípadě jiné/porovnatelné notebooky?
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod Baxos 9. 4. 2017 11:56

Asi by som sa pozrel po repasoch Thinkpad T rady alebo Dell Lattitude 64xx alebo 74xx lebo ono ked koncis bakalarku a potrebujes pombilne zariadenie, s dobrym vykonom....
Dobry repas kupis za 10k + SSD + RAM + DOCK pripadne a je to stale nizsie ako 20k.
Taka T420/T430 je podla mna to co hladas 14" 1600x900 sa da. i7 a aj i5 v tychto modeloch su aspon tak dobre ako tvoja i7-3517U ak nie lepsie co sa vykonu tyka. Taktiez odolnost je podstatne vyssia ako u niektorych novych strojoch.
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin 9. 4. 2017 13:42

Po tech jsem pomrkaval, ale.. hrozne mi nevyhovuje jejich displej. Nedokazu si predstavit, ze na nich (TN) budu neco psat 5 hodin vkuse (coz se mi ted casto stava - nejen kvuli bakalarce, ale i kvuli praci).
A ta e460tka je v mem vyberu prave kvuli displeji, ktery mi prisel naprosto skvely. U 440 g4 me prave malicko mrzel displej, ktery ma hrozne pozorovaci uhly. Sorry, jsem na to malicko citlivka.
Z te vyssi rady ThinkPadu me jeste zaujala L450tka na Alze ve vyprodeji. Jen tam vubec nemam sajna, co ma za displej.

EDIT:
Tak po zhlednuti par review jsem zas na vazkach. L450tka ma evidentne horsi chlazeni a po minut 100% load throttli - coz je u me nanestesti realny scenar, kdyz rendruju nejake orbitaly, tak to krasne sezere vsechny 4 thready a render trva obcas i dele nez 5 minut (hromada polygonu). A vydrz na baterky je taky slabsi. Jen displej je skvely.
Zafrin
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků