Ocenění staršího notebooku

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dysiew 11. 6. 2017 12:28

Ahoj, prosím vás o odhad ceny staršího notebooku ze září 2012. Mám sice zkušenosti s prodejem na Aukru, ale spíš věci od Applu. U noťasů je poptávka značně nižší než nabídka a může se stát, že za to v aukci skoro nic nedostanu (ikdyž moc neočekávám, nerad bych se zbytečně ochudil). A protože je tenhle model docela neobvyklý, radši bych stanovil pevnou cenu.

Sony VAIO SVS1511N3ES
CPU: i5 3210M
GPU: HD 4000 + GF 640M LE
RAM: 8GB DDR3
HDD: 180GB SSD Intel 520, perfektní stav (mám i originální HDD který tam byl)
Skvělý Full HD displej s antireflexní úpravou (Displej VAIO Plus je patrně IPS, má skvělé pozorovací úhly bez změny barev) podsvícená klávesnice, numerický blok, čtečka otisků, baterka pořád dobrá, dokáže vydržet i 2 hodiny, 5GHz WiFi, notebook je kovový, ne plastový.
Mám originální krabici i nabíječku.

Vady na kráse:
1. Slotová DVD mechanika je vymontovaná, protože jsem ji nepoužíval.
2. Ulomený kousek šasi, viz fotka
3. Na displeji viz foto malinká černá tečka. Není to vadný pixel, ale nějak se tam dostala nějaká potvora, bylo vidět jak tam z boku přilezla.
4. Neumím vypnout Intel Anti Theft, který jsem aktivoval s novým noťasem, takže je jednou za měsíc při spouštění potřeba zadat heslo, které samozřejmě znám. Má licenci W7 a W10 (proběhl upgrade).
https://1drv.ms/f/s!AmPFfWMmiGKZ1kvrU1wJ7YxerDm7

Díky za tipy
Dysiew
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 6. 2017 13:24

Fyzicky poškozený notebook ... za odvoz. Větší cenu to pro rozumného člověka nemá. Pokud tuto vadu zamlčíš, kupující od smlouvy odstoupí a budeš mít zbytečně problémy.

Jako vždy a vše, na DESET dnů a od 1Kč. Být připraven to třeba za korunu či deset dát. Větší hodnotu to reálně tak jako tak nemá.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dysiew 11. 6. 2017 18:04

Nerad bych vypadal nevděčně, protože jsem viděl tvůj profesionální odhad ceny ve vedlejším vláknu (a právě kvůli názoru zkušeného jsem tady psal), ale darovat úplně funkční noťas s nadprůměrně dobrým displejem s téměř neviditelnou tečkou a kouskem ulomeného krytu za odvoz???
Vždyť jen za SSD bych dostal tisícovku, za 4GB DDR3L od Hynix dalších 500 a 300 za origoš adaptér. A to bych celý funkční zbytek vyhodil do popelnice.
Dysiew
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 11. 6. 2017 18:12

Tak vidíš cenu znáš..... 1000+500+300=1800

Tak začni třeba na těch 1800......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 11. 6. 2017 19:05

Tady na Živě se nemá cenu moc ptát. To je vždycky jedna odpověď lepší než druhá.

Každopádně já beru pracovní 14" notebooky z té doby asi za 4500,-, když jsou v pořádku. Tohle má sice víc vad na kráse, ale zas je tam mnohem lepší displej, takže předpokládal bych, že 4-5 tisíc je hodnota toho stroje. Spíš asi ty čtyři.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 6. 2017 19:12

V Aukru určuje cenu marketing, ne odhad "reálné" ceny. Ta bude pro každého jiná.
Už jsem viděl kuriózní případy, kdy perfektní marketing vyhnal cenu starého PC nad původní prodejní cenu nového.
Tohle je Vajíčko, navíc s poškozenou skořápkou.
Vajíčka pořizují snobové* -> pochybuji, že by si nějaký pravověrný snob koupil starší. ;-)
---
* Ne pro výkon, ale pro perfektní ksichtík -> na reprezentaci.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 11. 6. 2017 20:08

Ale však jeho zajímá ta reálná cena, aby se měl od čeho odpíchnout. Že to na aukru může vyjít jakkoli jinak, to už není problém nikoho z vás a všem je to tady jasné (doufám).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků