Plastový notebook - notebook na každý deň?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nmx90 1. 7. 2017 14:53

Zdravím,

ako som písal v inom vlákne, uvažujem o definitívnej kúpe Dell Inspiron-15 7567. Založil som ale nové vlákno aby som sa vyhol OT.

Notebook budem používať každý jeden deň. Taktiež bude aj často prenášaný, ako na štúdium na VS tak pri cestovaní domov na Slovensko. Jednoducho, rád využijem mobilitu zariadenia, kdekoľvek ho budem potrebovať, budem ho brať so sebou. Vyššia váha na 15 palcový notebook mi osobne nevadí. Čo mi ale stále behá po rozume je plastová konštrukcia notebooku. Používam zatiaľ ThinkPad R400, takže som zvyknutý, že sa notebook neprehýba, prípade nejaví známky istej labilnosti. Všetko drží pevne pohromade a nemusím sa o zariadenie báť v prípade prenášania.

Ale ako mám posledné skúsenosti z obchodov v ktorých vidím, ako sa telo notebookov s lacnejšou konštrukciou prehýba, prípadne monitor notebooku sa dá ohnúť do takých extrémov, že začne samotný display hádzať pruhy, tak som zostal trochu skeptický či to nebude v prípade rady Inspiron 7000 veľmi podobné.

Áno, nejedná sa o lacný notebook, 1200€ nie je malá čiastka. A bol by som nerád, keby po krátkom čase sa notebook opotreboval - praskol. Či v dôsledku prehýbania by sa vyskytol iný problém.

Preto som sa chcel opýtať na vaše skúsenosti buď s Inspironami alebo celkovo s týmto typom konštrukcie notebookov. Je vhodný na denno-denne prenášanie? Dá sa tomu prechádzať?

Ešte ak by sa niekto pýtal, že prečo by som rád zobral Inspiron 7567 a nie Thinkpad alebo iný ekvivalent v danej cenovej kategórií. Jednak plánujem si občas niečo zahrať, takže som rád za 1050Ti. Za ďalšie, HW výkon notebookov s lepšou konštrukciou je podstatne horší oproti Inspironu 7567 za tú istú cenu. Ak by mal niekto nápad ako tento problém riešiť, rád lepšie riešenie prijmem ako kúpu Dell 7567. Otázka ale zatiaľ ostáva, či je zlučiteľné s realitou aktívne používať taký notebook aj na cesty a prenášanie tak, aby vydržal aspoň 5-6 rokov.

Daný notebook: https://www.dell-shop.sk/dell-inspiron- ... escription

Ďakujem za odpovede, nmx.
nmx90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 1. 7. 2017 18:03

Plastová konstrukce není problém. Je to vždy o konkrétním provedení notebooku. Ono i notebook, který je na povrchu plastový, může mít uvnitř vhodně rozmístěné kovové části. Ten typ notebooků, kam tento Inspiron patří, nebývá z nejchatrnějších. Na recenzi jsem ho neměl, ale podívej se na notebookcheck.net, jak tam konstrukci hodnotěj. Neočekávám ale žádný problém.

Jinak já od roku 2014 nosím denně a docela intenzivně používám Acer Aspire V15 Nitro, což je taky vlastně plasťák z té samé kategorie notebooků. I po těch třech letech vypadá pořád dobře a krom toho, že jsem mu rovnal roh poté, co mi vypadl z metrové výšky na zem (přímo na ten roh) a kromě toho, že mi měnili touchpad po tom, co mi jedna holka ten počítač "rozsedla", tak mechanicky vypadá pořád jak nový.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nmx90 1. 7. 2017 18:18

Hľadal som na YouTube video kde by som to mohol vidieť.

Čo hovoríte na toto? https://youtu.be/00Bi_iT1zzQ?t=1m35s
Nepripadá mi to veľmi pevné, monitor už vôbec nie.
nmx90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 7. 2017 21:05

Dell 7567 už pár měsíců vlastním, nepřenáším ho ale denně, pouze ho 2x týdně převážím v batohu. Jak na tom bude při každodenním nošení, bouchání s brašnou atd těžko posoudit, základna je ale pevná a to prohýbání displeje ukazované na videu radši nekomentovat. Lehce jsem to teď zkusil a kdybych měl udělat to, co je vidět na videu, asi bych to zlomil. Musel za to brát opravdu nehezky. Nekonají se ani otisky klávesnice na displeji, prostě tam nějaká pevnost konstrukce je, i když k ThinkPadu to má samozřejmě daleko. V rámci své třídy ale jednoznačně nadprůměr, ne-li nejvyšší liga.

Z ostatních věcí mi úplně nesedí klávesnice, ale to je dost individuální záležitost a je třeba si to zkusit. Osobně na místech, kde se nejčastěji vyskytuju, mám možnost připojit monitor a klávesnici, takže neřeším. Další věcí je hlučnost v zátěži, ventilátorům nejde do řízení nijak zasáhnout a upravený BIOS k dispozici pokud vím není. Teploty jsou nízké, ale hluk otravný. Naopak překvapil velmi dobrý zvuk (na poměry notebooků) a pěkný 4k displej.

Pokud bys měl nějaké konkrétní otázky, klidně se ptej.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nmx90 2. 7. 2017 09:22

Ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď.

Rád by som sa opýtal ešte čo sa týka výdrže a batérie. Ak s tým teda máte skúsenosť. Dočítal som sa, že približných 7-5 hodín by mal človek pri obyčajnej práci, prípadne surfovaní na internete dosiahnuť (Pri jase tuším 60%). Aké máte v tomto smere skúsenosti vy?

Ďalšiu otázku by som smeroval na IntelHD Graphics. Prepínanie medzi 1050Ti a IntelHD je pravdepodobne pod kontrolou Optimusu však? Čo sa týka úplného vypnutia 1050Ti, je to možné? Pýtam sa pre istotu, keďže ešte takto pred dvoma mesiacmi som sa zaujímal o hernú kategóriu MSi a tam som prekvapivo zistil, že IntelHD je zablokovaná a nVidia bola natvrdo spustená nastálo. Respektíve, IntelHD nebolo možné použivať.

S Optimusom nemám vôbec skúsenosť, tak neviem či je možné ho nastaviť tak aby natvrdo preferoval len IntelHD a neskôr keď notebook pripojím na sieť a budem potrebovať 1050Ti, tak ju jednoducho povolím.

Ešte raz ďakujem, nmx.
nmx90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 2. 7. 2017 09:26

Ohledně Optimusu. Zabloování Intel HD grafiky se používá pouze ve výkonovém hi-endu (což tento stroj není), aby bylo možné na interním displeji mít G-sync a na externím zas HDMI 2.0. Tohle zatím integrovaná grafika neumí, tak ji raději odpojují a připojují všechno na dedikovanou.

V této třídě se používá Optimus a třeba já na Nitru jsem si nastavil, že všechny aplikace jsou by default na intelovské grafice. Dedikovanou grafiku může aplikace použít, pouze pokud vlezu do ovládacího panelu a nastavím ji pro něj. Takto to mám jen pro několik málo her, co mám na disku a jinak můžu být v klidu, že se nikdy nezapne sama.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 7. 2017 10:14

Baterie dá cca 6 hodin pokud neřeším jas, wifi a podobně. Samozřejmě ne ve vysokém zatížení, ale bez omezování komfortu uživatele. Pokud budeš stahovat jas, vypínat podsvit klávesnice, BT atd., dostaneš se přes 7. Aktuálně mi při zapnuté wifi, 50% jasu a zapnutém Chrome s cca 20 záložkami, Spotify, Wordu a a pár dalších věcech v pozadí ukazuje baterie při 60% nabití výdrž 3 hodiny a 14 minut.

Grafiky viz Swarm. Taky přiřazuju nVidii ručně aby si na ni zbytečně nesahalo něco co ji nevyužije.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků