Notebook na práci venku do 50 tisíc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrRH 27. 9. 2017 14:48

Dobrý den,
sháním vhodný a výkonný notebook pro práci venku (hodně času na jižní terase, i když pod markýzou).
Kromě výkonu (core i7) tak řeším hlavně displej (14"-15") - koukám se na 4K rozlišení, ale v matném provedení žádné nevidím.
Kvůli omezené konektivitě a dosavadní zkušenosti jsem vyhodil Lenovo Yoga. Ostatní parametry jsou méně důležité, ale ideálně NTB s dotykovým displejem a dokovatelný. Jestli bude grafická karta Intel, AMD nebo Nvidia, mi je úplně jedno. Stejně tak numerická klávesnice.

NTB je můj hlavní pracovní nástroj, a tak jsem připravený do toho dát 50 tisíc, ale když to bude méně, tak mi to vadit nebude ;-) .

Koukám na tyhle kousky:
https://www.alza.cz/hp-spectre-15-x360?dq=5100323, bohužel lesklý displej
https://www.alza.cz/hp-zbook-15u?dq=4160500, displej je antireflexní
https://www.alza.cz/hp-envy-15?dq=5078330, nižší řada HP, ale displej je antireflexní
https://www.alza.cz/dell-xps-15_1?dq=4748530&o=2, bohužel lesklý displej


Máte někdo za sebou podobný výběr a uměl byste mi někdo prosím poradit?
Díky,
Petr
PetrRH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 9. 2017 21:32

Dotykáč a ještě k tomu matný? To jsou dneska už skoro protichůdné požadavky.

Pokud to má bejt pracovní stroj, nadhodil bych svý požadavky přímo DELLu (na alzu se vybodnout) a ať ti vypracujou cenovou nabídku ideálně s 5 letou NBD.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrRH 4. 10. 2017 15:52

Ahoj,
dobrý nápad, hlavně prodejci ani ty prémiové notebooky nemají na showroomech.

Takže domlouvám showroom Dellu. Zatím ještě vybírám a poupravil jsem kritéria.
Nemusí to být 4K monitor, ale "postačí" matný full HD, který se bude chytat venku. S dotykáčem jsem se už rozloučil...
Momentálně mám ve výběru Dell (Latitude 7280 nebo XPS 15), anebo Asus (Zenbook UX3430UQ x ZenBook ProUX550). Dell Latitude 14" Rugged má asi nejlepší displej na ven, ale takového obrněnce asi nechci.

Petr
PetrRH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 10. 2017 18:57

Minulý měsíc jsem do školy vedoucí ekonomického úseku objednával DELL Latitude 7480 XCTO v konfiguraci i7-6600U / 16 GB RAM / 14" FullHD IPS (matný, Anti-Glare) / WiFi AC / 1 Gbit LAN / Thunderbolt 3 / M.2 NVMe 256 GB SSD (dodávají většinou SSD Samsung) / 3 článková 42W baterie / CZ podsvícená klávesnice / W10 Pro + 5 let NBD. Toto vše za nějakých 39 000,- Kč bez DPH.

S tím, že tento model je konfigurovatelný - výběr mezi Skylake nebo Kaby Lake procesory (na Kaby už bohužel nešlapou W7), velikost SSD jednotky / RAM, popř. dodávají i dock station.

Kovové provedení šasi mj. samozřejmost. Nákup přímo u DELLu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrRH 5. 10. 2017 15:00

Díky moc za detailní popis.
Ve svém výběru mám právě Latitude 7480 , uvedl jsem mylně 7240 (to je můj současný ;-)).
Jediné dvě věci, které mě u 7480 zarážely:
1) nemožnost výměny baterie. Včera na pivku mi ale kamarád z IT říkal, že všechno se dá vyměnit...
2) hlučnost větráků (https://www.notebookcheck.net/Dell-Lati ... 920.0.html). Můj současný 7240 docela hlučný je a i když to zatím nemohu porovnat, čekal bych, že se ta hlučnost bude časem snižovat. V úterý budu zřejmě v Dellu, tak to vyzkouším.
Ještě jednou díky,
Petr
PetrRH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 10. 2017 18:58

Umí běžet i relativně tiše, hlučnost by byla až to poslední co bych řešil - a i tak toho není mnoho co řešit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrejthegreat1 9. 10. 2017 11:31

@milsimr Ahoj, prosim ta, akym sposobom je mozne nadhodit svoje poziadavky priamo DELLu? Hladam podobnu konfiguraciu ako si objednaval. V klasickych obchodoch mi ziadna z konfiguracii nevyhovuje. Dakujem.
andrejthegreat1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 10. 2017 18:31

Ahoj, viz. soukromá zpráva.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrRH 3. 11. 2017 11:56

Ahoj, s notebookem už přes týden pracuji, tak se podělím o zkušenosti.
Nakonec jsem se rozhodl pro Dell XPS15 a koupil tento model (https://www.dellpoint.cz/e-shop/noteboo ... ibrny.aspx).
Při jednom slunečném dni v minulém týdnu jsem vyzkoušel monitor na slunci a bylo to v pohodě. Od kamaráda jsem si v podobný den půjčil Macbook a i když jas byl lepší, díky lesklému displeji jsem si kromě textu četl nápis na svém tričku (ale nic proti jabku, mám iPhone a asi 5% svého porfolia v akciích Applu a hodlám držet dalších roky).

Teď k samotné koupi. Já u Dellu pochodil jen napůl. Mohl jsem se tam na notebooky podívat, ale napřímo to prodávají jen větším klientům, kteří prochází schvalovacím kolečkem. Komunikace s dámami v Dellu super, ale jako OSVČ jsem dostal doporučení na několik distributorů, od kterých to koupit. Koupě přes Dellpoint naprosto v pohodě, můžu doporučit.

Ve finále XPS 15 porazil Dell Latitude 7480. Milsimri, díky moc za nasměrování.

Důvody pro XPS 15 byly pro mě tyto:
Pro
Displej: nakonec preference 15" oproti 14" (oba samozřejmě matné). Dále by XPS podle hodnot jasu a ostatních měl být o něco vhodnější na práci venku.
Hry: vhodnější než Latitude (i když jsem nejdřív prohlásil, že neřeším jakou grafickou kartu to bude mít:-)).
Cena: srovnatelná konfigurace s i7, RAM a SSD mi přišla nižší než u L7480, ale stejně na prvním místě rozhodoval displej.
Design: Pro mě zanedbatelné, protože Latitude se mi líbil. Je ale fakt, že XPS se svým stříbrným designem vypadá úplně super.

Proti
WWAN: XPS nemá WWAN slot. To pro mě byl největší problém překousnout, protože jsem roky zvyklý používat internet přes datovou simku v těle notebooku.
Touchpad: Byl jsem zvyklý na Latitude 7240 a jeho touchpad s dvěma tlačítky podobně jako u Latitude 7480 (ale na beztlačítkový touchpad u XPS jsem si během dvou dní zvykl)
Baterie: delší výdrž Latitude.

Jak je vidět, je to hodně subjektivní a někomu to může vyjít naopak. Výběr notebooku mě stál hodně času, ale nelituju. Jsem naprosto spokojený a doufám, že to tak zůstane.
A co se týče větrání - v porovnání s Latitude 7240 větráky vůbec neslyším.

Zdraví,
PetrRH
PetrRH
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků