Výměna baterie Lenovo ThinkPad t420s

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Al_Capone 1. 10. 2017 19:50

Dobrý den, máte zkušenosti s výměnou baterie u notebooků lenovo řady t??? Zajímá mě hlavně zkušenosti s neoriginální baterií, zda nebyly problémy atd. Já už budu muset vyměnit, když mám notebook v docku a spustim náročnější aplikaci, stačí i film, tak byterie se i přes aktivní napájení do docku začne vybíjet až notebook úplně klekne (otázka je, jestli není problém v docku, ale pochybuji vzhledem ke stáří baterie a fakt na plné nabití vydrží už chvilku, navíc mě na to těeď už upozorňují i Windovsi, abych zvážil výměnu (má už určitě 6 let baterka no... :D). Kapacitu ani nepotřebuju, PC mám prakticky stále na napájení, ale když i tak klekne, tak hold výměna bude nutná. Originální ale stojí 3000, neoriginál jde sehnat i za 1000, tak nevím, zda neoriginální nemůžu něco pokazit či něco zničit v ntb...

Díky za rady :)
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 1. 10. 2017 20:03

hele Tčkovejch IBM jsem měl požehnaně a i když jsem to nezkoušel u všech, tak mi přijde, že ve chvíli, kdy jsou napájený ze zásuvky tak nejedou přes baterku - píšu, proto, že jsem pár dní jel bez baterky v ntb a dle tvé logiky by to nemělo fungovat.

Jinak neorigo baterku jsem měl (ebay) a nějakou dobu běžela v pohodě (kapacita i životnost byla nižší než u origo, ale to i cena)..
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod Al_Capone 1. 10. 2017 20:17

No mě přes baterku jaksi jede pořád, ale dřív to nedělal, rozhodně se při připojení na napájení nevybíjela, mám ho přes dock připojený do projektoru a reproduktorů a najednou se mi vypnul, koukám co je a pak - kapacita 1%, prostě se vybil. Nevím, jestli problém nemůže být někde v tom konektoru pro připojení do docku, přes který se tedy i nabíjí, ale dock mám cca půl roku a před tím mi to nedělal, alespoň jsem si nevšiml...
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 10. 2017 21:00

Bez docku to nedělá?

Podle mě slabý adaptér. Na samotný nrb stačí, přes dockinu už ne.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Al_Capone 1. 10. 2017 22:08

Mám pro notebook i k docku 90W adaptér. Pravda, že mimo dock jsem to nezaregistroval, ale to spíš kvůli tomu, že teď už se na filmy/hry nekoukám když není v docku...
Al_Capone
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků