MX150 ano nebo ne?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jan Ondiš 16. 11. 2017 23:01

Ahoj,

hodlám si pořídit nový notebook, pravděpodobně nějaký ultrabook. Do teď mám kombinaci i5-5200U + Radeon M265 + 8GB RAM. Já osobně grafiku nepotřebuju, ale můj synovec, který zatím nemá svůj vlastní PC, mi občas na notebooku hraje minecraft. Má smysl kvůli němu pořídit dedikovanou GK, pravděpodobně asi MX150? Budu kupovat novou generaci Kaby lake refresh, asi ve verzi i7, což je QC. Konkrétní model jsem si ještě nevybral. Bude mít externí grafika zásadní vliv na chod minecraftu? Jelo by to v pořádku pouze na integrované? Hrává nějaké minihry v multiplayeru, což je asi trochu náročnější jak single.

Děkuji moc.
Jan Ondiš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 17. 11. 2017 12:12

Minecraft neznám, ale celkově, pokud na tom někdy bude hrát i další hry, tak bude MX150 určitě užitečná, neboť má víc jak dvakrát vyšší výkon než ty integrované grafiky.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Ondiš 17. 11. 2017 15:53

No takhle. Momentálně je situace taková - je mu 10 let, hádám, že v nějakém časovém rozsahu třeba 2-3 roky asi dostane svůj vlastní počítač, protože hraní ho baví a s přibývajícím věkem bude čím dál víc. Momentálně si vystačí s tabletem s androidem, kde má nějaké svoje hry, ale vždycky, když se třeba jednou za měsíc vidíme, tak mu to zapnu, ať si zahraje na mém počítači. Minecraft on znal z tabletu, já jsem mu pouze jednou chtěl ukázat na mém notebooku, jak se to hraje na PC a od té doby to u mě hrává. Pokud bude mít v budoucnu nějaké požadavky na další hry, bude je směřovat na rodiče, kteří mu holt musí koupit počítač nebo třeba konzoli.
Mě šlo čistě o ten minecraft na který je zvyklý a o který ho jednou za čas nechci připravit - do doby, než dostane něco svého.
Jan Ondiš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan Ondiš 18. 11. 2017 22:04

Mám ještě další dotaz. Chtěl bych si tedy asi koupit Lenovo 320s-13 s i5-8250U a MX150. Bude možné k němu připojit dva monitory? Jeden na přímo do HDMI a druhý přes USB-C a třeba tohle? https://www.czc.cz/lenovo-tp-usb-c-trav ... b2/produkt
Bude to fungovat?
Jan Ondiš
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků