Notebook + 2 externi monitory - zapojeni?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod robbik 2. 12. 2017 18:39

Pospicham, kvuli danim bych to rad stihnul do konce tohoto roku.
Myslim ze vyssi vykon pri mem pouziti nevyuziji. To HDMI 2.0 nevim co by mi prineslo, nejspis nic navic pri beznem nenarocnem pouzivani?

co se tyce toho co jsem psal vyse, ten odkazovany dock by tedy mel splnovat co potrebuji?
je nejaky dulezity rozdil mezi Acer Aspire a Acer Travelmate? Proc bych se mel priklonit k nejake konkretni vyrobni rade pokud vezmu Acer? (HP byl v uzkem vyberu ale 1 rok zaruka pro firemni klientelu je malo)
robbik
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 3. 12. 2017 13:08

Ano, měl by splňovat, co potřebuješ. Máš tam HDMI i DiplayPort. Nečetl jsem přesné specifikace, ale samostatně nebude problém přes DP protáhnout 3840x2160 při 60Hz. Pokud zapojíš monitory na oba konektory, tak předpokládej, že na DP se ti sníží při stejném rozlišení obnovovací frekvence na 30Hz nebo půjde při 60Hz maximálně 2560x1440.

V případě HDMI, nekontroloval jsem přesně specifikaci toho doku, ale pokud je na tom stejně jako notebook, tak je tam 1.4, což dává 2560x1440 při 60Hz. Pokud je tam podpora jen 1.3, tak by měl mít monitor do 1920x1200, resp. 1920x1080 (při 60 Hz).

--

Aspire je spotřební řada, TravelMate je pracovní. Co si vzít, to je na tobě, ale obvykle u TravelMate je větší důraz na to, že se s tím bude hodně cestovat. Pokud si vybereš jiný notebook, tak si nicméně zkontroluj, že ten dok s ním bude kompatibilní. Spousta Acerů má USB-C, ale ne všechny do něj mají zapojený kromě dat i obraz (a napájení).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbik 3. 12. 2017 23:12

swarm: super, diky moc. hodne mi to pomohlo.
robbik
Junior

Odeslat příspěvekod FredyC 17. 9. 2018 21:09

S dovolením bych toto užitečné téma oživil, protože v současnosti řeším něco podobného.

Primární požadavkem je také abych mohl zapojit dva monitory, konkrétně jeden HDMI a druhý VGA. Počítám, že to VGA bude největší problém, ale tam se smířím s redukcí neboť ten monitor obvykle neukazuje nic důležitého. Jako sekundární požadavek bych rád aby se notebook nabíjel přímo přes dock a nemusel jsem mit dva adaptéry. A pak samozřejmě klasika jako RJ-45 a čím víc USB tím víc Adidas.

Před cca měsícem jsem měl na zkoušku notebook https://www.czc.cz/dell-g5-15-gaming-5587-cerna_4/237020/produkt spolu s https://www.czc.cz/dell-dokovaci-stanice-wd15-130w/187601/produkt. Překvapivě výrobky od Dellu a nelze říct, že by si to zrovna rozumělo. Samozřejmě jsem musel zapojit zvlášt adaptér do docku a do notebooku. Navíc k tomu při každém bootu vyskočil warning z BIOSu, že je do Thunderboltu připojený konektor, který nepodporuje napájení. Nepřišel jsem na to jak ten warning vypnout a co horší, jelikož v té chvíli ještě nejsou k dispozici USB zařízení v docku, tak jsem musel vždy notebook otevřít a warning odkliknout. Hrůza. :shock:

Nemám zatím vybraný konkrétní nový notebook, lze připadně i vybírat značku podle toho jaká bude podpora dockování, ale mělo by to mít podobné specifikace jako výše uvedený Dell, hlavně na tom GPU trvám.
FredyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 30. 9. 2018 11:33

Tak pochopitelně, když chcete napájet notebook který potřebuje zdroj 180W adapterém s pouhými 130W.
Správně by měl být tento dock https://www.czc.cz/dell-dock-180w-pripo ... gL5B_D_BwE
Na druhou stranu by možná jenom stačilo připojit adaptér od notebooku do docku - pokud se mezi sebou liší ty dva docky jenom přibaleným zdrojem.
marts
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků