MacBook 13 Pro Retina - přehřívá se?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kokolom 21. 2. 2018 17:10

Ahoj,

asi před měsícem jsem si koupil MacBook 13 Pro Retina (bez TB). Na NB pouze surfuji nebo se dívám přes youtube na dokumenty. Nemám nainstalované prakticky žádné aplikace a nemám spuštěných 20 programů najednou. Nějak se mi ale zdá, že se NB zahřívá. Když ho položím na stůl, kde kolem sebe nemá žádné předměty a tudíž by měl dobře odvětrávat, tak třeba po hodině je hodně teplý - na spodní straně i na horní straně kolem klávesnice. Větráky se sice nespustí, ale nějak mi připadá, že to není úplně normální, nebo snad ano?
Může mi na to prosím odpovědět nějaký majitel stejného stroje, zdali je to normální nebo ne? Známý má právě Macbook Air 2016 a říká, že s teplotou problémy nemá a NB se mu nezahřívá. Vím, že ten můj má větší výkon, ale prostě mi vadí, že jej prakticky nijak nezatěžuju a dost topí.
Díval jsem se na fora a nic jsem nenašel.

Díky moc za odpovědi.
Kokolom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dominikj3 21. 2. 2018 20:16

Ahoj,

také vlastním tento NTB a prakticky mám to samé, nějaké to YTB, Discord a taky mám horký stůl, někdy se mi spustí i větráčky, tudíž je toto normální. Mám kamaráda, co má řadu 2015 a tomu se to neděje, možná se ho snaží tak ztenčovat, že tam dávají horší chlazení nebo Kaby lake se více přehřívá než předchozí řady procesorů Intel, fakt netuším :-)).
dominikj3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kokolom 22. 2. 2018 19:48

No čekal jsem víc názorů a uklidňováků :D
Kokolom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 23. 2. 2018 01:47

Ty uklidňováky asi spíše dostaneš tady:
http://macforum.cz/
http://www.mujmac.cz/cz/forum/

A nebo ještě lépe, na anglickém foru, přece jen, v ČR moc Mac rozšířený není.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vemeno23 23. 2. 2018 10:30

Všechny závady iXXX zařízení jsou feature. Bééé.
Vemeno23
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků