Asus F550VX se vypina pri hrani her

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod powerball 4. 3. 2018 23:26

Zdravim.Mam par mesicu starej notebook Asus https://www.euronics.cz/asus-f550vx-dm6 ... gJ61PD_BwE a u starsich her neni problem, ale u novejsich a narocnejsich se mi stava ze se pri hrani (pripojenej do zasuvky) pocitac nahodne vypina.Kdyz ho zapnu tak vse ve win je tak jak bylo predtim i hra je porad spustena a muzu se do ni vratit.Stava se to docela casto napriklad u Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands nebo u Kingdom Come, obcas se to stavalo i u Shadow Warrior 2.Ovladace na grafiku mam posledni verzi z GeForce Experience.Mate nejaky napad cim to muze byt?
seek discomfort
powerball
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 3. 2018 07:42

Nesdělil jsi verzi OS.
Předpokládám W10 HE?
V tom případě jsi zapomněl zakázat nejhorší zhůvěřilosti:
1) Fast Boot
2) Automatickou aktualizaci ovladačů.
Důsledkem je nekompatibilní ovladač ACPI a VGA.
A spáchal jsi další typickou chybu:
powerball píše: GeForce Experience

Jak to napravíš?
1) Realizuj první body.
2) Vyházej GeForce Experience.
3) Stáhni a instaluj ovladače VGA + ACPI od výrobce NB pro daný utajený OS.

Btw:
Žádný NB není stavěný pro hry, je to pracovní nástroj na cesty.
Žádný NB není a nemůže být ergonomický.
Důsledkem Tvého nesmyslného počínání bude:
1) Drastické snížení životnosti NB.
2) Doživotně zničená páteř a karpání tunely.Obojí neléčitelné.
Co s tím?
1) NB používej jen na cestách.
2) Pro grafické hry pořiď plnohodnotné stolní dělo podle DS:
viewtopic.php
nebo herní konzoli - podle svých finančních možností.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 5. 3. 2018 09:54

Udělal jsi chybu, zmínil jsi se na forum.zive.cz že používáš notebook na hry. Uteče než bude pozdě.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Vemeno23 5. 3. 2018 10:53

@powerball

Vůbec se nenech vyvést z míry tím, co tady Milanr1 napsal. Já osobně hraju na NB celý život a nikdo by mě na stolní PC nepřesvědčil. NB jsou stavěné na hry, navíc od uvedení desítkové řady NVidia GPU prakticky neexistují výkonové rozdíly mezi NB a stolními počítači. Taky automatickou aktualizaci ovladačů jsem v žádném NB nikdy nevypínal a nikdy jsem neměl problémy. Tolik k tomuto haterskému výstřelu do tmy.

Problém, který popisuješ, může mít mnoho příčin. Napadá mě například přehřívání nebo nedostatečný výkon PSU.

EDIT: když tak koukám na ten NB, klonil bych se k přehřívání. i7 v multimediálu je vždycky problém, pokud na tom hraješ náročné hry. Zkus třeba přes HWiNFO sledovat teploty CPU a GPU.
Naposledy upravil Vemeno23 dne 5. 3. 2018 11:05, celkově upraveno 1
Vemeno23
Junior

Odeslat příspěvekod alpe 5. 3. 2018 11:03

Vemeno23
Omlouvám se,ale s tebou nemohu souhlasit.
NB není stavení na hraní naročních her! dá se na něm zahrát ty méne naroční,ale v žadném případě na hry jako je Kingdom nebo Division a další podobné nové herní pecky.
Ano NB muže utáhnout tyto hry ale to musí být notbuk cca za 50K peněz!!!
Za to už máme pořádné herní dělo...
Nechápu toho kdo má možnost mít pc doma a koupí si pc.
alpe
Junior

Odeslat příspěvekod Vemeno23 5. 3. 2018 11:10

Souhlasit nemusíš, to je v pořádku. Nicméně je fakt, že herní NB jsou v dnešní době výkonově prakticky na stejné úrovni, jako desktopy, a to nevyvrátíš. Rozdíl mezi desktopovou a mobilní GTX 1080 je cca 5%, takže nic. Samozřejmě pokud si někdo koupí NB za 20k a myslí si, že na tom rozjede bůh ví co, tak je blázen.

U NB vždy zaplatíme za stejný výkon mnohem více, než u desktopu, to je pravda. Na druhou stranu získáváme mobilitu. Nedokážu si představit, že bych na LANky tahal stolní počítač... Nebo si třeba můžu lehnout do postele, NB položit vedle sebe, zapojit ovladač a hrát. A když něco potřebuju přepnout, jenom natáhnu ruku, u desktopu bych měl smůlu.

I NB JSOU stavěné na hry, akorát si člověk musí koupit opravdu herní série typu MSI GT nebo Acer Predator. Když si někdo koupí multimediál, nemůže se divit, že mu nové hry nepojedou nebo se mu to třeba bude přehřívat.
Vemeno23
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 5. 3. 2018 12:02

To jsou kecy že neni NTB na hry.Proč asi raketově stoupají prodeje herních NTB? A klesají prodeje herních stolních PC? Laskavě si přečtěte analytický rozbor trhu tŕeba zde.https://tech.ihned.cz/pocitace/c1-66067 ... -cene-mizi Ceny už jsou ve střední třídě prakticky srovnané u NTB a stolních PC.A hlavně nelezte na forum zive,kde jsou pomatenci do stoláků a navíc o NTB nevědí vůbec nic.Běž na forum notebook.cz,tam dostaneš fundované rady od profíků v oblasti NTB.Asi tak.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Junior

Odeslat příspěvekod alpe 5. 3. 2018 12:48

Vemeno23
Tak ted si to napsal přesně a pravdivě.
akorát kupovat nb jen aby si ho mohl mít u sebe nebo abys ho tahal na Lanky tak nechápu,ale někdo to má radši to je fakt :D
roman2277
NB jsou na hry ale jsou sice dražší a stejně je výhodnejší si koupit pc
A s prominutím co píšeš je bulvár ano prodeje pc mohou klesat díky bitcoinům a předraženích graf karet,ale nb nikdy svoji cenou nenahradí pc. Pc bude vždycky výkonejší než nb.
alpe
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 3. 2018 13:37

U grafických karet možná takový rozdíl není, ale v oblasti procesorů je pořád co dohánět; i7-8550U oproti i7-8700K dost znatelně zaostává...

Chlazení je pak též kapitola sama o sobě; ty notebooky v zátěži leckdy připomínají startující Boeing a div to neuletí.. a člověk by mohl pokračovat.

Životnost takového zařízení pak ani nemluvě; v takové notebookové troubě ta bezolovnatá pájka dostává dost zabrat.

A tím bych diskuzi v tomto směru nechal být.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vemeno23 5. 3. 2018 14:30

@alpe
Zrovna teď jsme řešili v práci LANku. Kolegovi se nechce přijít, protože jako jediný z nás má stolní počítač a nechce se mu s tím tahat. Což ho chápu, mně by se taky nechtělo. Desktop je svou nemobilitou hrozně omezující a pro mé využití k ničemu. Proč bych měl být fixovaný na jedno místo v baráku, když nemusím?

@milsimr
Ano, u CPU jsou rozdíly podstatně větší. Kterého hráče ale zajímá CPU? I průměrná i5 je dostatečná na 99% her, a ty se montujou i do průměrných multimediálů. S tou životností kvůli vyšším teplotám, to je taky dobrý hoax. NB už jsem měl poměrně dost, kromě jednoho všechny odešly na morální zastaralost, pouze u jednoho odešla základní deska. Taky ale je rozdíl mezi multimediálem za 20k a herním strojem za 50k.

Přijde mi, že toto fórum se ještě mentálně nepřeklopilo do 21. století, stolní PC jsou přežitek.
Vemeno23
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 5. 3. 2018 15:20

Stolní PC za pár let zanikne.Vše směřuje k miniaturizaci.Uvidíte sami.Už před 10 lety jsem psal že do 10 let GK v NTB budou výkonem stejné jako u stoláku.A je to zde.U CPU to je jen otázka času.(zmenšení výroby čipu apod.) Jinak bezolovnatě se dnes pájí kvůli těm idiotům z EU skoro vše.Bohužel.A když už mluvíme o chlazeni,tak jsou v NTB modely,které se plně vyrovnají stolákům.(a dokonce je předčí) Je to jen o penězích.(MSI GT75,83,10-14 tepelných trubic!!) A propo koho dnes zajímá výkon 8700k apod.? NTB i7 7820Hk má výkonu dost na 99% populace.A životnost? Kolega tester Jirka Zima( nej tester 460 NTB za x let) má doma herní NTB Acer Ethos asi 7 let a stále maká.Takže je to jen demagogie.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 3. 2018 15:50

Spousta lidí ti řekne, že klávesnici mění každý rok a pod 24'' monitor hrát nebude. :D
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků