Zamrzání systému

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Johnsix95 29. 4. 2018 02:10

Zdravím,

už nějakou dobu mám problémy se zamrzáním windows 10 na notebooku HP Pavilion gaming 17-ab201nc. Notebook se v průběhu práce úplně zasekne, puštěná hudba se vypne, žádné tlačítko (kromě podsvícení klávesnice) nereaguje, nic nejde spustit, ani správce úloh. Pomůže jedině připojení/vypojení kabelu napájení, pak se najednou vše rozjede - hudba začne hrát, spustí se správce úloh a další věci, které jsem se pomocí kláves pokoušel spustit. Problém nastává často, když je notebook nevytížený - v klidu.
Díky čemu toto může nastávat, když jako řešení funguje připojení/odpojení adaptéru? Ne vždy ho budu mít u sebe, pak je jediné řešení notebook restartovat a nechci přijít o rozdělanou práci.

Děkuji za všechny odpovědi.
Johnsix95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 4. 2018 08:02

Záruka?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 29. 4. 2018 08:27

Baterie či úžasná funkce Save energy. O tu jsem naštěstí přišel přechodem z W7 na W10. Či vyzkoušet používat ntb zapojeneho do elektriky bez baterie.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 29. 4. 2018 11:24

Kolko mas modulov RAM? Na mojom notebooku Lenovo B51-80 (win 10) sa uplne nahodne deje podobne zamrzanie. Notebook zamrza postupne (prve nefunguje prehliadac, potom okna, potom zvuk, potom mys). Na Lenovo fore som cital nieco, ze sa to ludom deje ak maju 2 RAM moduly. Ak maju iba 1 notebook ide v pohode.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Johnsix95 29. 4. 2018 19:20

Díky za rady. Mám 2 moduly RAM, (max 2 x 16 GB). Momentálně mám obsazený jenom 1 - 8 GB RAM. To zamrzání se mi většinou děje naráz, ne postupně - poznám to tak, že najednou nereaguje myš, pak zkouším i klávesnici, změnu jasu, zvuku a další a nic. Jenom podsvícení klávesnice jde zapnout, protože nesouvisí s OS.
Možná bude něco na tom, co psal "polda". Když se mi toto stalo naposledy 2x po sobě, měl jsem zapnutý spořič baterie.
Johnsix95
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků