Notebook s dobrým zpracováním a výbavou kolem 20 000,-

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pritchard 16. 5. 2018 14:32

Zdravím,
sháním náhradu za dosluhující NB a prosím o radu.
Měl jsem Dell Latitude a čekal jsem od něj víc...po 2 letech odešel displej a po 4 letech komplet NB. Teď mám Lenovo B560 a drží už 7.rok, ale je už zasekanej

Bude sloužit na běžnou práci - net, filmy, office, sem tam stříhání domácího videa, občas nějakou tu hru, přenášení jen občas.

Preference jsou:
- cena kolem 20 000 (do 23 000 max)
- značka Lenovo, HP, Acer (musel jsem to nějak zúžit a těmhle značkám věřím)
- IPS displej 15,6"
- procesor i5/i7
- SSD disk ideálně + HDD
- grafika na průměrný hry (nejsem žádněj náruživej hráč, ale něco málo bych si zahrál a aby to nebyla za rok hned vykopávka :) )
- co nejlepší zpracování (aby mi ideálně 5 a víc let zase vydržel)

Pročetl jsem fóra, porovnal si parametry a vyšli mi následující kandidáti sestupně dle preferencí:
Acer Swift 3
Acer Aspire 5
HP ProBook 450 g4
Lenovo Thinkpad E580
Lenovo Thinkpad E570
HP Pavilion 15
Naposledy upravil Pritchard dne 16. 5. 2018 19:56, celkově upraveno 1
Pritchard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 16. 5. 2018 15:02

Na první pohled nenáročné použití, ale měl bys nějak specifikovat ty hry a střih videa. To bude zásadní. U videa hodně záleží co, v čem a jak často stříháš. Pro pokrácení nějakých blbin z telefonu nebo třeba autokamery jsou vybrané ntb naprosto OK, ale jakmile by to byl vyšší bitový tok a složitější střihy, trval bych na čtyřjádru. A to se zdaleka nebavíme o nějaké profi práci, to bychom rozpočet násobili.

Ohledně těch her. Cokoli z vybraných nejen že bude vykopávka, ony už to vykopávky jsou. Do jedné. Notebook, který má zvládat hry, hledej v jiné cenové relaci, tohle si na to opravdu jen hraje a byl bys z toho zklamaný. Něco, co začíná připomínat herní notebook, musí obsahovat čip GTX1050 nebo alternativu od AMD, tohle jsou levná kancelářská zobrazovadla, která mají jen zatraktivnit daný notebook v záplavě dalších.

Možná jsem tě trochu připravil o iluze, ale ono se v limitu, byť teda v tom maximu, nakoupit dá. Budeš muset zkousnout fakt, že tam bude takový ten rádobyherní design, ale jak ve hrách, tak při střihu videí to odvede daleko lepší práci než nahoře jmenované stroje. Koukni se pro představu na Acer Nitro, Lenovo Y580 nebo Dell Inspiron řady 7000.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pritchard 16. 5. 2018 15:08

O iluze jsi mě nepřipravil :) hledám takovej zlatej střed.
Videa stříhám jen domácí...používám Avidemux, Nero, Windows movie maker a tak. Nic zásadního. A co se týče her, třeba na svým dosavadním Lenovu b560 jsem rozchodil zaklínače 2 a bylo to celkem v pohodě. Nechci hrát super hry na super detaily, ale jen na kancelář NB taky nemám. Prostě abych se mohl semtam odreagovat a NB nebyl za 2 roky pomalej a zasekanej.
Na acer Nitro jsem koukal, ale to je vzhledově a výbavově fakt herní notebook a u mě jsou hry z těch všech požadavků asi fakt až na posledním místě.
Pritchard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman2277 20. 5. 2018 06:38

Acer Swift je OK.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků